Program do skutecznej optymalizacji systemu operacyjnego
#1
Witam,
Poszukuje programu do optymalizacji komputera.
Ważne aby, sam program był lekki i wydajny.

System Operacyjny
Windows 7 Ultimate

informacje
Procesor: Pentium® Dual-core CPU E5400 @ 2.70Hz2.70 Ghz
Ram: 4GB
Typ systemu: 64-bitowy

Pozdrawiam,
Miszel03
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#2
Proponuję CCleaner chyba nic mu nie dorówna (lekki i skuteczny).
Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
#3
Do czyszczenia systemu polecam PrivaZer moim zdaniem o wiele skuteczniejszy od ccleanera.Do optymalizacji systemu polecam Wise care 365 jeszcze nigdy mi nic nie zepsuł Smile.
Odpowiedz
#4
Można spróbować Glary Utiltes który ostatnio rozdawali wersję płatną za darmo. Może jeszcze można.
Odpowiedz
#5
Jak chcesz coś małego lekkiego i bardzo skutecznego, popatrz sobie na Eusing Cleaner.
I wyczyści dysk jak i rejestr.
No i Wspomniany CCleaner, chyba najlepsze narzędzie tego typu co jest na rynku Smile
Odpowiedz
#6
Dwa programy:
- CCleaner - Do czyszczenia,
- Auslogics Disk Defrag - Do defragmentacji dysków.

Programy za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
ja polecam ten program :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chyba aktualna jest ta promo / po przeczyszczeniu kompa zresetuj go
Odpowiedz
#8
Geniusz napisał(a):ja polecam ten program :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chyba aktualna jest ta promo / po przeczyszczeniu kompa zresetuj go
I ccleaner.
Polecam, tylko disk defrag jest za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Temat przeniesiony. Bezpieczeństwo a optymalizacja to dwa różne pojęcia.
Odpowiedz
#10
Lubiłem kiedyś kombajny "all-in-one"...ale już właściwie przestałem Smile To, co polecacie to pewniaki i sam korzystam z CCleanera do tzw. codziennych porządków, a z podobnych pakietów używam tylko Vit Registry Fix...reszta to pojedyncze, małe programy - te pogrubione mają polską wersję:
- czyszczenie CCleaner i Online Solutions Privacy Cleaner + Vit RF
- bardziej szczegółowe prace w rejestrze np. szukanie pojedynczych wpisów, szukanie po nazwie...RegSeeker
- zarządzanie autostartem...procesy, usługi, informacje o nich - AutoRuns, Anvir Task Manager Free oraz RunnScanner.NET, który pomaga sprawdzić też "wrogie" wpisy w rejestrze
- menadżer procesów - Process Explorer...mogę również polecić System Explorer - czeskie narzędzie, które bywa bardzo przydatnym do analizy wielu rzeczy dziejących się w systemie
- WinPrefetchView...mały programik, dzięki któremu usuniemy niepotrzebne wpisy w folderze Prefetch w systemie (lista plików wykonywalnych w systemie, które system ma na uwadze, by je szybciej uruchamiać...tak łopatologicznie)
Te programy pozwalają ustalić to, co uruchamia się z systemem i potem w nim stale pracuje czyli to co wpływa na codzienne i stałe obciążenie systemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Dzięki panowie za pomoc.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#12
Miszel03 napisał(a):Dzięki panowie za pomoc.
To czego używasz teraz?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Ccleaner + Ręczna optymalizacja [Skany OTL i FRST następnie pisze skrypt najczęsciej przez to usuwam resztki programów czasami wirusów czyszczę cookies flash itp...]
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#14
Ja natomiast odradzam jv16 PowerTools 2014 (kiedyś polecałem). Źle naprawia rejestr (Win7x64) w trybie automatycznym (zmienia uprawnienia do np. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Folders).

ode mnie:
CCleaner - czyszczenie (pliki, rejestr, autostart)
Auslogics Disk Defrag (Professional) - defragmentacja HDD
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#15
Arcabit wypuściło swojego czyściciela. Na razie w wersji beta. Tak informuje na swojej stronie. Ja natomiast na laptopie robię przywracanie ust. fabrycznych. Prywatne pliki mam na OneDrive. Te wazniejsze sa chronione haslem. To zdaje egzamin.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#16
A ja polecę niekonwencjonalną metodę. Dużo się bawię instaluję odinstalowuję. Zawsze mam wykonany obraz dysku systemowego który mogę przywrócić wraz ze swoimi domyślnie skonfigurowanymi i zainstalowanymi programami. Do tego służy mi program Acronis True Image. Odkąd go posiadam zapomniałem co to reinstalacja systemu. Zaśmiecony system szybko przywracam.
Odpowiedz
#17
Tak, ale tematem nie jest robienie obrazu dysku i jego przywracanie (swoja drogą dobra metoda jak się dużo eksperymentuje, albo "psuje"), tylko optymalizacja już działającego systemu.

Odnośnie tematu, na pewno warto utworzyć punt przywracania systemu przed czyszczeniem systemu jakimś nieznanym/mało znanym programem tego typu, albo zrobić kopię ustawień w tym programie.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#18
Trochę żal, że bezpłatny JetClean stanął na wersji 1.5. Już 14 miesięcy bez aktualizacji i wygląda na porzucony projekt. JC czyścił znacznie lepiej od CCleanera. Dalej lepiej to robi jeśli chodzi o rejestr, ale z pewnymi rzeczami został w tyle. Mimo wszystko wciąż go używam, m.in.z powodu czyszczenia pamięci. Dla uzupełnienia korzystam z Wise Care 365 Pro i CCleaner. Jednak i tak dobra defragmentacja da bardziej kopa, niż te zabawy z czyścikami.
Odpowiedz
#19
No i(przypomniałem sobie) jeszcze 2 fajne programiki czyszczące:

- TFC - Temp File Cleaner by OldTimer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- ATF Cleaner -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#20
tommyklab napisał(a):ode mnie:
CCleaner - czyszczenie (pliki, rejestr, autostart)
Auslogics Disk Defrag (Professional) - defragmentacja HDD
I ode mnie też Beer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości