notatnik desktop.ini
#1
uruchamia mi sie podczas systemu, wg porad microsoftu próbowałem wyłączyć ale nie bardzo się w tym łapie jak i porady na innych stronach nic nie dają. Mam Windows 8.1. Może ktoś pomóc ? jest to dość irytujące. Nie zacytuje poniewaz tresci w srodku nie mam gdyz jest usunieta i zapisana i folder jest pusty
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#2
Elo spróbuj tych opcji :
1. msconfig --->> Rozruch lub usługi (tam popatrz)
2. Luknij tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3. Auslogics Boostspeed (stara wersja) która pokazuje jakie pliki się uruchamiają automatycznie i możne je wyłączyć jak i włączyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(trial 15 dni)
Odpowiedz
#3
Jeśli Ci nie wyjdzie, to spróbuj tym programem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- jest to "Autoruns for Windows v12.03". Wyświetla chyba 100% tego co jest ładowane razem z systemem. Trzeba go uruchomic jako administrator. Uwaga, wyłączenie elementu następuje od razu po kliknięciu w niego, nie ma tam "zastosuj" albo "cofnij", więc trzeba uważaćżeby przypadkowo nie wyłączyć np. jakiejś biblioteki czy usługi. No i gdzieś tam powinien być zahaczony plik "desktop.ini", który trzeba odhaczyć.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#4
Autorze jak mówią, pobierz odrazu program Autoruns, przejdź do Zakładki Logon, to ona pokazuje co sie uruchamia ze startem systemu znajdź i odznacz ten plik i to wszystko. Program sie nie uruchomi następnym razem ze startem systemu.
Odpowiedz
#5
Ten plik jest plikiem ukrytym i systemowym, więc można go po prostu nie wyświetlać, ale wtedy nie wyświetlają się wszystkie inne tego typu pliki. Zmiany można dokonać w opcjach folderów w sekcji "widok"...jak niżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie zaleca się jego usuwania (zresztą system najprawdopodobniej i tak automatycznie odtworzy ten plik), ponieważ zawiera informacje ważne dla systemu - jak wyświetlać foldery i ich zawartość.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Już jestem Smile

Nic przez autoruns się tutaj nie zdziała bo tu chodzi o coś innego.
Pliki desktop.ini to prawidłowe pliki systemowe odpowiadają za polonizację nazwy dlatego widzimy nazwę dokumenty a nie documents.

Tutaj stała się rzecz taka że pliki desktop.ini straciły swoje atrybuty (HS) w folderach autostartu i w tym przypadku trzeba im przywrócić odpowiednie atrybuty.

Boniaszek

Uruchom konsolę cmd jako administator i po kolei wpisz komendy,zatwierdzając każdą Enterem

W miejsce xx wpisz swoją nazwę konta.

attrib +h +s "C:\Users\xx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\desktop.ini"
attrib +h +s "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp\desktop.ini"

Uruchom komputer ponownie i napisz czy dalej wyświetla się notatnik.
Odpowiedz
#7
Nie spodziewałem się takiego odzewu ale śmieszne jest to, że system mi padł dzień po napisaniu posta Smile Pozdrawiam !
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości