Pomoc z wyborem AV
#1
System operacyjny:
Windows 7Ultimate


Zastosowanie:
Pobieranie bardzo dużo , Zakupy , Gry , Portale społecznościowe , Filmy , zdjęcia.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Pentium® Dual-core CPU E5400@ 2.70Hz 2.70 Ghz
Ram: 4GB Ram
System operacyjny: 64-bitowy

Do teraz używałem: G Data + Zemana AntiLogger + Adblock do Google Chrome.
Zemana mam jeszcze na 10 lat. G Date wykupiłem na rok i jestem trochę zawiedziony.
Myślę nad Kasperskim Internet Secruity + Zemana Antilogger + Adblock do przeglądarki.
Proszę o odpowiedzi w stylu:
Główny Pakiet Zabepieczający:
Uzupełnienie:
itp...
Pozdrawiam Miszel03.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#2
Kasperskyego Ci odradzam. To ciężki soft, który nawet na nowych komputerach jest bardzo odczuwalny.
Zależy co chcesz osiągnąć, czy automat czy ręczne ustawianie.

Jeżeli automat, to kup Nortona Internet Security / 360. Możesz też skorzystać z BitDefendera IS, którego promocję znajdziesz u nas na forum (i to niejedną) np. na pół roku za darmo. Problem oczywiście taki, że najnowszy, już bardzo zdatny do użytku BitDefender jest tylko po angielsku. Z darmowych pełnych pakietów można polecić Comodo Internet Security. Po jego zainstalowaniu można usunąć Zemanę, bo funkcje będą się nieco dublować.

Inne rozwiązanie to jakiś lekki antywirus i dodatkowo Zemana (opcjonalnie też EMET). Ja tradycyjnie polecam 360 Internet Security / 360 Total Security, bo mają silnik BitDefendera, wysoką wykrywalność, a są bardzo lekkie. Możesz także spróbować samego BitDefendera Free, acz miewa on różne kaprysy i trzeba sprawdzić. Aha, jeżeli bierzesz pod uwagę produkty płatne, to warto zwrócić uwagę na Webroota. Na Windows 7 nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów, a to bardzo lekki i skuteczny program. Możesz go stosować razem z Zemaną.
Odpowiedz
#3
Ja zaproponuje Ci pakiet który jest dobry i płatny jest nim Eset smart security który jako jedyny radzi sobie z adware niemalże w 100% , co do wykrywaniu zagrożeń (virusów) to jest dość wysoko.

z bezpłatnych av to mogę polecić ciavg i 360 internet security


* co do avg free to nie którzy piszą że ich komputer dostaje zadyszki choć czasami to nie prawda , co do wykrywalności to jak dla mnie jest ona wystarczająca(często zdarzają sie roczne licencje na avg internet security)

* 360 internet security jest niewidoczny dla zasobów systemowych tzn jest po prostu lekki , co to wykrywalności jest przed avg i jest poniżej od eseta.
gorzej jest z polityką prywatności


Moja rada przetestować kilka av i zostać przy tym który spełni Twoje potrzeby ...
Odpowiedz
#4
@lukasamd, Dziękuje za odpowiedź co do bit-defender mi nie przeszkadzaże jest w wersji angielskiej. Bo angielski znam zresztą tam i tak jest wykorzystany prosty angielski. Zastanawiam się nad 360 Total Secruity.Plusik Grin.
@Geniusz, dzięki widzę że jesteś nowy a post definitywnie ładnie napisany dzięki. Plusik
Pozdrawiam Miszel03.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#5
Jeśli mogę, to dodam swoje trzy grosze....
W zakresie płatnych rozwiązań, jak najbardziej polecam ESETa. Potwierdzam, to co napisał Miszel03, zarówno z własnego doświadczenia, jak i testów na próbkach malware tutaj oraz na Malwaretips.com. Tam szczególnie widać, iż ma on faktycznie jedną z najlepszych wykrywalności, szczególnie, jeśli chodzi o PUP-y. Przede wszystkim jednak jest to bardzo lekki pakiet, a wiem, co mówię, bo używałem go do niedawna na podobnej konfiguracji, jak Twoja. Nawet na Duronie z 2 GB Ramu jakoś dawał radę.
Możesz potestować sobie nowego Bitdefendera, który jest zauważalnie lepszy niż poprzednia wersja i też jest całkiem lekki. Osobiście nie używam tego pakietu, pomimo, iż mam na niego licencję, bo jak dla mnie jest zbyt ubogi w opcje. Jest to zauważalne np. w firewallu, co było już podnoszone na tym forum .
Z darmowych: pomijając ideologię, to faktem jest, że pakiet 360 Internet/Total Security naprawdę jest dobry i również lekki. Pokuszę się o stwierdzenie, że chyba wraz z ESETem to najlżejszy pakiet, jaki miałem. Czytając wątki na Wildersach i Malwaretips, chyba jednak poleciłbym Ci bardziej Internet Security, gdyż jest bardziej sprawdzony i niezawodny niż Total, który mimo większej ilości funkcji, jest wciąż w wersji beta.

A propos lekkości, to jestem zdania, że samo zużycie ramu nie jest tak krytyczne, jak zajętość procesora, szczególnie występowanie "szpilek" w jego obciążeniu. Oczywiście mówię o rozsądnych granicach, bo np. wolę pakiet, który zabiera stabilne 100-200 MB ramu i nie szarpie prockiem od takiego, który w prawdzie weźmie o 50-100 MB mniej, ale będzie bardziej obciążał CPU.
Odpowiedz
#6
Miszel03 napisał(a):@lukasamd, Dziękuje za odpowiedź co do bit-defender mi nie przeszkadzaże jest w wersji angielskiej. Bo angielski znam zresztą tam i tak jest wykorzystany prosty angielski. Zastanawiam się nad 360 Total Secruity.Plusik Grin.
@Geniusz, dzięki widzę że jesteś nowy a post definitywnie ładnie napisany dzięki. Plusik
Pozdrawiam Miszel03.



nie ma za co i również pozdro Smile i dzięki za ,,plusik,,
Odpowiedz
#7
Miszel03, jeśli istniałaby taka możliwość, to zamieniłbym Zemanę na SpySheltera. Oczywiście to tylko moja subiektywna propozycja, ale wsparta dość długim użytkowaniem obu programów.
Wersja Premium może świetnie uzupełnić "gotowy" pakiet z antywirusem i firewallem (np. wspomniany przez Łukasza Norton czy Bitdefender), natomiast SpyShelter Firewall dodatkowo wzmacnia ochronę o monitorowanie ruchu w sieci i wystarczy uzupełnić go samym AV. Obie wersje to bardzo lekkie programy z dość rozbudowanymi możliwościami konfiguracyjnymi.
W moim przekonaniu SSFW - z tym co oferuje - może stanowić samodzielną linię ochrony.

BTW: Z rozwiązań komercyjnych warto przyjrzeć się Emsisoftowi (bardzo dobra relacja cena/jakość ochrony).
Odpowiedz
#8
Darmowy: Comodo Internet Security (tu funkcji jest tak dużo, że nawet nie wymieniam) i 360 TS (nie wiem czy można zaufać chińczykom, niby te 5 silników)
Płatny: Emsisoft Anti-Malware (dwa silniki, w tym BitDefender, Behawior Blocker, Surfing protection.
Jak chcesz, to możesz dać EAM lub 360TS obok CIS. Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Zastanawiam się nad Emsisoft lub na 360 TS
Pozdrawiam Miszel03.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#10
Panda Cloud Antivirus - nikt jeszcze o niej nie pisał, więc ja o niej wspomnę. Polecam, gdyż jest to lekki i skuteczny produkt.
...
Odpowiedz
#11
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ale zastanawiam się nad 360 Secruity.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości