Czy baidu to dobry wybór ?
#1
Witam od miesiąca używam antywirusa Baidu ze względu na to że nie zamula systemu. Czy ten antywirus jest dobry ? Pozostać przy nim czy zainstalować inny darmowy albo kupić jakiś dobry. Ważne żeby nie obciążał on systemu i dobrze rb swoją robotę.
Odpowiedz
#2
Tak to antywirus o dobrej wykrywalności, i spokojnie można przy nim pozostać, jeżeli się z niego dobrze korzysta.
Odpowiedz
#3
MichalQ napisał(a):Witam od miesiąca używam antywirusa Baidu ze względu na to że nie zamula systemu. Czy ten antywirus jest dobry ? Pozostać przy nim czy zainstalować inny darmowy albo kupić jakiś dobry. Ważne żeby nie obciążał on systemu i dobrze rb swoją robotę.

Witaj,

jak najbardziej odradzam i ostrzegam przed używaniem Baidu. Baidu to pseudo antywirus który podczas instalacji podrzuca użytkownikowiPUPCrossrRiderA. Baidu przejmuje całkowicie kontrole nad komputerem, zmienia często ustawienia co powoduje złą prace a w najgorszym wypadku uszkodzenie systemu.

O PUPCrossRiderA.exe i jak się go pozbyć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla potwierdzenia istnienia w systemie CrossRider wystarczy skan MalwareBytes Anti Malware Free lub ADWcleaner. Najlepsze jest jednak to ze po usunięciu CrossRider, Baidu po jakimś czasie ponownie go nam podsuwa po kryjomujeżeli usuniemy CrossRider to po deinstalacji Baidu dostajemy CrossRider znowu w prezencie.
Każdy wybiera to co woli lub lubi, jednak przy odrobinie zdrowego rozsądku to przecież antywirus powinien nas przed tym chronić a nie nam CrossRider podsuwać bez naszej wiedzy.

Proponuje zmienić program antywirusowy, po usunięciu Baidu przeskanować dobrze komputer przed instalacja nowego oprogramowania. Do deinstalacji Baidu radzepo prostu skorzystać z pozycji dodaj/usuń.
Odpowiedz
#4
Jacenty dobrze wiedziedz Smile

Co do tego ,,CrossRiderA.exe,, to nie mam
Odpowiedz
#5
Sprawdź MalwareBytes Anti Malware i AdwCleaner, na pewno jest albo już go KIS usunął. Smile
Odpowiedz
#6
W procesach nic takiego nie ma ,KIS przy krótkim skanie nic nie znajduje , zapusciłem pełny skan jeszcze idzie . Dam znać po skanie
Odpowiedz
#7
Zrób skan AdwCleaner.
Odpowiedz
#8
KIS po pełnym skanie cisza tak samo AdwCleaner. na CrossRiderA.exe trzeba sobie zapracować Grin
Odpowiedz
#9
Powiem tak.

Właśnie przed chwilą, po tym co wstawił Jacenty odpaliłem maszynę wirtualna wrzuciłem Baidu i zacząłem zabawę.

Do skanu systemu wrzuciłem HitmanPro, Malwarebytes Anti Malware, Emsisoft Emergency Kit, Eset Scaner Online, no i wspominanego ADWCleaner, i do tego Comodo Kilswitch by zobaczyć procesy.

Hitman Pro nic nie znalazł, Emsisoft nic nie znalazł, Eset Scaner Online nic nie znalazł, ADWCleaner też nic nie znalazł, Kilswitch nic nie pokazał w procesach.
Malwarebytes Anti Malware owszem pokazał i wykrył wspominany plik jako jedyny, idąc jego śladami, odnalazłem plik w systemie i wrzuciłem do virustotal o to linnk:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiec Śmiem wnioskować, ze ze strony Malwarebytes jest to Fałszywe powiadomienie.
Odpowiedz
#10
Czyli Baidu jest jednak godny polecenia Smile (patrząc na wpis dolara444)
Odpowiedz
#11
Ganiusz, z tego co zobaczyłem wnioskuje ze tak. Ale może ktoś obali, mój szybki ze tak ujmę "test".
Odpowiedz
#12
Też bawiłem się jakiś czas z Baidu na komputerze testowym z Windows 7 i nie widziałem żadnych anomalii w pracy. Nie widziałem też dodatkowych śmieci w postaci "PUPCrossrRiderA", więc może to jednak nie Baidu stoi za jego wrzucaniem do systemu? Nie staram się bronić tego oprogramowania, nie mam w tym żadnego interesu, ale jeśli program robi to co ma robić, jest przy tym lekki, darmowy i przede wszystkim wystarczający dla wielu użytkowników, to warto sprawę rozwiązać i zebrać niezbite dowody na to, że Baidu zaśmieca nam kompy Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#13
dolar444 napisał(a):Ganiusz, z tego co zobaczyłem wnioskuje ze tak. Ale może ktoś obali, mój szybki ze tak ujmę "test".

Witam,

sam fakt ze w systemie zostaje instalowany CrossRider przez Baidu nie świadczy o nim dobrze, tym bardziej jeżeli użytkownik ceni sobie prywatność. Na wielu forach można poczytać jakie to cudne jest to podkładanie nam takiego syfu w formie CrossRider, pliku który nas szpieguje, wysyła statystyki o naszym surfowaniu po necie w celach reklamowych. Firma Baidu dostaje kupę kasy za to ze rozprowadza swój "darmowy" produkt jakim jest antywirus Baidu. Znam fora gdzie się nawet zabrania proponowania tego programu osobom pytającym o dobry darmowy antywirus, gdzie fora te nie chcą stracić zaufania.
Crossrider jest plikiem szkodliwym, szpiegującym i tego nikt nie podważy, wiec instalowanie tego pliku przez program który ma nas przed nim chronić jest co najmniej absurdalne i nie na miejscu.
Każdy używa tego co najlepiej pasuje ale nie można komuś z czystym sumieniem proponować czegoś jeżeli wiem ze jest to złe.

Tutaj można poczytać o tym problemie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Właśnie instaluje Baidu na laptopie i przeskanuje AdwCleaner i MBAM to wstawię tutaj screeny z tych skanów. Wlasnie od kilku tygodni na jednym z niemieckich forum trwała tez dyskusja na ten temat dopóki admin jej nie zamnkal właśnie z powodu Crossrider instalowanego przez Baidu.

linki do forum warto przetłumaczyć i przeczytać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Witam,

zainstalowałem Baidu antywirus na czystym systemie bez żadnych programów (czysty Backup, tylko system i sterowniki) i uruchomiłem skan AdwCleaner oraz MBAM, oto co zostało znalezione przez te dwa programy i usunięte:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


odinstalowałem Baidu, i wyszyscilem komputer z resztek po programie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ponownie uruchomiłem skan programami AdwCleaner orazMBAM, oto skutki skanu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tutaj można sprawdzić ze zostały przeprowadzone dwa skany i dwa razy ten sam plik został wykryty i przeniesiony do kwarantanny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak wiec widać Baidu nie tylko po instalacji karmi nas PUPCrossRider ale mimo usunięcia złośliwego pliku po deinstalacji zostawia nam ten plik ponownie w prezencie, chyba po to żebyśmy nie zapomnieli o nim Smile
Następną sprawa jest fakt ze w poprzednich wersjach był nam proponowany do instalacji Pcfaster także firmy Baidu, teraz tym co myślą ze już tak nie jest to mam dla nich niespodziankę, wystarczy mianowicie zajrzeć do folderu instalacyjnego Baidu antywirus a można tam znaleźć plik instalacyjny do własnie PCfaster i innego badziewia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiec pytanie jest następujące: czy program który nam podsuwa złośliwe oprogramowanie i zaśmieca nam komputer nie wiadomo czym jeszcze bez naszej wiedzy, jest godny zaufania a tym bardziej polecenia z czystym sumieniem innemu użytkownikowi jako dobrego programu antywirusowego. Moja odpowiedz jest: nie absolutnie nie.
Jak już wspomniałem każdy używa tego czego chce, ja jednak mam takie a nie inne zdanie na temat tego programu, a w necie jest dużo więcej bardziej krytycznych artykułów na temat Baidu i polityki tej firmy.
Każdy powinien sam wiedzieć co instaluje i w jakim celu bo skoro ten program podrzuca mi PUPCrossRider to jego działanie mija sie z celem. Z mojego punktu widzenia ostrzegam przed tym programem i każdy potencjalny użytkownik pytający o ten program powinien być informowany przez własnie takie forum o tym fakcie.
Odpowiedz
#16
Tak jak mówiłem ja go nie mam Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Ja go nie mam Grin , tu już było coś od samego początku coś nie tak tzn bardzo dobra skuteczność wykrywaniu ,,syfu,, z neta. Nie ma nic za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Ja bym obstawiał, że to może być kwestia licencji. Crossrider to zbiór usług do reklamy i nie tylko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Może są wrzucane tylko w niektórych przypadkach, podobnie jak dodatki w automatycznych instalatorach?
Odpowiedz
#19
Łukasz możliwe, jednak mimo wszystko jest to nie w porządku w stosunku do użytkownika i mija się z celem jakiego oczekujemy tym bardziej od oprogramowania zabezpieczającego. Faktem jest ze w przypadku Baidu tak się dzieje i to są kryteria które go eliminują z listy zaufanych programów do ochrony komputera.
Odpowiedz
#20
Jacenty przed zapuszczeniem malwarebytes mogłeś wyczyścić rejestr regedit --->>> Baidu i dopiero załączyć skan.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości