Windows 7 niewiele szybszy od Windows Visty
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A już myślałem, że szykuje się rewolucja a tutaj tylko powolna ewolucja Smile
Odpowiedz
#2
Ratatui napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A już myślałem, że szykuje się rewolucja a tutaj tylko powolna ewolucja Smile


Ciekawy artykul, niestety (a moze i stety) do tej pory moim podstawowym systemem byl Windows XP, nie potrafie zatem ocenic wydajnosci nowej 7 wzgledem Visty. Jestem w stanie natomiast porownac na swiezo XP do 7 i moje subiektywne odczucie przemawia za 7, ktora na mojej konfiguracji sprzetowej dziala wyraznie szybciej i wydajniej niz XP.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
to się tylko tak wydaje kilka dni temu popsułem xp i dziś postawiłem go od nowa przez te dni korzystałem z visty i 7 i będąc na 7 miałem wrażenie że wszystko bardzo szybko działa na pewno szybciej niż na viście i nawet nawet szybciej niż na xp tylko że po tych kilku dniach bez xp mam wrażenie że xp reaguje przed kliknięciem myszką no i wykorzystanie pamięci po starcie około xp ~190 mega
vista około ~700 i 7 ~600
test win rar xp grubo ponad 900
7 i vista nieco ponad 800 czasami nawet około 600
Odpowiedz
#4
Ja na swoim kompie niegdy nie miałem XP, bo dostałem go od razu z Vistulą Smile
Ale moje wrażenia po wersji RC już nie są tak dobre jak po BECIE, RC zrzera u mnie więcej RAM od Visty ! Na samym WMP i z jedną kartą w IE8mam 40% użycia RAM, natomiast w Viście jest to ok. 34-37%, dodam że VIsta już trochę chodzi i dodatkowo ma Avirę Free i Outposta a na Sevenie jeszcze nic nie mam Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
zord napisał(a):to się tylko tak wydaje kilka dni temu popsułem xp i dziś postawiłem go od nowa przez te dni korzystałem z visty i 7 i będąc na 7 miałem wrażenie że wszystko bardzo szybko działa na pewno szybciej niż na viście i nawet nawet szybciej niż na xp tylko że po tych kilku dniach bez xp mam wrażenie że xp reaguje przed kliknięciem myszką no i wykorzystanie pamięci po starcie około xp ~190 mega
vista około ~700 i 7 ~600
test win rar xp grubo ponad 900
7 i vista nieco ponad 800 czasami nawet około 600


ile masz ramu?
niestety nowe windowsy potrzebuj jej sporo bo są bardziej zaawansowane
2 giga i wszystko śmiga
jak wyłączysz bajery w win 7 jeszcze jest szybciej
dużo pamięci zżera cała ta wspaniała otoczka aero na której mi osobiście nie zależy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
w Finalu 7 bedzie jeszcze wolniejsza
Odpowiedz
#7
na pewno w 7 poprawili zarządzanie ramem vista po kilku godzinach zawłaszcza sobie u mnie około 1giga na 7 dochodzi do około 800 ale nieraz jest to nadal około 600 ale jak by nie patrzeć to wciąż jest za dużo kilka dni temu korzystałem z komputera z windows nt 4 i tam po starcie system zajmuje około 15 mega Tongue
Odpowiedz
#8
zord napisał(a):na pewno w 7 poprawili zarządzanie ramem vista po kilku godzinach zawłaszcza sobie u mnie około 1giga na 7 dochodzi do około 800 ale nieraz jest to nadal około 600 ale jak by nie patrzeć to wciąż jest za dużo kilka dni temu korzystałem z komputera z windows nt 4 i tam po starcie system zajmuje około 15 mega Tongue


W Win Vista i Win7 wykorzystywanie pamieci RAM odbywa sie na zupelnie innych zasadach i innych plaszczyznach, bardzo dobrze wytlumaczone jest to tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Najwięcej zjada AERO ostatnio umie wpierdzielało 250MB Grin
Teraz jak patrzę na Win 7 po pozbyciu się paska, gadżety więcej wpierdzielają :/ I tak w ogóle to mam dziwne skłonności, że po paru h siedzenia przed 7 wydaje mi się, żę Vista chodzi szybciej Smile Ostatnio jak robiłem test to jednak, przejściowy produkt Microsoft u mnie zjada mniej ram od 7, wiec coś jest na rzeczy Smile Co prawda na przewagę w tym, że sam znalazł sterowniki, bo w Viście musiałem jej dawać płytkę ze sterami od karty WI_FI bo nie znajdywała, chociaż BETA 1 też chciała płytę, ale RC znalazł sam i po wpisaniu nazwy użytkownika każe wybrać sieć i wpisać kod WEP.

ALE I TAK WOLĘ VISTĘ Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
szczeze to nie wiem kto uzywa areo, ale chyba tylko dzieci neo ktorzy lubia jak sie wszystko swieci i blyszczy, ja zawsze wlaczam wyglad klasyczny czarna tapeta i wio, bo az oczy szczypia od tego wszystkiego.
Odpowiedz
#11
Ja akurat czulo mam włączone Aero bo Styl klasyczny to był w Win 95 Smile A jak nie mam Aero to chociaż basic, chciaż w 7 Basic wygląda ochydnie.

___
Creer, według tego co dałeś, to XP używał tyle ile potrzebował a Vista traktuje to zupełnie inaczej. Ona po prostu władowywuje się do pamięci, aby szybciej wszystko uruchamiać, przez co mamy niby większe zużycie RAM, ale gdy nam jest potrzebny RAM, Vista go oddaje bez żadnych ale... więc wcale ten jej system zarządzania RAM nie jest taki zły Smile Chociaż to głupie aż tak bardzo nie jest, bo system chodzi żwawiej. Ja obstaję przy zarządzaniu RAMEM Visty, a nie XP sprzed 8 lat.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#12
Dokladnie tak jest Mateusz i rowniez jestem bardziej przychylny takiemu zarzadzaniu RAM''em jakie jest w 7 (Visty nie mialem zainstalowanej). Poprostu trzeba inaczej podejsc do ''nowego'' zarzadzania pamiecia RAM przez OS i zapomniec o regulach ktore obowiazywaly w starszych systemach NT/98.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
dla mnie to rozwiązanie z visty jest bez sensu tak jak by się wyszło na spacer zabierając pół domu a nuż coś się przyda nic to że jak się nie przyda trzeba to tachać ze sobą a to niby przyśpieszenie które ma się dzięki temu osiągnąć jest niezauważalne za to programy które się w pamięci nie znajdują a potrzebują sporej ilości pamięci uruchamiają się wolniej
Odpowiedz
#14
Zord, masz Staromodne podejście jeszcze z rodziny win 95 ;D Teraz jest tani RAM, a pozatym napisali system od nowa to i zarządzanie jest nowe i według mnie lepsze. I dokładnie to nie jest to co myślisz... bo ona władowywuje, ale przecież nie dla siebie tylko na jakiś program... A jak nic nie używasz to potrafi oddać i spaść poniżej 30%. U mnie ostatnio używała 27% jak miałem samo GG. I ten system jest praktyczniejszy, bo jak grasz... to Vista komunikuje że gra potrzebuje więcej i rozpoczyna redukcję, przynajmniej mi tak 2 razy zakomunikowała i system zajmował w RAM 15%, a reszte oddała Simsom Smile A XP jak zabierze sobie te powiedzmy 20% to Ci ich nie odda, bo się zatnie albo wysypie się.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#15
Z tego co piszecie wynika, że pozostaje przy XP. Jeżeli chodzi o Vistę to tragedia. Wpychają ludziom przymulasty badziew wraz ze sprzętem więc trudno się dziwić, że laicy używają ten system zamiast XP a Linux ma tylko 1% na rynku Smile
Odpowiedz
#16
MateusXz ci powiem że to co piszesz to efekt kampanii marketingowej xp też potrafi oddać pamięć jak jakiś program potrzebuje jej więcej
Powiedz ty mi w takim razie dla czego np taki notatnik zajmuje teraz kilka megabajtów pamięci skoro kilka lat temu potrzebował kilkuset kilobajtów przecież jego funkcjonalność się nie zmieniła ?
system zajmuje więcej pamięci żeby użytkownik kupił więcej pamięci Tongue
Odpowiedz
#17
na Windows 7 Notatnik zużywa 1mb Grin

Jurek Wink
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
MateusXz widze że należysz do tej grupy ludzi którzy twierdzą że skoro system zużywa więcej pamięci to trzeba dokupić jej więcej bo przecież jest nowocześniejszy a nowoczesność w jakiś niewytłumaczalny dla mnie sposób potrzebuje więcej zasobów żeby robić dokładnie to samo co starsza wersja
czyli normalne jest że na nt 4 da się dyskutować na tym forum z zajętymi około 20 mb ramu i na viscie która do tego potrzebuje 800 czyli jakieś 40 razy więcej
Odpowiedz
#19
Bo Vista to Vista, a NT4 to NT4 Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
no właśnie tylko z tego powodu tyle pamięci zajmuje że vista to vista bo żadnych powodów z technologicznego punktu widzenia nie ma nowy system po prostu musi zużywać więcej zasobów bo producenci sprzętu też muszą zarabiać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości