GeSWall - opis programu
andrzej76 napisał(a):wersja Free- nic nie chroni, zwyczajna beznadziejna atrapa i tyle... Moja wersja się sprawdziła i pokryła zwersją Zorda - dziurawy jak ser szwajcarski i puszcza wszystko... nie radzę tego instalować, szkoda zachodu, zwyczajny bubel.

Edit; Za taką oszukańczą politykę w wersji free,( kompletne zero ochrony) faktycznie, powinni go rozdawać w wersji Pro za darmo i dokładać jeszcze kasiorę, za szkody poniesione w wyniku użytkowania wersji darmowej.( za tzw. format)


jeszcze jak rozmawiałem z władzą na początku roku to usłyszałem hasła typu: "oj będą wielkie zmiany" no i chyba są ale nie w tą stronę Lolpytam na jakiej podstawie forumowy HEAD OF AV''S TESTS określa GW mianem bubla etc.? na podstawie jednej , nazwijmy to wpadki? pomijam to, że jak pokazał Meir problem dotyczy wersji free. nie jestem specjalistą jeśli chodzi o umowy licencyjne ale logiczne jest chyba to, że korzystając z wersji free nikt nie musi dać Ci żadnej gwarancji a co więcej na pewno zostawili sobie tylne drzwi dodając wpis typu: "wersję free używasz na własne ryzyko". poza tym w wersjach darmowych gdzie obok dostępne są wersje płatne występują utrudnienia z supportem etc. dla przykładu podam choćby polski SpyShelter gdzie na zakładce download jest wyraźnie napisane, że pomoc techniczna nie jest dołączona do zakupu a czas odpowiedzi nie jest gwarantowany także drogie panie nie róbmy jaj.

używam geswall od 2 lat bez przerw. najpierw używałem wersji Free a następnie Pro. nigdy nic nie złapałem. nie jestem fanboyem tego programu uważam jednak, że pełni swoją funkcję doskonale i jest elastyczniejszy od DWCool
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
Każdy ma prawo do swojej opinii na temat danego programu, ja mam swoją, a Ty swoją.Ja go przetestowałem na paczce wirusów, stąd moja opinia, bo jak dotąd każdy twierdził, że jest nie do złamania,( a tu wersja Free,poległa) takie było zachowanie programu, nie wiem czy Ty go testowałeś.
Odpowiedz
Andrzej, nikt nie twierdzi że jest nie do złamania, tylko że nie trafiło się nic co by go złamało a to róznica.
Zresztą nadal tak jest, a ponieważ ten program jest tyle czasu nie rozwijany to nie jest do końca idealny , w tym wypadku znalazłeś najprościej mówiąc buga w programie z datą ważności , ale to nie jest akurat wirus który złamał zabezpieczenie GW tylko program który zmienił datę systemu , po której wygasła waznośc darmowej wersji GW i program przestał chronić (działać).
To nie wirus spowodował wyłączenie zabezpieczeń GW , tylko zmiana daty, równie dobrze możeszręcznie zmienić datę datę systemu i program przestanie działać( w wersji free oczywiście )
Odpowiedz
No tak, znalazłem ponoć buga w programie, a ten program co zmienia w GW Free datę systemową, nie był pobrany ze zwykłej strony internetowej , tylko z malc0de.com i sklasyfikowany jako syf, przez wiele silników na VT, czyli suma sumarum to malware.
Odpowiedz
każdy sposób jest dobry do złamania programu, nie ważne z której strony się do niego dobrać:
fakt jest jeden wersja free GW poległa, wersja pro jest ok
i skończmy na tym polemikę
WIN10:KIS
MOJAVE: Bitdefender

Odpowiedz
Cóż, myślę że twórca programu (GentleSecurity) nie przewidział sytuacji w której malware zmienia datę i czas w systemie. Bo jaki odsetek malware to robi?
Czyli GeSWall dał się niefortunnie złamać.
Swoją drogą... dziwny to system który umożliwia zwykłemu użytkownikowi zmianę czasu.
Odpowiedz
nie jestem pewien czy to na pewno chodziło o zmiane daty 2 razy było że licencja wygasła za 3 razem już tego info nie było a system i tak został zainfekowany
Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):Każdy ma prawo do swojej opinii na temat danego programu, ja mam swoją, a Ty swoją.Ja go przetestowałem na paczce wirusów, stąd moja opinia, bo jak dotąd każdy twierdził, że jest nie do złamania,( a tu wersja Free,poległa) takie było zachowanie programu, nie wiem czy Ty go testowałeś.

Andrzejek...nie bądź śmieszny...Pan @bierni używał GW 2 lata a Ty zrobiłeś jeden teścik...trzeba znać miarę w tym co się pisze i co się ocenia Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Wałkowaliśmy to już, myślę że już starczy, nie chcę się powtarzać i ciągnąć tematu na siłę, chwała mu za to że używa 2 lata i bez zarzutu GW mu się spisuje.Co do miary w pisaniu - sam wiesz o tym najlepiej, że ją trzeba mieć.
Odpowiedz
Można używać programu nawet 30 lat i nic nie odkryć
WIN10:KIS
MOJAVE: Bitdefender

Odpowiedz
Na szczęście Polak odkryłeś lukę w DW i została szybko załatana .
Szkoda ,że GW wygląda od jakiegoś czasu na porzucony projekt .Bardzo szkoda....
Odpowiedz
polak900 napisał(a):Można używać programu nawet 30 lat i nic nie odkryć

To jakaś metafora czy skrót myślowy Grin ? Bo za bardzo nie ogarniam przekazu...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Kolejna wersja GesWall-a 2.9.2 , niestety nadal bez x64
wersja free http://www.gentlesecurity.com/files/gesw...eeware.exe
wersja Pro http://www.gentlesecurity.com/files/gesw....2.pro.exe
Odpowiedz
to już chyba ostatnia wersja licencja do 2021 roku
Odpowiedz
Tez tak sadzę, to chyba koniec GesWall-aNone
Odpowiedz
Wybaczcie za to wykopalisko archeologiczneNone2
Czy ktoś korzysta z GeSWalla??
Odpowiedz
miałem go niedawno ale występowały problemy z systemem
Odpowiedz
Na jakim systemie??
Odpowiedz
na Windows 7 od czasu do czasu miałem BSODy
Odpowiedz
też używałem na windows 7 32bit,nie miałem żadnych problemów
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości