zapora - aktualizacja
#1
Witam,
bardzo proszę o odpowiedzenie mi na dwa następujące pytania:

1.Po tygodniu nie używania komputera,po ponownym uruchomieniu Avira sama się nie zaktualizowała, musiałam ręcznie rozpocząć aktualizację. Poza tym kiedy Avira nie była zaktualizowana została wyłączona zapora systemowa i nie dało się jej włączyć. Dopiero kiedy zrobiłam update, zapora się uruchomiła. Czy to normalne że Avira po dłuższym czasie się nie uruchamia sama i że zapora siada? (w poprzedniej wersji Avira kiedy niebyła zaktualizowana zapora była cały czas włączona i sama się nie wyłączała). Może to urok tej nowej wersji?

2. Jak pozbyć się tego dźwięku kiedy Avira znajduje wirusa (wiem ze ten temat był już omawiany ale nigdzie nie mogę znaleźć tego postu)

z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
raven napisał(a):Witam,
bardzo proszę o odpowiedzenie mi na dwa następujące pytania:

1.Po tygodniu nie używania komputera,po ponownym uruchomieniu Avira sama się nie zaktualizowała, musiałam ręcznie rozpocząć aktualizację. Poza tym kiedy Avira nie była zaktualizowana została wyłączona zapora sieciowa i nie dało się jej włączyć. Dopiero kiedy zrobiłam update, zapora się uruchomiła. Czy to normalne że Avira po dłuższym czasie się nie uruchamia sama i że zapora siada? (w poprzedniej wersji Avira kiedy niebyła zaktualizowana zapora była cały czas włączona i sama się nie wyłączała). Może to urok tej nowej wersji?

2. Jak pozbyć się tego dźwięku kiedy Avira znajduje wirusa (wiem ze ten temat był już omawiany ale nigdzie nie mogę znaleźć tego postu)

z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam


Witaj,

Ad.1. Nie, nie jest to normalne. Zarowno zapora jak i Avira powinny dzialac bez zadnych problemow z aktualizacjami, czy samoistnym wylaczaniem sie.

Ad.2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Dziękuję ślicznie.
Ale komputer jest po formacie, i to się robi już drugi raz. Nie wiem co może być przyczyną Sad
Odpowiedz
#4
raven napisał(a):Dziękuję ślicznie.
Ale komputer jest po formacie, i to się robi już drugi raz. Nie wiem co może być przyczyną Sad


Przypuszczam, że nie tylko z Avirą ale również z innymi antywirusami mogłyby występować problemy. To że system jest po formacie nie oznacza, że musi działać prawidłowo. Wyłączanie się zapory i brak automatycznej aktualizacji nie ma nic wspólnego moim zdaniem z Avirą. To może mieć związek z systemem, sprzętem lub połączeniem internetowym. Pokaż loga być może koledzy znajda przyczynę.
Odpowiedz
#5
Na pewno nie jest to normalna systuacja...

Ponizej opisalem Tobie, jak moglabys sobie radzic z tym problem, gdyby wystapil ponownie.
Panel Sterowania -> Narzedia administracyjne -> Uslugi
Znajdziesz tam interesujace Cie uslugi, a wiec: Avira AntiVir Guard , Avira AntiVir Scheduleroraz Zapora Systemu Windows , dla ktorych tryb uruchamienia nalezy ustawic jako automatyczny .
Załącznik 1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Załącznik 2:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klikasz na nie prawoklikiem myszy na obie uslugi Aviry i wybierasz Wlasciwosci. Nastepnie tryb uruchomienia - automatyczny i uruchom.
Załącznik 3:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nastepnie uruchamiasz Avire ze skrotu.

Gdyby Avira nadal nie uruchamiala sie automatycznie podczas startu systemu, oznacza to najprawdopodobniej, ze brakuje odpowiedniego wpisu w rejestrze. Nalezy uruchomic regedit- kombinacja klawiszy Windows+R, wpisz regedit i nacisnij enter. Nastepnie dodaj wpis widoczny na screenie.
Załącznik 4:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zapora systemu Windows - ta usluge analogicznie ustawiasz na tryb automatycznego uruchamiania.
Załącznik 5:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Z Avirą i aktualizacjami być może było to związane znowym silnikiem, zauważyłem, że jeżeli wyjdzie nowy silnik a nie przeprowadzi się szybko jego aktualizacji to bywają problemy z automatem.

Ale to tylko moje obserwacje.
Odpowiedz
#7
Bardzo kochani dziękuję!
Kiedyś taki sam problem wystąpił, ale potem się już nie pojawiał. Dowiedziałam sie własnie przed chwilą, ze komputer był wczoraj uruchomiany (ale nie było połączenia z Intranetem) i wszystko było ok. A dziś po 7 dniach przy podłączeniu do Netu taki zonk. Mam nadzieję, że sie to więcej nie powtórzy, W razie czego skorzystam z tych bardzo cennych rad Wink

P.S.Weszłam w Usługi i tam mam pozaznaczane opcje takie jakie podałeś Yngve,więc nie wiem dlaczego nic sie nie chciało uruchomić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości