Filseclab Personal Firewall-darmowy program
#1
Prosze o opinie Wasza o tym oto programie:Filseclab Personal Firewall.Oto strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS 2010 En , Zemana AntiLogger , KeyScrambler , ProtoWall
Odpowiedz
#2
Nie znam tego FW, dyskusja na jego temat trwala jakis czas temuna Wilders:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj masz wersje nowsza Professional 3.0 Free z roku 2005:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
gjoo napisał(a):Prosze o opinie Wasza o tym oto programie:Filseclab Personal Firewall.Oto strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W teście Matouseca zaledwie 3%:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Jurek napisał(a):
gjoo napisał(a):Prosze o opinie Wasza o tym oto programie:Filseclab Personal Firewall.Oto strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W teście Matouseca zaledwie 3%:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Gjoo pyta o firewall''a nie o zdolnosci HIPS programu Filseclab Personal Firewall, wiec link do testow by Matousec nic nie wnosi do tego tematu... no chyba ze faktycznie gjoo zalezy na bdb HIPSie wbudowanym w firewall.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Creer napisał(a):Gjoo pyta o firewall''a nie o zdolnosci HIPS programu Filseclab Personal Firewall, wiec link do testow by Matousec nic nie wnosi do tego tematu... no chyba ze faktycznie gjoo zalezy na bdb HIPSie wbudowanym w firewall.


Matousec to nie jest ranking i test hipsów lecz firewalli z HIPS. Wyniki testu mogą pomóc Gjoo w dokonaniu właściwego wyboru.
Moim zdaniem ten link wnosi bardzo wiele do tematu.
Odpowiedz
#6
Nie wiem czy nawet 1/5 noty koncowej jest wynikowa z testowania danego programu stricte pod katem firewalla, czyli filtrowania polaczen przychodzacych i wychodzacych.
I tak np patrzac na test Matousec''a mozna wysnuc bledne wnioski ze np. Look''n''Stop jest bardzo slabym firewallem, w rzeczywistosci to bardzo solidny i lekki firewall, powod dla ktorego znalazl sie prawie na koncu tabeli wynika z braku HIPS''a.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
albo że Malware Defender jest jednym z lepszych firewalli
Odpowiedz
#8
Creer napisał(a):Nie wiem czy nawet 1/5 noty koncowej jest wynikowa z testowania danego programu stricte pod katem firewalla, czyli filtrowania polaczen przychodzacych i wychodzacych.
I tak np patrzac na test Matousec''a mozna wysnuc bledne wnioski ze np. Look''n''Stop jest bardzo slabym firewallem, w rzeczywistosci to bardzo solidny i lekki firewall, powod dla ktorego znalazl sie prawie na koncu tabeli wynika z braku HIPS''a.


Firewall ma za zadanie nie tylko filtrować połączenia przychodzące i wychodzące ale również zamykać i ukrywać porty oraz skutecznie blokować ataki sieciowe. Wiele firewalli w teście Matouseca nie posiada HIPS ale niektóre z nich jak np. ESET osiągają 4% a inne jak Norton 66%. Mamutu posiada HIPS a osiągnął wynik 2%.
Nie zgadzam więc się ze stwierdzeniem, że Look''n''Stop to bardzo dobry firewall a jego słaby wynik (15%) jest efektem wyłącznie braku hipsa.
Odpowiedz
#9
no to powiedz czemu md jest tak wysoko nie zamyka ani nie ukrywa portów nie blokuje ataków sieciowych
Odpowiedz
#10
zord napisał(a):no to powiedz czemu md jest tak wysoko nie zamyka ani nie ukrywa portów nie blokuje ataków sieciowych


MD monitoruje aktywność sieciową (Monitors network activity) a więc na pewno jest w stanie zablokować ataki sieciowe:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wynik 87% pozostawia jednak dużo do życzenia.

Trochę info na temat testu Matouseca:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Creer uważa, że firewall to tylko filtrowanie pakietów ale ten termin można rozumieć znacznie szerzej. Kompletna zapora ogniowa to nie tylko firewall sieciowy ale także systemowy.
Odpowiedz
#11
Jurek nie siej dezinformacji - jesli dla Ciebie testy Matousec''a sa wyznacznikami jakosci firewalli to gratuluje zerowego obeznania w temacie.

Nie wprowadzaj innych w blad piszac ze L''n''S jest slaby bo jest to bardzo silny firewall. Zasada dzialania firewall''i jest filtrowanie polaczen wychodzacych i przychodzacych o czym juz wspomnialem - na tej wlasnie zasadzie firewall zamykaja/ukrywaja porty. Po wiecej informacji na ten temat odsylam do Wikipedii.
Zeby nie bylo ze z glowy sobie to wymyslilem, znalazlem specjalnie dla Ciebie Jurek wypowiedz nt. L''n''S oraz testow Matousec''a:

Cytat:
For now, Look ''n'' Stop will remain a pure firewall (network filtering NDIS and TDI). An HIPS type application is another category of security software. Since it is the detection of malicious programs that run on the PC, why would it be rather that the firewall detects this, and not the virus?

Matousec:
- Does not include filtering network, and packets
- Does not take into account the filtering persistent Look ''n'' Stop (protection against malware that stop Look ''n'' Stop)
- Does not at the moment what is happening with Vista and / or x64 (where a number of Leaktest used do not work)

Best regards,

Frédéric

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
Używałem starszej wersji darmowej Filseclaba...i powiem, że nie rozczarowałem się. Bardzo sympatyczny i łatwy w obsłudze, choć w całości po angielsku. Reguły proste do ustawień i skuteczność według mnie chyba też (piszę chyba, bo nie złapałem żadnego dziadostwa, a kilka leak-testów przechodził pomyślnie), choć najnowsza wersja 3 Pro (też już free) w teście Matousca jak wiadomo stoi kiepsko z 3%...zresztą co to za testy - zapór? HIPSów? antyvirów? pakietów? Kiedyś myślałem, że to test skuteczności zapór, ale jak zobaczyłem Threat Fire, to lekko zwątpiłem w swoją wiedzę na ten temat (i tak nie za wielką).
Próbowałem zainstalować najnowszą wersję, ale coś instalacja nie poszła, bo program nie odpalał i pokazywał komunikat o konieczności reinstalacji...gdyby nie to miałbym jego zamiast NetVedy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości