Piaskowica.
#21
Plati napisał(a):spam Jurka Smile


Ten spam Platijest znacznie skuteczniejszy w ochronie od Twojej Aviry Smile
Odpowiedz
#22
sporo dobrego czytałem na temat tego softu
Odpowiedz
#23
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):spam Jurka Smile


Ten spam Platijest znacznie skuteczniejszy w ochronie od Twojej Aviry Smile


a niech będzie Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#24
Jurek napisał(a):Piaskownica o której nie pisaliśmy jeszcze w tym temacie:

SafeSpace Personal Edition :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Program dobry lecz już nie rozwijany
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#25
Z tego co czytam to jedynie Sandboxie sie nadaje do testowania nowych programów i SafeSpace bo np GW to raczej taką ochrona HIPS jest i po instalacji programu system sie zaśmieca. SafeSpace nie działa na windows 2k więc pozostaje mi Sandboxie, szkoda bo ma ograniczenia i mam wrażnei że ma jakieś luki.
Odpowiedz
#26
qrczak napisał(a):Z tego co czytam to jedynie Sandboxie sie nadaje do testowania nowych programów i SafeSpace bo np GW to raczej taką ochrona HIPS jest i po instalacji programu system sie zaśmieca. SafeSpace nie działa na windows 2k więc pozostaje mi Sandboxie, szkoda bo ma ograniczenia i mam wrażnei że ma jakieś luki.


GeSWall nie służy do testowania programów tylko do wygodnej, skutecznej i funkcjonalnej ochrony. Nie możesz w trybie niezaufanym zainstalować w nim większości programów. Ale jeżeli ściągnieszplik MP3 lub cracka i go uruchomisz a GW zakomunikuje atak, to wiadomo, że jest wirus, nawet jeżeli antywirus go nie wykryje.
W Sandboxie możesz zainstalować program i zobaczyć co się dzieje i jednym kliknięciem opróżnić piaskownicę. Ograniczenia Sb dotyczą tylkofunkcjonalności w ochronie systemu a jeżeli chodzi o luki, to mnie po uruchomieni kilkudziesięciu wirusów nic się nie przedostało do systemu. Dobrym programem do testowania jest także Shadow Defender ale chyba najlepiej postawić wirtualny system.
Odpowiedz
#27
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie programu Sandboxie.

1 . Domyślnie już przy starcie systemu uruchamia sie w gałęzi services.exe proces SbieSvc.exe . Jest to chyba główny sterownik tego programu. By automatyczne uruchamianie tego procesu wyłączyć zmieniłem w usługach systemu z automatycznego na ręczne uruchamianie.

Następnie przy uruchomieniu Sandboxie otrzymałem komunikat (w takim okienku z możliwościa przejścia do strony gdzie było napisane z tego co pamięam że chyba tego sterownika-usługi nie potrafił znaleźć) od programu sandboxie (ale pomimo tego uruchomił się bez tego procesu) że nie można było załadować czegoś tam. Nie potrafię teraz podać czego dokładnie bo już ten problem nie występuje, było tak tylko za pierwszą taką kombinacją, przy kolejnych próbach nie ma tego komunikatu.

Czy takie uruchamianie (usługa SbieSvc.exewłącza sie dopiero wraz z uruchomieniem programu Sandboxie) nie powoduje jakiejś luki bezpieczeństwa?

Po wyłączeniu Sandboxie usługa pozostaje w dalszym ciągu uruchomiona.

2 .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"Bezpośredni dostęp"
i poniżej jest "Pełny dostęp"
Górne od dolnego różni sie tylko tym że dolne ustawienia umożliwiają też modyfikacje plików które są w piaskownicy (czyli po prostu w folderze pisakownicy? czy może chodzi tylko o programy które są właśnie teraz uruchomione w piaskownicy?) więc wpisując pliki w "Bezpośredni dostęp" i "Pełny dostęp" te konfiguracje będą się nawzajem uzupełniać czy jak to działa?

"następujące pliki i foldery będą bezpośrednio dostępne dla programów uruchomionych w tej piaskownicy"
czyli chodzi o to że można je modyfikować przez programy uruchomione poprzez tą piaskowicę

"nie ma zastosowania do zainstalowanych lub pobranych programów do piaskownicy"
a tu o to że nie można tych plików które są w folderze piaskownicy modyfikować programami uruchomionymi w piaskownicy? czy mozę chodzi o co innego bo jest nie jasno określone.

W "zablokowany dostęp" określa sie pliki poza piaskownicą które nawet odczytywane nie mogą być przez programy uruchomione w piaksownicy? (bo jest tu nie napisane "bezpośrednio dostępne" (tak jak w konfiguracjach wyżej- "dostęp bezpośredni" i "pełny dostęp") a tylko "dostępne" czy w ogóle dostępne)

3 .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W "Ograniczenia" -> "dostęp do internetu" określa sie które programy mogą mieć dostęp do internetu. Więć np określę 1 program który mozę mieć ten dostęp a reszta nie może. Poniżej zaznaczone jest "emituj wiadomość sbie1307, gdy dostęp jest zabroniony" więc gdy program jakiś cche ale nie moze mieć dostępu do internetu to sie pojawi informacja o tym. Niżej jednak jest napisane że gdy ta funkcja jest aktywna (chodzi tutaj o zaptaszkowane "emituj wiadomość sbie1307, gdy dostęp jest zabroniony" ?) to programy które są w piaskownicy i z tego co czytam chodzi o programy które tylko tam są a nie koneicznie są uruchomione nei będą mogły uzyskać dostępu do internetu. Przecież jak nie uruchomięprogramu to oczywiste że nei połączy sie więc o co chodzi? Dalej - "nawet jeśli nazwa programu jest identyczna z określoną powyżej" - wyżej są określone programy które mogą mieć dostęp i co to ma wspólnego z tą informacją o dostępie zabronionym do neta jeśli ta informacja ma dotyczyć tylko tych programów które nei mogą mieć dostępu? Myślę nad tym i myślę i to sie zapętla i nic z tego nie wynika sensownego...

Proszę o wytłumaczenie jeśli ktoś wie o co w tym chodzi.

W tych dwóch pierwszych punktach może namieszałem ale nie wiem jak to wytłumaczyć, ja to tak interpretuję ale wiele innych możliwości krąży mi po głowie bo to można bardzo szeroko interpretować - nie jest jednoznacznie określone o co tam chodzi.
Odpowiedz
#28
@qrczak

Podaje link pod którym nasz kolega Yngveopisuje Sandboxie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli chodzi o mnie, to ja tak jak Ty nie kombinowałem i nie spekulowałem, tylko używałem piaskownicy do surfowania po necie i otwierania aplikacji łączących się z nim a także do otwierania nieznanych plików. Przekonałem się, że Sandboxie jest niezwykle skuteczna.

ad1. Nie wiem dlaczego chcesz uruchamiać Sandboxie ręcznie a nie automatycznie wrazz systemem?

ad2. Nie używałem tej opcji.
Prawdopodobnie dostęp do plików zapobiega utracie danych po opróżnieniu piaskownicy a zablokowanie jest uwięzieniem pliku, który nie może być uruchomiony.

ad3. Tutaj podobnie jak w GeSWallu, piaskownica pełni funkcje firewalla i tylko aplikacje, które są na liście, będą mogły połączyć się z netem. Nie testowałem tego rozwiązania, ponieważ Sandboxie używałem z CIS a potem z Online Armor Free wraz z Avirą.
Odpowiedz
#29
Na razie nie są mi potrzebne ale mogą kiedyś sie przydać tamte opcje więc ciekawi mnie to.

Cytat: ad1. Nie wiem dlaczego chcesz uruchamiać Sandboxie ręcznie a nie automatycznie wraz z systemem?

Nie lubię jak mi jakiś proces nie potrzebnie siedzi uruchomiony, denerwuje mnie to.

Cytat: ad2. Nie używałem tej opcji.
Prawdopodobnie dostęp do plików zapobiega utracie danych po opróżnieniu piaskownicy a zablokowanie jest uwięzieniem pliku, który nie może być uruchomiony.


Hmm... zmęczony byłem i bardzo pokręciłem opisując przedtem o co mi chodzi.

Dostęp bezpośrednimodyfikuje bezpośrednio określone pliki zamiast operować na ich kopiach w piaskownicy.

Ale niżej jest informacja że "nie ma zastosowania do zainstalowanych lub pobranych programów do piaskownicy". Czyli po prostu nie można wskazać tych plików które są w piaskownicy.

Następnie mamy pełny dostępi jest tam informacja "w przeciwieństwie do ustawień Dostęp bezpośredni, to ustawienie ma zastosowanie do wszystkich programów, włącznie z tymi które zostały zainstalowane lub pobrane do piaskownicy" i tu nie rozumiem o co chodzi ;/ bo jeśli chodzi o to że można też zmieniać pliki które są w piaskownicy to dziwne bo przecież właśnie w piaskownicy wszystko może być zmieniane.

Zablokowany dostęp- czyli że programy uruchomione w piaskownicy nie mogą nawet czytać z okreslonych tutaj plików (które są poza piaskownicą).

Dostęp do tylko do odczytu- tu pewnie chodzi o to że plik będzie tylko odczytywany z oryginalnej lokalizacji zamiast tworzenia jego kopii do piaskownicy.

Cytat: ad3. Tutaj podobnie jak w GeSWallu, piaskownica pełni funkcje firewalla i tylko aplikacje, które są na liście, będą mogły połączyć się z netem. Nie testowałem tego rozwiązania, ponieważ Sandboxie używałem z CIS a potem z Online Armor Free wraz z Avirą.


Dostęp do internetu
"Gdy ta funkcja jest aktywna, to programy, które zostały zainstalowane (lub pobrane) do tej piaskownicy nigdy nie będą mogły uzyskać dostępu do internetu, nawet jeżeli nazwa programu jest identyczna z określoną powyżej."
Nie chodzi tu o aktywność funkcji która uaktywniała by się po dodaniu na listę programu, ale o aktywność funkcji "emituj wiadomość sbie1307, gdy dostęp jest zabroniony". Więc gdy jest ta funkcja informowania zaznaczona to programy z tej piaskownicy nie będą mogły mieć dostępu do internetu, nawet te które są na liście (czyli te którym pozwoliłem na dostęp do internetu). Więc bez sensu...
Odpowiedz
#30
Najlepiej qrczakweź i przetestuj poszczególne opcje, wtedy będziesz miał całkowitą jasność a nawet będziesz mógł w przyszłości służyć pomocą innym w zakresie konfiguracji i obsługi Sandboxie Smile
Odpowiedz
#31
Może qrczak nie ma tyle czasu co ty, jurek
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#32
Mimo tego, że Sandboxie jest bardziej tu znany i zachwalany ściągnąłem sobie jednak SafeSpace 2.0.41...i chyba go zainstaluję zamiast RVS. Właściwie decyzje podjąłem z jednej prostej przyczyny...oba programy są mi zupełnie nieznane, oba miały więc te same szanse na próbę, ale na portalu Majorgeeks.com SafeSpace ma notę 5.0, a Sandboxie 4.51...a ten portal jest dla mnie czasem wyrocznią, jeśli mam wątpliwości Smile
Zobaczymy, jak to się spisze tym bardziej, że połączę go z KIS 2010 z promo.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
A jak jest z tym sandboxem z pakietu KIS 2010 w systemach 64bit ? Działa piaskownica ? czy działa tylko z aplikacjami 32bit np. przeglądarkami internetowymi ? Za jakiś czas przerzucam się na Windows 7 Pro. x64 i chce rozeznać teren Grin
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#34
Chłopaki z portalu dobreprogramy.pl robią małe postępy. Właśnie pojawiła się u nich piaskownica Sandboxie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#35
Ale4 ocena redakcji jest niska jak na świetna skuteczność sandboxie. Może dali niska notę bo inaczej działa od pozostałych programów zabezpieczających i jest trudniejszy dla nich w obsłudze??Smile
Odpowiedz
#36
LikwidatoR napisał(a):Ale4 ocena redakcji jest niska jak na świetna skuteczność sandboxie. Może dali niska notę bo inaczej działa od pozostałych programów zabezpieczających i jest trudniejszy dla nich w obsłudze??Smile


Sandboxie dla średnio zaawansowanego usera jest bardzo prosta w użyciu. To są kompletni laicy jeżeli chodzi o znajomość tematu zabezpieczeń. Avast otrzymał u nich maksymalną ocenę 10, natomiasta-squared jest nadal traktowany jako program antyspyware Smile
Odpowiedz
#37
Redaktorzy Jurek maja dziwne podejścia do oceny produktu. Np produkt jest świetny a nie Pl już ocena niżej. Popularność też oceniają i łatwość w obsłudze . Avast jest Pl, bardzo popularny, łatwy w obsłudze będzie zawsze wyżej oceniany od produktu nie mającego wersji Pl z raczkującą popularnością. Wgl polscy redaktorzy z KŚ, PC Worlda i DB. dziwnie testują i oceniają produkty, często ich nie rozumiem. Dla mnie ocena sandboxie jest za niska w stosunku do możliwości tego programu)
Odpowiedz
#38
LikwidatoR napisał(a):Redaktorzy Jurek maja dziwne podejścia do oceny produktu. Np produkt jest świetny a nie Pl już ocena niżej. Popularność też oceniają i łatwość w obsłudze . Avast jest Pl, bardzo popularny, łatwy w obsłudze będzie zawsze wyżej oceniany od produktu nie mającego wersji Pl z raczkującą popularnością. Wgl polscy redaktorzy z KŚ, PC Worlda i DB. dziwnie testują i oceniają produkty, często ich nie rozumiem. Dla mnie ocena sandboxie jest za niska w stosunku do możliwości tego programu)


Ocena Avasta wynika także z rezultatu ich testu w którym wygrał Avast przed Avirą Classic, która występowała jeszcze bez ochrony spyware/adware. To chyba jedyny test w którym Avast pokonał Avirę Grin
Odpowiedz
#39
Być może jak wprowadzili Sandboxie niedługo ukaże się w vortalu Db.pl Gesswall bo przynajmniej jest za free, na Dw nie liczyłbym tak bardzoSmile
Odpowiedz
#40
Cytat: Czy takie uruchamianie (usługa SbieSvc.exe włącza sie dopiero wraz z uruchomieniem programu Sandboxie) nie powoduje jakiejś luki bezpieczeństwa?

To jest podstawowa częśćsandboxie odpowiedzialna między innymi za izolację wybranych plików
Wyłaczenie tego to nic innego jak jej zdjęcie.To ze w tym momencie program jest bezbronny i moze miec wymieniony sterownik to juz zupełnie inna sprawa.
W zadnym programie ochronnym nie mozna zmieniac trybu pracy sterowników z automatycznego na ręczny,poniewaz w trakcie botowania systemu będzie on bezbronny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości