Co zamiast Private Firewall na netbook
#1
System operacyjny:
Win 7 Professional 64bit


Zastosowanie:
Przeglądanie internetu(+filmy online) ,portale społecznościowe


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Netbook MSI U_270:
*AMD E-350 dual core 1,6MHz
*AMD Radeon HD 6310 (512MB)
*4GB RAM DDR3


Witam użytkowników.

Chciałbym wypróbować inny firewall na mój niezbyt wypasiony sprzęt jakim jest netbook Smile Może być z HIPS lub bez. PF jakoś mi się ostatnio przejadł.
Outpost Firewall nie chcę, miałem go kiedyś i mi nie podszedł, podobnie Comodo - za ciężki. Zastanawiam się nad Spyshelter Firewall.

Co używam na systemie : Sandboxie free, WinPatrol, Panda USB Vaccine, w tle leci jeszcze Unchecky (w sumie używam SBie to nie jest mi to potrzebne ale nie zaszkodzi imo?). Zapora w ruterze włączona. UAC włączone.

E/ Tylko darmowe programy Grin
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#2
jak bezpłatne to SpyShelter Firewall odpada bo płatny, dużego wyboru jeśli chodzi o bezpłatne to nie masz.
Odpowiedz
#3
Nie będę oryginalny - spróbuj Online Armor (Free).
Odpowiedz
#4
Ja polecam
Kod:
http://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#5
Widzę właśnie że z darmowych to cudów nie będzie a zdawało mi się że Spyshelter Firewall jest darmowy...

@slav
Próbuję właśnie Windows 8 Firewall Control. Włączyłem mode expensive/insecure, ale trzeba było wyłączyć SSDP i UPnP.
W sumie nie ma tam opcji do zmiany jakichś ustawień. Zostawię na jakiś czas i zobaczę jak będzie działał. Obecnie zajmuje 6MB pamięci.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#6
Jest jeszcze rzekomo te nowy produkt w miarę i darmowy. Brzmi jego imię "Glasswire".
Odpowiedz
#7
Na ten system możesz za free mieć PCTools FW, ale w tym i w każdym innym przypadku trzeba pamiętać, że moduły ochrony proaktywnej na tych systemach mają nieco "pod górkę" i nie każdy jest tak samo dobry na 64, jak jest na 32. Może spróbuj TinyWall (bez monitora systemu) tylko trzeba pamiętać, że on nie ma wbudowanych białych list dla zaufanych procesów, które puszcza...on z definicji blokuje wszystko i trzeba go uczyć (jest tryb nauki).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Dzięki za pomoc chłopaki/dziewczyny. Wypróbuje po kolei wszystkie.. w dłuższym czasie Smile
SSFW + Sbie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości