Lekki AV na Atoma
#1
System operacyjny:
Windows 7 Starter


Zastosowanie:
WWW tematyczne (gry, grafika 3d, game art), skype, komunikator wtw, muzyka, filmy


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Atom N450 1,66 GHz, , 1GB RAM, SSD 30GB

Panda Cloud i Bitdefender odpadają, mam uprzedzenie do nich. MSE też bo potrafi trochę obciążyć. Na razie myślę o Baidu, jest coś lżejszego ?
Odpowiedz
#2
Baidu w sumie mógł by być ale ESET jest leciutki albo kingsoft
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#3
Ktoś nadal rozwija Kingsofta ?
Odpowiedz
#4
Kingsoft Antyvirus to teraz Baidu Antivirus
Odpowiedz
#5
Z tego co mi wiadomo Kingsoft, nie jest już rozwijany.
Nie pamiętam 360IS, podobnież bardzo lekki, musiał byś spojrzeć na Avire, też lekka się stałą bo jak się nie mylę jest na Chmurze Smile
Odpowiedz
#6
zord napisał(a):Kingsoft Antyvirus to teraz Baidu Antivirus
Dokopałem się na google do nowszej wersji Kingsofta, ale tylko w wersji z krzaczkami.
Odpowiedz
#7
Warto Bitdefendera free albo właśnie 360 IS i wyłączyć mu skanowanie silnikiem BD w czasie rzeczywistym. Jest wtedy bardzo lekki.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
#8
Sam używam malucha z Atomem, co prawda dwujajowca, ale jednak Atoma. Wink
Z autopsji polecam. Emsisoft Anti-Malware, oraz 360 IS, Avira free, Panda cloud.
Odpowiedz
#9
Bitek Free, nie dość, że lekki to imho najlepszy.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#10
Ja polece 360 Total Security w wersji Beta (5.0).
Lekki a zarazem z darmowych chyba najskuteczniejszy.
Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
#11
Ja bym wybrał ESETa Smile
Odpowiedz
#12
Bitdefender free jest niedopracowany Wink najlżejsza jest Panda Cloud.
Odpowiedz
#13
Ze swojej strony też polecam Eseta. Działa u mnie w rodzinie na sprzęcie typu AMD Duron (nawet nie pamiętam jaki) z 1 GB Ramu. Nie znalazłem nic lżejszego od niego, choć z 360 IS nie korzystałem praktycznie.
Odpowiedz
#14
UnitedHardcore91 napisał(a):Bitdefender free jest niedopracowany Wink najlżejsza jest Panda Cloud.
Prawda, miałem BD Free na core i5 i nie za fajnie to śmigało. Panda faktycznie leciutka, świetna chmurka Tongue
Odpowiedz
#15
Bitek Free śmiga u mnie na wszystkich kompach, laptopach i rożnych systemach idealnie, poza czasowym dostępem do guzika logowania :p.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#16
Ciekawe... nikt nie wspomniał jeszcze o Webroot xd.(angielski i spora cena - płatny) - autor nie napisał że darmowy czy płatny więc?
Odpowiedz
#17
Bitdefender Free śmiga u mnie w domu na dokładnie takim samym sprzęcie i systemie. No, nie mam SSD. W stosunku do ESET SS widać ogromną różnicę na plus dla Bitdefendera.

demisen napisał(a):Panda Cloud i Bitdefender odpadają, mam uprzedzenie do nich
No cóż... do avasta w wersji 4.8 też można było mieć uprzedzenie, a proszę ile zmian przyniosła przełomowa wersja 5.0 i kolejne. Sam przyznam, że za Pandą Cloud swojego czasu również nie przepadałem, ale teraz jest ok. Może wypróbuj 360 wg zaleceń Łukasza.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości