Dobry zestaw ochronny na Windows 7
#1
Darmowy lekki najlepiej pl Tongue Zestaw bez automatu pelna kontrola uzytkownika


System operacyjny:
Windows 7 Ultimate


Zastosowanie:
PRIORYTETochrona bankowosci a dalej wiadomo internet gry steam itp

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Lenovo

Intel CPU 2020 M 2x 2.40Ghz
4Gb RAM
64 bitowy

Moje zestaw na dzien dzisiejszy Tongue

Panda Cloud Antivirus free
Online Armor Free
Sandboxie
Odpowiedz
#2
Sprzęt pozwala na uruchomienie systemu operacyjnego o architekturze 64-bitowej - to jedno i wiadome. W ramach rozwiania wszelkich wątpliwości napisz jeszcze, czy system również jest 64-bitowy. To dość ważne, bo może ktoś zechciałby polecić Ci oprogramowanie SpyShelter w wersji Free, która może być zainstalowana jedynie w 32-bitowym systemie. Widzę WOW64, ale nie jest powiedziane, czy komputer, z którego piszesz jest komputerem docelowym Smile

Aktualnie posiadany zestaw nie jest zły i możesz przy nim śmiało pozostać. Jeśli chcesz coś zmienić, to może zamiast Pandy Free - Avast w wersji darmowej - instalacja skanera głównego, skanera ruchu sieciowego i ewentualnie poczty (wg potrzeb; bez modułów ze środkowej kolumny instalacji niestandardowej/użytkownika). W przeglądarkę wrzuć i skonfiguruj Adguard. Możesz spróbować jak będzie sprawował się w/w SpyShelter, a co do piaskownicy - nie mam zdania, nie korzystam.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Taak docelowy komputer na ktorym pisze Tongue
Odpowiedz
#4
Popcorn napisał(a):przegrladarka chrome a dodatek tylko jeden adblock
Więc możesz spróbować zamienić go na Adguarda.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Sądzę że posiadasz dobre zestawienie.

Opcjonalnie możesz dodać skaner Malwarebytes na żądanie jako uzupełnienie do antywirusa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do piaskownicy "Sandboxie" to po za dodatkową warstwą ochrony zapewnię higienie i pliki tymczasowe z przeglądarek można usunąć 1 gestem bez konieczności skrupulatnego czyszczenia takimi programami jak CCleaner itp.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Moim skromnym zdaniem Twój zestaw jest ok. Sam osobiście wybrał bym Pandę ze względu na lepszą wykrywalność.
Odpowiedz
#7
Panowie sprawa jest Smile
Odpowiedz
#8
To nie to samo..... jak by to wytłumaczyć...

To jest jak z antywirusem i dodatkowymi skanerami anty-malware m.in Malwarebytes, Antywirusy skanują ogólnie przed wszelkimi maściami szkodników, Malwarebytes w gruncie skupia sie tylko na szkodnikach śledzących.
Wracając do tematu funkcja antyloggera w Online Armor działą na zasadzie HIPS tylko skupia uwage nie tyle co cie uruchamia w systemie, ale też co ten proces próbuje przechwycić jakieś gesty użytkownika(korzystanie z myszy/klawiatury czy kamery)
Dzięki czemu modół HIPS jest bardziej wyczulony na szpiegów które integrują z systemem by wykraść dane i monitorować użytkownika.

Keyscrambler jest też antylogerem tylko on nie monitoruje zachowań procesów pod względem szpiegowania... a jedynie szyfruje gesty w tym wypadku klawiaturę. dzięki czemu trzecie procesy nie widzą prawdziwej formy wpisanej a bełkot przypadkowych znaków.
Dzięki czemu jeśli wyciekną dane powinny być to dane nieprawdziwe/zaszyfrowane.

Choć oba programy mają moduł/chronią przed logerami to w praktyce jednak działają zupełnie inaczej.

Możesz śmiało zainstalować keyscramblera do OA sam miałem taką kombinacje, nie powodóje konfliktu miedzy nimi i jest nie odczuwalny w systemie.
Czasem jak grałem w gry to były konflikty i nie moglem pisać na czacie, i byłem czasem zmuszony do chwilowego wyłączenia go, jak dobrze pamiętam program szyfruje tylko wybrane programy i nie ma możliwości dodania do wyjątków pojedynczych aplikacji.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Podsumowując. Moj zestaw ochrony komputera wyglada nastepujaco :

Panda Cloud Antivirus free
Online Armor Free
Keyscrambler (Quassar dzieki Tongue )
Sandboxie

Jezeli macie jakies uwagi propozycje itp to chetnie wysluchama moze opiszecie mi swoj pakiet jakie macie aktualnie
Odpowiedz
#10
JA bym jednak pokwapił się i wywalił Sandboxie, dlaczego, mamy cos podobnego w OA, o nazwie Run Safer, wrzucić tam przeglądarkę, Adobe, komunikator, inne, zaznaczyć w opcjach by nowe aplikacje w nim się otwierały i też mamy odizolowane środowisko. To moja sugestia, z którą może ktoś ie nie zgadzać.
Odpowiedz
#11
Popcorn napisał(a):Darmowy lekki najlepiej pl Tongue Zestaw bez automatu pelna kontrola uzytkownika
Zastosowanie:
PRIORYTET ochrona bankowosci a dalej wiadomo internet gry steam itp

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Lenovo

Intel CPU 2020 M 2x 2.40Ghz
4Gb RAM
64 bitowy
CIS pasuje do wszystkich warunków, które podałeś Wink

Dlaczego CIS?
Ponieważ pakiet od COMODO to kompletny pakiet zabezpieczeń .
CIS posiada:
- Antywirusa,
- Zapora sieciowa (FireWall),
- HIPS (Host Intrusion Prevention System),
- Piaskownica,
- Viruscope,
- Skaner chmurze,
- Filtrowanie WWW,
- COMODO Secure DNS
- COMODO wirtualny pulpit (do np. Bankowości).
Moja konfiguracja (mogę ci dać ją) daje sporo alertów, nic CIS nigdy mi nie wpuścił.
CIS rozdziela pliki/aplikacje itd. na trzy grupy:
- Zaufane (Biała lista),
- Szkodliwe (Usuwane przez antywirusa),
- Nierozpoznane (Aplikacja nierozpoznane uruchamiają się, ale nie wyrządzają szkód).
COMODO IS ma niedopuścić do infekcji .
Unieszkodliwia zagrożenia zero-day.
To kompleksowy i lekki pakiet zabezpieczający, całkowicie za darmo.
HIPS daje pełną kontolę nad tym co się dzieje na komputerze.

PS.
Spolszczenie zostało zrobione przez Skiff, teraz tylko ja jestem tłumaczem produktów COMODO na J. Polski i dla Polski Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Ja proponuje program Kingsoft Antivirus który jest lekki jak piórko z dobrą skuteczność. Interfejs w j. ang.
Odpowiedz
#13
Geniusz napisał(a):Ja proponuje program Kingsoft Antivirus który jest lekki jak piórko z dobrą skuteczność. Interfejs w j. ang.

Odpuścił bym sobie tego Antywirusa, nie ejst już Wspierany ani aktualizowany.
Jak chcemy coś lekkiego to np. 360 IS czy TS albo Baidu. Ale Panda to całkiem fajny i dobry wybór, uzupełniając ją OA, w sam raz.
Odpowiedz
#14
Quassar napisał(a):To jest jak z antywirusem i dodatkowymi skanerami anty-malware m.in Malwarebytes, Antywirusy skanują ogólnie przed wszelkimi maściami szkodników, Malwarebytes w gruncie skupia sie tylko na szkodnikach śledzących.
Skąd informacje, że MBAM skupia się na szkodnikach śledzących?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
Hmmm zastanawiam sie nad ochrona przegladarki (Google Chrome) Tongue duzo czytalem o roznych dodatkach. Czy mozecie mi zaproponowac kilka z nich ? Aktualnie mam : Adblock i Ghostery
Odpowiedz
#16
Popcorn napisał(a):Hmmm zastanawiam sie nad ochrona przegladarki (Google Chrome) Tongue duzo czytalem o roznych dodatkach. Czy mozecie mi zaproponowac kilka z nich ? Aktualnie mam : Adblock i Ghostery

Witam,

przetestuj sobie Ad-Aware Web Companion:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dobra ochrona tym bardziej ze pracuje jako osobny program niezależnie od Google Chrome Smile

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#17
Witanko. Polecam w Chrome do wyboru do koloru: TrafficLight od Bitdefender; Wot; Http Everywhere (do wymuszania szyfrowania http gdy jest takowe możliwe) HTTP Switchboard (gdzie zarządzisz plikami cookies czy zablokujesz niechciane na danej witrynie skrypty itp.); Blockulicious czy świetne Click&Clean do czyszczenia cache i cookies w przeglądarce. Powodzenia.
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#18
Popcorn napisał(a):Aktualnie mam : Adblock i Ghostery
Dla większości użytkowników to już w pełni kompleksowe rozwiązanie Smile Mnie dla GC w zupełności wystarcza sam AdBlock (z kilkoma listami).
Zawsze jednak można i warto próbować także innych rozwiązań. To może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Odpowiedz
#19
Na dobrą sprawę w przypadku Google Chrome wystarcza sama przeglądarka jako taka.
Ma swój baaardzo skuteczny skaner i blokuje pobieranie niesprawdzonych / szkodliwych plików, a także wchodzenie na strony phisingowe.

Internet Explorer ze Smart Screen czy Firefox nie dorastają mu pod tym względem do pięt.
Co natomiast polecam... dodatek Bitdefender TrafficLight jest niezły

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
lukasamd Widzialem Twoj test 360IS i tak sie zastanawiam nad instalacja tego softu Tongue
Jakie sa Wasz opinie na ten temat ? Chinskie znaczy dobre xd ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości