Anti-Malware.ru - test HIPS
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersje programów biorace udział w tescie:
Agnitum Outpost Security Suite 6.5.3 (2518.381.0686)
Comodo Internet Security 3.8.65951.477
Jetico Personal Firewall 2.0.2.8.2327
Kaspersky Internet Security 8.0.0.506
Online Armor Personal Firewall Premium 3.0.0.190
PC Tools Firewall Plus 5.0.0.38

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
No tak tylko jaki sens ma testowanie PC Tools pod względem HIPS skoro go tam nie ma?, chyba, że jestem niedoinformowany.
Odpowiedz
#3
Gnome napisał(a):No tak tylko jaki sens ma testowanie PC Tools pod względem HIPS skoro go tam nie ma?, chyba, że jestem niedoinformowany.


Kolejny jużraz próbuję wyjaśnić na tym forum, że Spyware Doctor instalowany wraz z PCTools Firewall Plus, pełni nie tylko funkcję programu antyspyware ale również HIPS.
Odpowiedz
#4
Bez sensu skoro to test HIPSów to czemu nie testowali HIPSów tylko firewalle i pakiety posiadające HIPSa gdzie są sztandarowe programy takie jak Defense Wall, GesWall, Maiware Defender, Dynamic Security Agent, Netchina,
DriveSentry ?
Odpowiedz
#5
ten test to jakaś porażka
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Jak i każdy inny test przeprowadzany przez tą organizację.
Odpowiedz
#7
Gnome napisał(a):No tak tylko jaki sens ma testowanie PC Tools pod względem HIPS skoro go tam nie ma?, chyba, że jestem niedoinformowany.

Oczywiscie, ze ma HIPS. Gdyby go nie bylo to nie zaliczylby 86% testow matousec. Jezeli chcesz sie upewnic, to otworz zakladke Aplikacje -> Ustawienia zaawansowane i tam znajdziesz odpowiedz.

Jurek napisał(a):Kolejny jużraz próbuję wyjaśnić na tym forum, że Spyware Doctor instalowany wraz z PCTools Firewall Plus, pełni nie tylko funkcję programu antyspyware ale również HIPS.

Spyware Doctor nie ma w sobie klasycznego HIPS. Ma dodatek Behaviour Guard (dodatkowa instalacja), opierajacy sie na bazie technologii ThreatFire, czyli jest to Bloker behawioralny. Natomiast PCTools Firewall Plus ma namiastke klasycznego HIPS, lecz nie jest on tak rozbudowany, jak HIPS w OA, Comodo, czy w Outposcie... ale jednak go ma.

zord napisał(a):Bez sensu skoro to test HIPSów to czemu nie testowali HIPSów tylko firewalle i pakiety posiadające HIPSa gdzie są sztandarowe programy takie jak Defense Wall, GesWall, Maiware Defender, Dynamic Security Agent, Netchina,
DriveSentry ?
Wybrali 6 aplikacji z klasycznym HIPS (w tym dwa pakiety bez AV w czasie testu), bo najwidoczniej do nich chcieli sie ograniczyc. Nie ma tutaj DefenseWall czy GesWall, bo nie sa to reprezentaci klasycznego HIPS (Policy Sandboxes). DriveSentry to Behavior Blocker. Co do pozostalych aplikacji, tj. Malware Defender, Dynamic Security Agent, Netchina, mogly sie pojawic w tym tescie, ale ich nie ma. Nie jest latwo wszystkich zadowolic. Wybrali wydaje mi sie czolowe programy z tej grupy HIPS.

polak900 napisał(a):ten test to jakaś porażka

"vanitas vanitatum et omnia vanitas"...

Pablosss napisał(a):Jak i każdy inny test przeprowadzany przez tą organizację.

Metodologia testu opisana, jasna. Oczywiscie zakres testowania jest ograniczony. W tescie nie zajeli czolowych pozycji przedstawiciele rosyjscy (Agnitum i Kaspersky), co pewnie spotkaloby sie z krytyka. Ale jednak tak sie nie stalo. O dziwo ex aequo wygraly australijski - Online Armor i amerykanski - Comodo.
Odpowiedz
#8
No tak, miałem niejakie przeczucia, że jednak jest tam jakiś HIPS, ale słabiutki jak widać, ale zawsze lepsze coś nic nic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości