Dwa zestawy- ocena
#1
Windows7 Starter, Windows7 Home:,
Tutaj wpisz używany system operacyjny


Ogólne, Bankowość:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe


1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb
Podzespoły bazowe komputera

Waszym zdaniem warto coś dodać, zmienić ?

Zestaw 1: Mbam pro, Bitdefender''s free, zapora sytemowa. Przeglądarka: Adblock Plus, Bitdefender TrafficLight, Self-Destructing Cookies, KeyScrambler free, HitmanPro.Alert, Sandboxie. On demand: Hitman Pro

Zestaw 2: BitDefender Internet Security.Przeglądarka: Adblock Plus, Self-Destructing Cookies, KeyScrambler free, HitmanPro.Alert, Sandboxie. On demand: Hitman Pro, Mbam.
Odpowiedz
#2
Cały zestaw wygląda bardzo dobrze
Jest zapora jest piaskownica nawet szyfrowanie klawiszy jedynie jakiś moduł HIPS bym dodał.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Hips by się przydał ale nic nie przychodzi mi do głowy, samodzielny, darmowy, ewentualnie promo, poleci ktoś jakiś?
Odpowiedz
#4
Witaj casual.
Wybrałbym zestawpierwszy, ale zamiast zapory systemowej i sandboxie dodałbymdarmowy COMODO Firewall ( HIPS, skaner w chmurze [antywirus w chmurze może oczywiście współpracować z antywirusami <Tu BD Free>], filtr www, Viruscope, sandbox [ograniczenia/wirtualizacja])... nie pamiętam wszystkiego Grin . Konfiguracje pod twoje wymagania mogę dać.
Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Witam, dla wyjaśnienia to są dwa osobne zestawy na dwa komputery.
zbc napisał(a):Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.
, tego nie wiedziałem dzięki. Co do hipsa tak na szybko pomyślałem o ThreatFire
lub Malware Defender tylko oba już nie rozwijane i nie wiem jak się sprawują na 7
Odpowiedz
#6
casual napisał(a):Witam, dla wyjaśnienia to są dwa osobne zestawy na dwa komputery.
zbc napisał(a):Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.
, tego nie wiedziałem dzięki. Co do hipsa tak na szybko pomyślałem o ThreatFire
lub Malware Defender tylko oba już nie rozwijane i nie wiem jak się sprawują na 7
No to zrób (jak chcesz) jak pisałem, i weź COMODO Firewall (pisałem funkcje)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Niestety jakoś mnie mnie przekonuje Comodo, pewnie jest skuteczny i tak dalej, ale nie bardzo leży mi ich polityka.
Odpowiedz
#8
casual napisał(a):Niestety jakoś mnie nie przekonuje Comodo, pewnie jest skuteczny i tak dalej, ale nie bardzo leży mi ich polityka.
Odpowiedz
#9
Co w tej polityce nie tak?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Tak na szybko z tego co pamiętam to parę lat temu były jakieś przypadki z certyfikatami, ale oczywiście mogę się mylić i to tylko pomówienia.
Odpowiedz
#11
casual napisał(a):Tak na szybko z tego co pamiętam to parę lat temu były jakieś przypadki z certyfikatami, ale oczywiście mogę się mylić i to tylko pomówienia.
Tsk, to prawda, ale to partner COMODO wydał stronie o wątpliwej reputacji.
COMODO usunąło tego partnera i wycofało certyfikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Jasne, ale ja jakoś do ich firmy nie mam zaufania, pewnie jak by pogrzebać to znalazło by się masę takich kwiatków w innych firmach również, ale to nie ten temat, więc reasumując Comodo niestety odpada.
Odpowiedz
#13
Z polityką chodziło o to że logowali wszystko co użytkownik robił, w VPNie mogli sobie nawet zapisywać loginy i hasła do banku które były przesyłane przez ich serwery.
Odpowiedz
#14
Wybrałbym pierwszy zestaw, ale z modyfikacjami
MBAM Pro - do usunięcia
HMPA - darmowe czy płatne?...i czy jest sens skoro masz Sandboxie?...tak wiem exploity...ale darmowa wersja HMPA ma tylko podstawową funkcjonalność dla przeglądarki i jakoś nie mam przekonania do narzędzi anti-exploit poza EMET
darmowy HIPS na Win 7/32- SpyShelter Free, który w tym temacie zapewnia wystarczającą funkcjonalność...ThreatFire?...owszem, ale bez zaawansowanych ustawień nie będzie miał dużego znaczenia przy tym, co już jest z zabezpieczeń. Można nieco inaczej i zamiast kombo zapora systemowa+SS instalujesz OA Free.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
casual napisał(a):1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb

360 Internet Security
- lekki, ma wszystko co potrzeba. Nie potrzeba do tego dodatkowych zestawów.
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#16
anomito napisał(a):
casual napisał(a):1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb

360 Internet Security
- lekki, ma wszystko co potrzeba. Nie potrzeba do tego dodatkowych zestawów.
360 Total Security (tylko kwestia zaufania do QUIHU...)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Dziękuje bardzo za zainteresowanie, na notebooku zostawiam Bitdefender free i SS free wyleciał KeyScrambler, sandboxie (problem z flash playerem) MBAM zostaje jako on-demand, a na Asusi-e Bidefender IS plus reszta. Jeżeli chodzi o OA to niestety spowalnia dosyć odczuwalnie korzystanie z notebooka. Kwestia zaufania, no cóż każdy kieruje się własnymi kryteriami.
Odpowiedz
#18
Sprawdź jeszcze raz sandboxie ale dodaj 1 wpis do pliku mms.cfg
ProtectedMode=0

Windows 32bit: C:\windows\system32\macromed\flash
Windows 64bit: C:\windows\syswow64\macromed\flash

Powinno pomóc Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#19
Pomogło, dziękuje.
Odpowiedz
#20
Jak widzicie połączenia:
1. Comodo Firewall + Bitdefender Antivirus Free + Sandboxie
2. ZoneAlarmFree Firewall + Bitdefender Antivirus Free + SpyShelter
Czy w/w połączenia będą skuteczniejsze niż np. KIS 2015?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości