Piaskowica.
#1
Interesuje mnie prosty, darmowy a najlepiej po polsku program do piaskowicy. Znacie taki?
Odpowiedz
#2
SandboxIE.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
GeSWall free
Odpowiedz
#4
czullo napisał(a):GeSWall free


GeSWall to nie piaskownica.
---------------------------------------

Polecam SandboxIE. Program zdecydowanie prosty, darmowy i po polsku.
Jest jeszcze SafeSpace Personal Edition, ale jak dobrze pamietam - bral wiecej zasobow i nie wspiera polskiej wersji jezykowej.
Odpowiedz
#5
SandboxieIE to dobry wybór

A propos SafeSpace Personal Edition to co myślisz o tym sofcie Creer ?
Lepszy jest niż SandboxIE ?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
Odnośnie SandboxIE to czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie) że ta aplikacja free po 30 dniach rzuca po uruchomieniu jakieś okno z "zachętą" do zakupu. Prawda to?
Generalnie to też szukam jakiejś aplikacji tego typu na "słaby" komputer, stojący na win2000 i w miarę "bezobsługowy"... no i oczywiście free i bez żadnych "przypominajek" o możliwości kupienia lepszej, nowszej, bardziej... wersji Smile
Geswall mimo że win2000 jest niby obsługiwany i stoi na NTFSie nie chce się zainstalować...
360 TSE
Odpowiedz
#7
roofman napisał(a):Odnośnie SandboxIE to czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie) że ta aplikacja free po 30 dniach rzuca po uruchomieniu jakieś okno z "zachętą" do zakupu. Prawda to?
Generalnie to też szukam jakiejś aplikacji tego typu na "słaby" komputer, stojący na win2000 i w miarę "bezobsługowy"... no i oczywiście free i bez żadnych "przypominajek" o możliwości kupienia lepszej, nowszej, bardziej... wersji Smile
Geswall mimo że win2000 jest niby obsługiwany i stoi na NTFSie nie chce się zainstalować...


Tak to prawda. Po 30 dniach Sandboxie przy uruchomieniu aplikacji(po starcie systemu) wyświetla tzw. nagscreena czyli okno z przypomnieniem że masz go zainstalowanego dłużej niż 30 dni i trzeba czekać 5 sekund na jego uruchomienie. Wyświetla się to tylko przy pierwszym uruchomieniu po starcie systemu. Co ciekawe nawet ponowne zainstalowanie Sandboxie nie usuwa tej "zachęty" do zakupienia pełnej wersji. Co chyba oznacza że Sandboxie zostawia w rejestrze jakiś wpis

Według mnie nie jest to wielka niedogodność i przywykłem do tego. Myślałem że będzie gorzej i że każde uruchomienie np. przeglądarki będzie powodowało wyświetlenie nagscreena.
Jeśli Geswall u ciebie nie śmiga to Sandboxie byłoby dobrym rozwiązaniem. Używam od jakichś 2 miesięcy i jest ok
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
No tak... wolałbym zupełnie "cichy" program...
Popatrzę jeszcze na kompie na którym nie chce zainstalować się geswall, poszukam przyczyny, może się jednak uda go uruchomić - w sumie to najbardziej by odpowiadał tam gdzie miałby pracować.
360 TSE
Odpowiedz
#9
Niestety poległem... gaswall na win2000 za cholerę nie chce ruszyć mimo że jest niby supportowany.
Wie ktoś może jak to obejść?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

360 TSE
Odpowiedz
#10
roofman napisał(a):Niestety poległem... gaswall na win2000 za cholerę nie chce ruszyć mimo że jest niby supportowany.
Wie ktoś może jak to obejść?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Sprobuj zglosic ten problem na oficjalnym forum GW.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
Napisałem przez formularz do supportu wersji free, może się odezwą.
Podesłałem im to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

360 TSE
Odpowiedz
#12
Dostałem odpowiedź od supportu.
Wiedzą o problemie (to po kiego grzyba piszą że chodzi na win2k) i proponują wersję 2.7.2.1 jako ostatnią chodzącą sprawnie na win2k.
Jutro przetestuję... ale boję sie innej rzeczy. Wcześniej próbowałem instalować wersje wcześniejsze, zdaje sie 2.6.cośtam i krzyczało że wygasła licancja (a była to wersja free) i mam pobrać nową ze strony. Myk ze zmianą daty nic nie dawał bo po restarcie i aktualizacji daty pokazywały się "chmurki" i nie ruszał serwis geswall''a.No nic, zobaczymy...
360 TSE
Odpowiedz
#13
roofman napisał(a):Dostałem odpowiedź od supportu.
Wiedzą o problemie (to po kiego grzyba piszą że chodzi na win2k) i proponują wersję 2.7.2.1 jako ostatnią chodzącą sprawnie na win2k.
Jutro przetestuję... ale boję sie innej rzeczy. Wcześniej próbowałem instalować wersje wcześniejsze, zdaje sie 2.6.cośtam i krzyczało że wygasła licancja (a była to wersja free) i mam pobrać nową ze strony. Myk ze zmianą daty nic nie dawał bo po restarcie i aktualizacji daty pokazywały się "chmurki" i nie ruszał serwis geswall''a.No nic, zobaczymy...


Musisz koniecznie używać Win 2000? Smile
Odpowiedz
#14
Jurek napisał(a):Musisz koniecznie używać Win 2000? Smile

Tak, bo jest na niego licencja Smile (to nie mój komp)
XP/Vista będzie pewnie wraz z nowym kompem dopiero.
360 TSE
Odpowiedz
#15
Potwierdzam, że geswall v2.7.2.1 pracuje na win2k jakby ktoś jeszcze miał z tym problem. Smile

--edit: niestety ta wersja działa do 12.12.2009r.
Mam nadzieję że do tego czasu zmienią kompa i będzie na nim XP.
360 TSE
Odpowiedz
#16
Linki związane z tematem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Wirtualizacja aplikacji :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wirtualizacja partycji :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wirtualne systemy operacyjne :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Piaskownica Microsoftu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Piaskownica o której nie pisaliśmy jeszcze w tym temacie:

SafeSpace Personal Edition :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
spam Jurka Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości