Lekki pakiet na słabego PC
#1
System operacyjny:
Windows XP SP3 x86 pełne WU

Zastosowanie:
Portale społecznościowe, częste operacje na złośliwych plikach, odwiedzanie witryn z małą reputacją, słuchanie muzyki

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Pentium 4 2.80 GHz
1 GB 3200 DIMM
ATI Radeon 9200

Co możecie mi polecić na takiego pececiaka? Smile
Zastanawiałem się z początku nad Comodo Free lub Avirą, ale nie wiem czy to nie za ciężkie pakiety jak na tego antyka.
Odpowiedz
#2
Miałem ostatnio podobny problem, na Athlon 3k 768Ramu instalowałem 360IS, niestety Comodo tak spowolnił mi ten komputer że nie dało się używać.
Odpowiedz
#3
Pomyśl nad rozwiązaniem bez AV. Ja bym zaproponował MCShield dla ochrony dysków, Malwarebytes Anti-Exploit Free do ochrony javy i przeglądarki przed exploitami, Spyshelter Free do ochrony przed loggerami oraz jakiś dodatek do bezpiecznego przeglądania internetu i zarazem blokowania reklam np. Adguard. Do skanowania na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free. Co do zaporyto chyba dobra będzie starsza wersja Kerio. Całość powinna chodzić lekko. Pozdrawiam!

Wysłane z XT1039
Odpowiedz
#4
Soft który na pewno przyda ci się i będzie działał ok beż żadnych wątpliwości to:
Piaskownica: Sandboxie
Dodatkowy skaner: Malwarebytes
AntyLogger: SpyShelter
Szyfrowanie klawiszy: KeyScrambler Personal
MVPS Hosts + HostsServer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest to tak lekkie zestawienie że nawet nie odczujesz

Nie mniej jednak brakuje ci zapory i ewentualnie antywirusa.
Poleciłbym Online Armor Free ale nie wiem czy nie będzie spowalniać komputer ale sprawdzić nie zaszkodzi.
Jak by jednak OA nie siadło to polecam GlassWire.

Nie wiem jak obecne wydania ale kiedyś instalowałem avire u kuzyna na leciwym sprzęcie i działała ok.
W razie czego to możesz ustąpić instalowania aviry i korzystać z bootcd do skanowania kompa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie zapomnij o programie do kopi zapasowej systemu/dysku.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Super propozycja Snajpiq, a polecasz coś lekkiego real-time lub na żądanie przed win32.sality i tego typu syfem?

@Quassar

Co do Live CD to posiadam już Hiren''s Boot CD, Ultimate Boot CD i Kaspersky Rescue CD 10.
Odpowiedz
#6
Polecam rozsądek. Możesz sprawdzić Pandę Free.

Wysłane z XT1039
Odpowiedz
#7
U mnie na Phenomie X3 8750 i GF 9600, XP, 4GB ramu, a więc także leciwa maszyna, Avira uruchamia się znacznie wolniej niż av Comodo 5, w trakcie pracy oba nie były zbyt uciążliwe przy maksymalnej czułości skanera.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#8
Zastanawia mnie po co się dusić na starym dziurawym systemie, pobierz gościu jakąś modyfikacje Windows 7 lekką/ Napisz do mnie na PW to Cię dalej pokieruje.

Masz pełne wsparcie na stronie Amd do Windowsa 7 a Ty siedzisz na jakimś gównie. Co prawda zalecałbym dla Ciebie Windows 7 32 bit ale to lepsze niż dziurawy XP

Odpowiedz
#9
Nie ma sterowników na Radeona 9200 na 7. Są modowane do znalezienia w internecie, ale takie rzeczy jak gry to nie działają.
Odpowiedz
#10
No ale są a na grzyba mu gry, lepsze to niż stary XP Niektóre gry działają

Odpowiedz
#11
Arkovianin napisał(a):Zastanawia mnie po co się dusić na starym dziurawym systemie, pobierz gościu jakąś modyfikacje Windows 7 lekką/ Napisz do mnie na PW to Cię dalej pokieruje.

A co jak nie ma na niego licencji?
Sorry, nie popieramy piractwa.

Lepiej już skorzystać z jakiegoś Linuksa.
Odpowiedz
#12
A zabawę Malware popieracie??? Dziwneże tak a co tu ma licencja Windows? Po pierwsze nikt nie napisał,że będzie piracił i nie wierzę, że jesteś taki święty, że wspierasz MS

Odpowiedz
#13
Arkovianin napisał(a):A zabawę Malware popieracie??? Dziwne że tak a co tu ma licencja Windows? Po pierwsze nikt nie napisał,że będzie piracił i nie wierzę, że jesteś taki święty, że wspierasz MS

Czemu porównujesz zabawę malware z systemem ? Nikt nikogo nie zmusza do zabawy z Malware. A piracenie systemu to inna sprawa. Nie ważne kto jest i jak jest święty i czy wspiera MS, ale takich tekstów sie nie rzuca, pomoge ci.
Inna sprawa W7 na takim sprzęcie widzę naprawdę marnie, nawet po okrojeniu.
Odpowiedz
#14
Głupota, na prawdę mam dojścia do fajnych modów Win 7 i te przynajmniej są wspierane. Miałem laptopa który miał 2.0 ghz Intel Pentium 4 i 1 gb ramu i 7 śmigała jak ta lala

Odpowiedz
#15
Wyślij mi na PW te przerobione windowsy "linki"

Nie mniej jednak to forum zajmujące sie tematyką zabezpieczeń lub też porad dotyczących oprogramowania to nie forum typu searchengines gdzie dyskutujemy o ogólnych rozwiązaniach dotyczącej problematyk samego systemu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
Jej, forum Winclub. A co do tematu systemów to lepszy byłby Linux ale nie chcę kombinować, chce mieć Windowsa.
Odpowiedz
#17
Arkovianin napisał(a):A zabawę Malware popieracie??? Dziwne że tak a co tu ma licencja Windows? Po pierwsze nikt nie napisał,że będzie piracił i nie wierzę, że jesteś taki święty, że wspierasz MS

Co ma do tego zabawa z malware?
Porównanie niczym "sprzedawanie noży rodzi morderców"...

Czy wspieram MS? Obecnie używam Win8 z programu Dreamspark. W 2009 roku za jedne z pierwszych zarobionych pieniędzy kupiłem przedpremierowo Windows 7 w wersji BOX. Rok temu kupiłem Office 365 w wersji University... tak, wspieram MS, bo od kiedy sam coś robię, potrafię docenić pracę innych.

Nasz regulamin jest w kwestii nielegalnego oprogramowania jasny. Akceptowałeś go rejestrując się tu, jeżeli Ci nie pasuje, nie pisz.
W przeciwnym przypadku za propagowanie piractwa otrzymasz ostrzeżenie.
Odpowiedz
#18
Arth napisał(a):System operacyjny:
Windows XP SP3 x86 pełne WU

Zastosowanie:
Portale społecznościowe, częste operacje na złośliwych plikach, odwiedzanie witryn z małą reputacją, słuchanie muzyki

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Pentium 4 2.80 GHz
1 GB 3200 DIMM
ATI Radeon 9200

Co możecie mi polecić na takiego pececiaka? Smile

Zastanawiałem się z początku nad Comodo Free lub Avirą, ale nie wiem czy to nie za ciężkie pakiety jak na tego antyka.


Witam,

śmiało możesz zainstalować Windows 7 32 bit, spokojnie znajdziesz wszystkie sterowniki. Niedawno stawiałem system na podobnych parametrach i chodzi, co prawda nie jest to nic szybkiego i na pewno nie do gier ale do neta czy office wystarczy w zupełności.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#19
Win XP jest stary to po co siedzieć na takim szrocie?

Odpowiedz
#20
Arkovianin napisał(a):Win XP jest stary to po co siedzieć na takim szrocie?

Podaj mi sensowne argumenty po za słowem "szrot" dlaczego nie siedzieć na XP ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości