Zestaw ochronny bez antywirusa
#1
Ciekawi mnie jaki mozna zrobic lekki i skuteczny zestaw bez antywirusa baa czy da sie takowy zrobic ??
Odpowiedz
#2
Da się...zapora, moduł ochrony proaktywnej (HIPS/monitor), coś do ograniczenia uprawnień dla aplikacji lub piaskownica, jakieś anty-exe i dobry program do przywracania systemu. Do tego przeglądarka z dodatkami blokującymi skrypty, reklamy, niechciane treści...aha...no i dla wymagających bardziej wirtualizacja. A przede wszystkim spora doza zdrowego rozsądku Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Jakies przyklady takigo zestawu np w wersja free. Czemu pytam raz z ciekawosci dwa czy sa jakies alternatywy na platne IS czy AV i czy im dorowna. Kolejna sprawa czy taki zestaw bedzie kompletny ?
Odpowiedz
#4
moduł ochrony proaktywnej (HIPS/monitor) : Comodo Personal Firewall lub Online Armor Free
Dodatki do Firefoxa (jezeli masz) : Bitdefender Trafficlight for Firefox i JavaScript Deobfuscator i Adguard v5


np : Online Armor Free + Crystal Security 3*+Bitdefender Trafficlight for Firefox +JavaScript Deobfuscator + Adguard v5

Crystal Security 3 nie jest AV


,,A przede wszystkim spora doza zdrowego rozsądku,, Święte słowa Grin
Odpowiedz
#5
Jak widzicie takie polaczenie ( podkreslam bez av )

Online Armor free + Geswall free +Zemana Antilogger free + Malwarebytes Anti-Exploit

Przegladarka Opera:Ublock + WOT + Netcraft
Odpowiedz
#6
SpyShleter FW + AppGuard + Shadow Defender
Lekko konkretnie i sprawnie
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
Ja bym nie przesadzał z programami...

Ode mnie polecić mogę:
- sandboxie i private firewall 7.0

Jeśli chciałbyś jeszcze dołożyć, zobacz na Spyshelter lub Zemana Antilogger.
Co do przegladarki która będzie uruchamiana w sandboxie dołóż tylko µBlock.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#8
Popcorn napisał(a):Jak widzicie takie polaczenie ( podkreslam bez av )

Online Armor free + Geswall free +Zemana Antilogger free + Malwarebytes Anti-Exploit

Przegladarka Opera:Ublock + WOT + Netcraft
Co do przeglądarki, to nie poradzę, bo nie używam Opery, a co do reszty...GSW w tym zespole to już nieco przestarzały program i nie daje wg mnie jakiś spektakularnych korzyści. Owszem automatycznie chroni pewne obszary systemu, a wybranym aplikacjom i niezaufanym danym nadaje restrykcje (albo je cofa - to zależy od naszych ustawień) i izoluje je od reszty, ale podobny efekt już masz, bo jest OA w którym dla tych samych procesów możesz narzucić uruchamianie w trybie Run Safer, a MBAE dodatkowo chroni przeglądarkę.
Tak wiem...sam mam teraz GSW free na Viście, ale powszechnie się uważa, że na wyższych systemach już nie tak dobrze sobie radzi (najlepiej wypada na XP) i zastanawiam się, czy go zostawić. Testowałem zestaw OA i ZAL Free i sprawował się bardzo ładnie, ale wciąż pozostawał pewien niedosyt Smile)
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości