Zmiana Sofu zabezpieczającego
#1
Dobra PanySmile tyle się nasłuchałem(a właściwie naczytałem) na temat słabości pakietów antywirusowych,że postanowiłem ulec urokowi argumentówSmile

Odinstalowałem ESS 4 o od dzisiaj jadę przez pół roku na:

Avira Premium
Outpost Firewall Pro 2009

Chciałem od razu zauważyć...Avira po Esecie(którego notabene miałem tylko kilka dnia) znalazła dwa wirusy:

TR/Crypt.XPACK.GenTrojan
TR/Agent.513536.BTrojan
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#2
Bo Panie ESS to nie najlepszy soft, tak jak i NOD.
Mimo ustawień maksymalnych przepuszcza trojanki do systemu. Przekonałem się bo go używałem chwilę, jeszcze wersję 3. Rozwaliło mi system i musiałem formatować.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
Chciałbym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowo ikonka w trayu w Outpost Firewall Pro 2009...u mnie jest niebieska ze znakiem zapytania...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#4
Meir napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowo ikonka w trayu w Outpost Firewall Pro 2009...u mnie jest niebieska ze znakiem zapytania...


bo firewall jest w trybie nauki,podczas instalacji nie skasowałeś ptaszka przy jednej z opcji,standartowo tryb wyłączy się po tygodniu,nie ma się czym przejmować jest to zalecana opcja w tego typu programach
Odpowiedz
#5
Meir napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowo ikonka w trayu w Outpost Firewall Pro 2009...u mnie jest niebieska ze znakiem zapytania...


Znak zapytania w ikonce w trayu pokazuje, że pracujesz w trybie kreatora reguł "Rulez Wizard". To jest najlepsza opcja w początkowym okresie pracy firewalla. Gdy utworzysz reguły dla wszystkich aplikacji możesz, choć nie musisz przejść do trybu blokuj większość "Block Most".

Jeżeli nie prowadzisz operacji bankowych przez internet i nie posiadasz nadmiaru kasy, to Outpost Firewall Free w zupełności wystarczy, tym bardziej, że w ostatnim teście Matouseca jest skuteczniejszy od wersji Pro Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


saper1972 napisał(a):podczas instalacji nie skasowałeś ptaszka przy jednej z opcji,standartowo tryb wyłączy się po tygodniu


Pomyliło Ci się. Tryb samoczynnego uczenia nie ma nic wspólnego z pytajnikiem w trayu. Tutaj chodzi o Rules Wizard.
Podczas instalacji tryb samoczynnego uczenia "Auto-Learn Mode" domyślnie jest wyłączony a więc kolega nie miał co skasować, mógł ewentualnie zaznaczyć.
Odpowiedz
#6
Chyba wpadłem w jakiś amok z tymi pytaniami....bo mam kolejneSmile

Avira Premium ma moduł anty-spyware-prawda?
Więc w Outpost Firewall jest on automatycznie wyłączony...w takim razie czego dotyczą aktualizacje baz danych w Outpost ?
Już mówię do czego zmierzam...po zainstalowaniu Outposta(wczoraj) bazy danych są z 08.05.2009 a więc z piątku,na głównej stronie baza danych jest zaznaczona kolorem żółtym a nie zielonym...dlatego próbowałem zaktualizować ręcznie i za każdym razem mam komunikat-
"Aktualizacja zakończona pomyślnie,wszystkie komponenty są aktualne"
A baza danych dalej jest na żółtoSad...czy to jest prawidłowe?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
Meir napisał(a):Chyba wpadłem w jakiś amok z tymi pytaniami....bo mam kolejneSmile

Avira Premium ma moduł anty-spyware-prawda?
Więc w Outpost Firewall jest on automatycznie wyłączony...w takim razie czego dotyczą aktualizacje baz danych w Outpost ?
Już mówię do czego zmierzam...po zainstalowaniu Outposta(wczoraj) bazy danych są z 08.05.2009 a więc z piątku,na głównej stronie baza danych jest zaznaczona kolorem żółtym a nie zielonym...dlatego próbowałem zaktualizować ręcznie i za każdym razem mam komunikat-
"Aktualizacja zakończona pomyślnie,wszystkie komponenty są aktualne"
A baza danych dalej jest na żółtoSad...czy to jest prawidłowe?


Aktualizacja dotyczy wszystkich komponentów w tym również spyware. Co prawda ochrona real time antyspyware jest wyłączona ponieważ znacznie lepiej robi to Avira (nie tylko Premium) ale możesz używać skanera na życzenie. Jeżeli aktualizacja zakończyła się pomyślnie to chyba wszystko jasne Smile
Odpowiedz
#8
PodziękowałSmile Na Was chłopaki zawsze można liczyćSmile
Outpost Firewall-prawoklik na ikonę w trayu-Wyłącz/Włącz tryb samoczynnego uczenia-jak ta funkcja ma być ustawiona?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości