Sieć Tor, do czego może służyć.
#1
Przeglądając, jedną stronę, trochę czemu innemu poświęcona natknąłem się na coś ciekawego.
Dotyczy to sieci Tor.

Link do artykułu w wersji angielskiej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A tu link do artykułu w wersji polskiej który został napisany:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
To są zapytania w ilości 80% o pedofilie w sieci Tor, opublikowana statystyka nie przedstawia jasno, czy potem takie strony są odwiedzane i przeglądane, bo wcale być nie muszą. Więc nie można tego brać dosłownie. Po za tym jak wiadomo wszystkim wokoło - to norma na Torze - pedofilskie fora i strony, sklepy z narkotykami (ostatnimi czasy kilka zlikwidowano - Silk Road), bronią, handel kradzionymi kartami kredytowymi i danymi, itd., tutaj nie ma się co dziwić. Można nawet zauważyć sterowanie botnetami z sieci Tor i to już od 2012 roku, zapewne już były także wcześniej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(ZeuS , panel - Rainbow Dash)
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#3
anomito - jak mozna wejść do ,,DARKNET,, w celu przywitania się z nim ??

Wiem , wiem że należy kombinować przez tora ale co wpisywać ?

(mam w rodzinie Inżyniera Informatyka to się i jego zapytam)
Odpowiedz
#4
Musisz znać specyficzne(y) adres(y) z końcówką .onion, np. adres Facebooka w sieci Torto -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

katalog stron - TorLinks --

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


katalog linków - TorDir -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


wyszukiwarka - TORCH -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


itd.... Wink
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#5
dzięki
Odpowiedz
#6
Tu masz screena z wyszukiwarki linków Tora - TorLinks, popatrz co można znaleźć...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#7
dzięki Smile
Odpowiedz
#8
Geniusz, na początek zorganizuj sobie jak najlepszą anonimowość. Ja wiem, że używanie TOR-a to nie żaden występek, ale lepiej zrobić więcej w tym kierunku, niż mniejWink
Odpowiedz
#9
Każdy z nas ma swój IP dzięki któremu można nas namierzyć , zastanawiam się co można zrobić żeby przeglądarki nie pokazywały naszych IP
Odpowiedz
#10
Geniusz napisał(a):Każdy z nas ma swój IP dzięki któremu można nas namierzyć , zastanawiam się co można zrobić żeby przeglądarki nie pokazywały naszych IP
Nie da się.

Łącząc się z siecią internetową, musisz mieć przydzielony adres IP. To jak z pocztą - musisz mieć adres (nawet nie meldunek, adres!) by móc otrzymywać przesyłki Smile.
Odpowiedz
#11
Wiedziałem Smile , dało by się wystarczy żebyś zrobił sobie system operacyjny który by nie wysłał twojego IP ( o ile się nie mylę) , bo inaczej nie ma takiej opcji
Odpowiedz
#12
Też się nie da. Warunkiem koniecznym do działania sieci komputerowej, jest stworzenie swoistego systemu identyfikacji, a takim jest adresacja IP.


Nie da się nawet zaprojektować takiego protokołu komunikacyjnego, by nie udostępniał źródła w datagramach IP. Źródło musi istnieć, bo inaczej zniknąłby podział na podsieci, cały routing trafiłby szlag Grin
Odpowiedz
#13
aha , dzięki
Odpowiedz
#14
Gdy łączysz się z TOR-em, to dostawca netu wie, że go używasz, a to czasem może być podejrzaneGrin
Odpowiedz
#15
oldblues napisał(a):Gdy łączysz się z TOR-em, to dostawca netu wie, że go używasz, a to czasem może być podejrzane

Niekoniecznie wie i musi, Winki nic nie jest podejrzane, masz prawo go używać, i przeglądać normalne strony, nie koniecznie .onion, do których także masz prawo.
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#16
Przecież napisałem powyżej, że używanie TOR-a, to nie występek. Tylko po co jakiś provider ma wiedzieć, że korzystamy z TOR-a?
Poza tym, nie wszyscy urzędnicy różnych instytucji myślą jak Ty. Szukanie dziury w całym to ich specjalność.
Odpowiedz
#17
oldblues napisał(a):Gdy łączysz się z TOR-em, to dostawca netu wie, że go używasz, a to czasem może być podejrzane Grin
Ale nie widzi stron jakie się przegląda, tak?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
zbc napisał(a):Ale nie widzi stron jakie się przegląda, tak?

Jeszcze by tego brakowałoGrin. Jasne że nie.
Odpowiedz
#19
E no to dobrze. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
oldblues napisał(a):Tylko po co jakiś provider ma wiedzieć, że korzystamy z TOR-a?

Bo masz do tego prawo jak napisałem wyżej i nie jest karalne jego używanie, nie jest nielegalny. Ewentualnie na ławeczkę do parku - włącz hotspota, wtedy Twój provider nie będzie wiedział co tam na Torze teraz "kukasz" - po strachu. Wink

Możesz go nie jako zmylić i skorzystać:

1.VPN płatny lub darmowy z ograniczonym pasmem.

2.Tunel ssh (pLT-m3). Może być płatny lub darmowy.

3.Wymuszenie ruchu z ukrytą siecią przez IPv6. W przypadku brokera IPv6, który szyfruje ruch, fakt korzystania z anonimowej sieci jest praktycznie niemożliwy do wykrycia. W przypadku tunelowanego ruchu IPv6,dostawca musi podjąć dodatkowe środki celem ustalenia rodzaju ruchu.

4.System mostków sieci Tor, nie ma ich na liście a prawdopodobieństwo namierzenia jest znikome. Jednak adresy mostków należy pobierać przez proxy.

5.Prywatne mostki - postawione poza Polską.

6.Serwery proxy. W tym przypadku kontrolujący również musi podjąć dodatkowe środki celem ustalenia ruchu.

7.W przypadku stosowania innych rozwiązań niż VPN, wpisać ręcznie w pliku hosts krytyczne adresy. Dobrze jest też ustawić niezależnego dostawcę DNS.
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości