Zestaw zabezpieczajacy dla laptopa i tabletu
#1
Potrzebuje porady co do wyboru / skorygowania tego co wybrałem zestawów zabezpieczajcych dla:

1. tablet
System operacyjny:
win 8.1 32 bit

Zastosowanie:
zakupy, bankowość, portale społecznościowe, filmy online, strony ze stramingiem meczy. Czasem korzystam z otwartych sieci wifi (autobus, pociąg...)

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
atom Z3735F, 1GB RAM

W tej chwili mam: Zapora systemowa, UAC na max, Malwarebytes Anti-Exploit Free, Spyshelter Free, do IE listy ochrony przez śledzenie i do skanowania na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free

2. stary laptop wykorzystywany przez rodziców, tylko w sieci domowej
System operacyjny:
windows vista 32 bit

Zastosowanie:
bankowość, poczta, skype, raczej bezpieczne strony ale nigdy nie ma gwarancji ze gdzies tam nie "klikną"Wink

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Dual-Core T4200, 3GB RAM

w tej chwili jest tu AVG AntiVirus Free + comodo firewall, adblock plus do firefoxa i zapora z jakiegoś routera. Tu by mi zależało na zmianę na coś wymagającego jak najmniej obsługi, jak najmniej okien powiadomień itp.

3.
System operacyjny:
windows 8.1 64bit

Zastosowanie:
bankowość, zakupy, gry online, przeróżne stronyGrin

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3-3120M, 4GB RAM

w tej chwili jest UAC na max, zapora systemowa + zapora z routera, avg internet security, Malwarebytes Anti-Exploit, adblock plus i no script do firefoxa. Licencja na AVG sie za kilka dni kończy więc sie zastanawiam nad zmianą na coś innego darmowego/płatnego.
Odpowiedz
#2
Na Win 8.1 zostań przy Windows Defenderze, daj tylko na max UAC i to Ci wystarczy, natomiast co do Visty - nie zastanawiałeś sie może nad zmianą na jakąś linuxową dystrybucje? Moja matka dawała sobie radę więc Twoi rodzice też powinni. Piszesz że laptop jest już dość leciwego wieku, a takim prostym sposobem zyskałby drugą młodość. Z mojej strony poleciłbym Minta, interfejs bardzo podobny do Windowsowego, w sam raz dla osób które miały stycznośc tylko i wyłacznie z Windowsem.
Odpowiedz
#3
Co do starego laptopa - jednak jest tam vindows7Wink ale zastanawiam się nad postawieniem tam linuxa z tym, że nie wiem jak będzie z przyzwyczajeniami rodziców co do używania niektórych aplikacji. Jakby jednak musiał zostać windows to może GlassWire + Baidu + Malwarebytes Anti-Exploit Free + Spyshelter Free. - Czy będzie to lekkie?

Co do mojego to po poczytaniu troche wybrałem wstępnie:
zapora systemowa + Windows Firewall Control , UAC na max, Windows Defender, Malwarebytes Anti-Exploit, MCShield, KeyScrambler, Malwarebytes Anti-Malware Free. Wystarczy?

Do firefoxa Adguard free i NoScript chociaż nie wiem czy nie wywale NoScript-u bo coraz bardziej mnie denerwuje

I dodatkowe pytanie - jak uruchomić IE 11 tablet mode w Sandboxie?
Odpowiedz
#4
Ja zaproponuje coś innego --->>>> Laptop

Zapora : Comodo Personal Firewall
Ochrona w czasie rzeczywistym : Malwarebytes Anti-Malware i Crystal Security
Do firefoxa : bitdefender trafficlight for firefox
KeyScrambler

*Crystal Security całą prace wykonuje na serwerach producenta więc obciązenie kompa jest znikome - mniejsze niż przy baidu (wiadomo że przy skanie na żadanie może być odczuwalny) O tym programie możesz sobie przeczytać na tej stronie w innym dziale.


Taki pakiet zabezpieczeń według mnie się sprawdzi , bo sam mam taki.
Odpowiedz
#5
Moi rodzice nie odczuli większej różnicy, jedyne co się zmieniło to umiejscowienie ikonek w które mieli klikać. Chrome, Office itp. wyglądają identycznie jak na Windowsie, więc się nie pogubią. Tak jak już napisałem wyżej, Mint nie różni się zbytnio wyglądem od Windowsa, więc nie powinien sprawić im kłopotów. A będzie zdecydowanie lżej.

Jeśli siedzisz za NAT''em nie potrzebny Ci żaden firewall poza Windowsowym. Nigdy nie widziałem sensu instalowania dodatkowych zapór jeśli korzysta się z routera, przecież i tak nie jesteś widoczny z zewnątrz, więc po co się w to bawić i utrudniać sobie życie? Dodatkowo Windows Defender w połączeniu z innymizabezpieczeniami w Windows 8 jest naprawdę wystarczający, sam korzystam z tego zestawu od kilku miesięcy i nigdy nie miałem z nim większych kłopotów. Do codziennego użytku wystarczy w zupełności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości