Avetix Antivirus
#1
Panowie , chciałbym zapytać czy ktokolwiek miał do czynienia z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Avetix Antivirus, opartym na silniku Bitdefender.
Chodzi mi o zużycie zasobów(słabszy sprzęt)jak i skuteczność.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Haha...właśnie o nim szukałem materiałów Smile Z opinii w sieci wynika, że program działa stabilnie, nie zużywa za dużo zasobów i potrafi się podobać nie tylko z powodu interfejsu. Na forum W. pojawił się na początku lipca i tam jest sporo opinii oraz uwag mniej lub bardziej krytycznych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponadto znalazłem dość przychylne recenzje, z których fragmenty poniżej
Cytat:Avetix is ​​an antivirus software that can guarantee total and constant protection during your normal daily computer activities. In the event of a probable threat, Avetix notifies you immediately and guides you through a range of actions. It automatically detects any risk to your computer and always notifies you while you are using your computer. Its activity does not affect the efficiency of your operating system or slow down normal computer processes in any way, ensuring optimum performance.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Thanks to the hefty virus definition database and responsive real-time protection, AVETIX Free makes a strong case for itself, as long as it keeps receiving regular updates to deal with newer threats. Furthermore, it treads lightly on your system''s resources and it even comes with a gaming mode, which further reduces the load on your computer and allows you to use it without sacrificing any performance.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dzięki Ichito Beer
Widzę że wart rozpatrzenia zwłaszcza na słabszy sprzęt.
Odpowiedz
#4
Może być ciekawy

Odpowiedz
#5
zmij napisał(a):Panowie , chciałbym zapytać czy ktokolwiek miał do czynienia z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Avetix Antivirus, opartym na silniku Bitdefender.
Chodzi mi o zużycie zasobów(słabszy sprzęt) jak i skuteczność.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam,

swego czasu testowalem Avetix Antiwirus, gdzies na poczatku lata to bylo. Klijent przyniosl na Laptopie to cudo i zaciekawilo mnie.

Avetix Antiwirus jest Wloskim produktem z siedziba w Rzymie i Palermo, stawiajacym na silnik Bitdefender jak wiele innych programow zabezpieczajacych. Moje odczucia w stosunku do tego programu sa mieszane. Z jednej strony silnik Bitdefender wskazuje na to ze wykrywalnosc powinna byc stosunkowo dobra, z drugiej strony to bardzo kontrowersyjny soft. Na angielskiej stronie producenta przedstawiony jest ten program jako Avetix Antiwirus Free, gdzie wystarczy zmienic jezyk strony na niemiecki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i juz podane jest ze to jest tylko Avetix Antiwirus Free na 30 dni, czyli mozna tak naprawde uzywac ten program w wersji Free tylko przez 30 dni a potem trzeba kupic subykrypcje. Tak zwana wersja Free to tylko przedsmak do wersji Pro, dodatkowo program proponuje przy instalacji ustawienie strony startowej na wlasna, co w moim wypadku jest nie do zaakceptowania. Podam krotko przyklad programu Avira Antiwirus Free gdzie jak wiadomo jest to Produkt niemiecki, a wyobrazcie sobie ze znane niemieckie Forum o programach zabezpieczajacych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wrecz odradza instalacji tego softu wlasnie przez proponowanie takich zmian w przegladarce i instalacje Ask, bez ktorego nie dziala w 100% ochrona przegladarki.
Jezeli chodzi o sam program, nie jest wcale taki lekki, zuzycie ram miedzy 300-400 MB, co wcale nie jest malo, tym bardziej na starszych komputerach. Zauwazylem rowniez ze program w momencie instalowania aktualizacji wylancza sie na ten czas co dla mnie osobiscie jest pytaniem czy w tym momencie jestem chroniony. W wersji Free nie ma ochrony przegladarki i kilku innych waznych funkcji, zawartych tylko w wersji Pro,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jest wiele innych rowniez opartych na silniku Bitdefender programow ktore sa o wiele bardziej godne zainteresowania.
Nie chce jednak zniechecac do tego programu, opisalem tylko moje wlasne doswiadczenia z tym Softem.

Moze jeszcze tutaj, gdzie rowniez poddano dyskusji czy jest to wersja Free,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


Pozdrawiam


Jacenty
Odpowiedz
#6
Dzięki w takim razie ja bym podziękował za taką ochronę

Odpowiedz
#7
Dzięki Jacenty za szczegóły i cenne uwagi...jak widać nie wszystko, co jest sygnowane markowym silnikiem daje realne korzyści.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
ichito napisał(a):Dzięki Jacenty za szczegóły i cenne uwagi...jak widać nie wszystko, co jest sygnowane markowym silnikiem daje realne korzyści.

Witam,

prosze bardzo, zawsze chetnie sie podziele wiedza i doswiadczeniem w miare mozliwosci.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#9
Jacenty o to mi chodziło . Punkt.
Odpowiedz
#10
Mało znany i niezbyt popularny, ale niedawno opublikowano wersję 5, która poza zmianami interfejsu dodaje nieco nowych funkcji. Opis zaczerpnięty z recenzji na Neowin
Cytat:Avetix Antivirus 2015 version 5.0 is now available for download. The new version of Avetix Antivirus features a completely revamped UI and provides significant new features, most notably fast scanning times, simplified settings, file caching function in order to avoid earlier scanned files from being rescanned, and a light use of system resources, among other things.


Avetix is a comprehensive antivirus protection tool that will keep your PC safe from known and unknown threats. With its real-time protection all kinds of viruses, worms, spyware and trojans will be stopped before they can do damage.

Avetix allows you to choose the most suitable Antivirus settings, according to your computer use requirements. Four different profiles can be selected from the software panel: an in-depth action Antivirus profile; an Antivirus profile with intermediate characteristics; an Antivirus profile with a fast range of action, suitable, for example, for online gamers who need a flexible and non-invasive Antivirus solution; and finally, there is a customized profile that allows you to select your preferred options.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło cytatu i obrazków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Nazwa dobra dla prezerwatyw albo antybiotyków.
Odpowiedz
#12
To jest anty-malware, to nie jest program antywirusowy.
Odpowiedz
#13
Począwszy od 30 września 2015 roku, dalszy rozwój programu będzie zawieszony. Informacja ze strony oficjalnej producenta.

Gentile Utente,

ci rincresce comunicarLe che, per motivi riguardanti scelte di politica economica e organizzativa della società, a partire dalla data del 30 settembre 2015, saremo costretti a dismettere la nostra soluzione di protezione. In considerazione di ciò, La invitiamo a rimuovere il nostro prodotto entro tale data.

Per tutti i possessori di regolare licenza “Avetix PRO”, invece, non sarà necessaria la rimozione del software poichè gli aggiornamenti delle definizioni dei virus saranno garantiti fino alla naturale scadenza della licenza d’uso.

Consapevoli degli eventuali dubbi sulla scelta di un prodotto alternativo, ci permettiamo di suggerirLe la soluzione Antivirus offerta dal nostro partner tecnologico BitDefender, che potrà visionare al seguente link: Antivirus Bitdefender

Avetix Antivirus Team
Odpowiedz
#14
Nie był to jakiś szczególnie istotny gracz, ale i tak trochę szkoda, że projekt upada.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości