Wybór monitora LED
#1
Witajcie. Chciałbym zakupić nowy monitor, najchętniej LED. W temacie nowości ostatnio nie jestem, kiedyś wypatrzyłem taki monitorek: Iiyama ProLite x2483HSU 24 Full HD LED za ok 800zł. Nie wiem jak sprawy wyglądają teraz, możecie coś doradzić? Dodam że Iiyama najchętniej mi pasuje. Cena jaką mogę wyłożyć to max 800zł.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#2
Do czegos chcesz go używać? No i jaki max. budżet?

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
#3
Powiedzmy typowy Kowalski, gry i filmy głównie. Maksymalny budżet 800zł.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#4
Dell P2414H a jak możesz dołóż do Dell U2414H bo warto.
Odpowiedz
#5
Ten Dell nie jest trochę za słaby? Opóżnienie 8ms, brak hdmi, noi matryca ips, nie lepiej jakąś amva ?
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#6
Znalazłem fajną promocję jest to TV+monitor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
#7
Krixos napisał(a):Ten Dell nie jest trochę za słaby? Opóżnienie 8ms, brak hdmi, noi matryca ips, nie lepiej jakąś amva ?

Co rozumiesz pod pojęciem za słaby ??
Opóźnienie często gęsto co ma mało wspólnego z rzeczywistością. Wykorzystasz HDMI ?? masz DP nowsza technologia jak i DVI. Co wziazku z tym ze to ma tryca IPS ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Podczas przeglądania internetu nie będzie widać tego opóżnienia, ale tak jak napisałem, w głównej mierze będzie wykorzystywany do filmów i gier. #Nie wiem dlaczego nie mam wykorzystać hdmi? Obecnie siedzę na D-Sub(mam tylko wyjście D-sub i hdmi w netbooku) i przy monitorze lcd. Ten drugi Dell który podałeś wygląda całkiem ciekawie ale nie chcę aż tyle wydawać.

ollek22 napisał(a):Znalazłem fajną promocję jest to TV+monitor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Rzeczywiście ciekawy i cena dobra, obawiam się jednak że oczy szybką mi się przy nim zmęczą... A co myślicie o tym modelu Iiyama który podałem w pierwszym poście?
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#9
Krixos napisał(a):Podczas przeglądania internetu nie będzie widać tego opóżnienia, ale tak jak napisałem, w głównej mierze będzie wykorzystywany do filmów i gier. #Nie wiem dlaczego nie mam wykorzystać hdmi? Obecnie siedzę na D-Sub(mam tylko wyjście D-sub i hdmi w netbooku) i przy monitorze lcd. Ten drugi Dell który podałeś wygląda całkiem ciekawie ale nie chcę aż tyle wydawać.

ollek22 napisał(a):Znalazłem fajną promocję jest to TV+monitor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Rzeczywiście ciekawy i cena dobra, obawiam się jednak że oczy szybką mi się przy nim zmęczą... A co myślicie o tym modelu Iiyama który podałem w pierwszym poście?

Przejrzyj test P2414H który wysłałem bo nawet na niego nie zerknąłeś.
Nie nie będzie widać opóźnień, to co piszą producenci nie jest też odwzorowaniem w rzeczywistości.
Ja pisze po co HDMI jeżeli masz DP i DVI, 2 wyjścia cyfrowe z czego DP jest nowsze i lepsze od HDMI, i do tego dostaje się w komplecie w DELL kabel DP.
Odpowiedz
#10
Ludzie są strasznie zapatrzeni w HDMI, bo to wszędzie reklamowane.
Ja jakiś czas temu kupiłem monitor, ale celowałem w pracę z tekstem i wybrałem ostatecznie BenQ BL2411 - 24", LED IPS i rodzielczość 1920x1200 px.
Nie ma tunera TV, nie ma funkcji smart, nie ma HDMI (!), a koszt to już były niestety cztery literki...

Czy żałuję? Nie, jest podpinany pod DVI do kompa / DisplayPort do lapa, obraz wygląda fenomenalnie.
Odpowiedz
#11
Powoli przekonuję się do nowych sugestii. A jak jest z jasnością w tym Dell''u P2414H, wiadomo coś? Mój obecny monitor LG W2252TQ strasznie mnie oślepia. I jak jest z kablem? Z DP od monitora podpina się do HDMI w laptopie specjalnym kablem? Zaznaczam że w netbooku mam VGA i HDMI.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#12
Z tego co widać, jest regulowane ręcznie w menu.
Co do kabla, możesz użyć przewodu DisplayPort <-> HDMI.
Odpowiedz
#13
Dzięki za wszystkie sugestie/pomoc. W niedługim czasie zapewne zakupię tego Della.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#14
Zastanów się też nad Asusem VN248H
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości