Bank Pekao mnie szpieguje
#1
Chciałem powiedzieć, że Bank Pekao (żubr) mnie szpieguje. Czytają moje zestawienia operacji, monitorują wpływy na konto i odpowiednio preparują oferty. Nie podoba mi się to:/

Wziąłem pożyczkę w innym banku i nagle przypomniało im się, że mam u nich konto. Tydzień temu zadzwonili do mnie z propozycją przeniesienia pożyczki do nich, w zamian za obniżenie oprocentowania bo zobaczyli, że na koncie pojawiły się dodatkowe pieniądze.

Czy ktoś spotkał się z taką praktyką w innym banku?
Odpowiedz
#2
Gienek...mówisz o Pekao SA? Ja mam tam konto od kilkunastu lat (łącznie z wszystkimi etapami przejściowymi, fuzjami, podziałami, itp). Nie wiem, czy to najlepszy i najbardziej przyjazny bank, ale mam tam konto tak długo, ze jest to wygodne dla mnie...mam potrzebne usługi, mam dodatkowe obniżki przy kredytach jako stały klient...mnie nic więcej nie potrzeba, niż mam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jestem w jakiś sposób inwigilowany i kontrolowany, bo przecież chodzi o pieniądze i to obydwu stronom.
Nie dziw się, że będą sprawdzać transakcje i wcale nie muszę tego robić "ręczni i naocznie"...chcą wiedzieć ile wydajesz, czy przekraczasz limity, jakie masz wpływy...to wszystko po to, by wiedzieć czego mógłbyś oczekiwać od nich w przyszłości. To normalna procedura w handlu i marketingu, że sprzedawca (a bank nim jest, bo sprzedaj Ci swoje usługi i produkty) stara się rozpoznać potrzeby klienta - to pierwsza i naczelna zasada handlu, o której się mówi na wszystkich szkoleniach handlowych.
Wydaje mi się, że każda firma o podobnym charakterze - dostawca usług internetowych, telefonii komórkowej - działają podobnie...oni wiedzą, że coś chcesz mieć czy kupić i szukają sposobu, by sprzedać Ci właśnie swoje produkty...będą przekonywać, że są lepsze albo sprzedawane na korzystniejszych warunkach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Może być też tak, że przy jakiejś okazji podpisałeś odrębne zgody na przetwarzanie danych do różnych celów
(np. przez odruchowe zaznaczenie kwadracików pod jakąś umową); niektóre z nich nie są obowiązkowe,
np. przetwarzanie dla celów marketingowych, itd.W każdej chwili możesz sprawdzić, jakie zgody
podpisałeś, i cofnąć te nieobowiązkowe.Banki zwykle są uczulona na kwestie prawne, więc raczej
nie nadużywają prawa do prywatności, bo to może mieć nieprzyjemne konsekwencje (GIODO, KNF).
Odpowiedz
#4
To ci podpowiem że jest firma która bardziej nas szpieguje, nazywa się Google.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości