Kompresory plików
#1
Dla zainteresowanych przedstawiam znalezione w sieci porównanie skuteczności programów kompresujących na przykładzie kompresji różnych plików (exe, dll, jpg etc) Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#2
Dzieki za linka, bardzo ciekawa strona, mozna dojsc do interesujacych wnioskow oraz m.in. potwierdza fakt ze kompresowanie jpeg''ow mija sie z celem Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Creer napisał(a):Dzieki za linka, bardzo ciekawa strona, mozna dojsc do interesujacych wnioskow oraz m.in. potwierdza fakt ze kompresowanie jpeg''ow mija sie z celem Smile


Z tego testu wynika że do kompresji jpg dobry jest WinZip.... I faktycznie kompresuje lepiej niż 7-zip. A ogólnie to program WinRK jest niezłym rozwiązaniem.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#4
zbyszek napisał(a):
Creer napisał(a):Dzieki za linka, bardzo ciekawa strona, mozna dojsc do interesujacych wnioskow oraz m.in. potwierdza fakt ze kompresowanie jpeg''ow mija sie z celem Smile


Z tego testu wynika że do kompresji jpg dobry jest WinZip.... I faktycznie kompresuje lepiej niż 7-zip. A ogólnie to program WinRK jest niezłym rozwiązaniem.


Oui, tyle ze WinZip jest shareware, jeszcze tego by brakowalo zebym musial extra placic za program do kompresowania plikow Tongue
Jak na moje potrzeby 7-zip sprawdza sie doskonale, a plikow graficznych - mimo ze mam ich multum na dysku - nigdy nie kompresowalem i poki co nie zamierzam.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Fakt faktem 7-zip jest darmowy i naprawdę bardzo dobrze kompresuje Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#6
ja zawsze używam winrar i ten program mi starcza
poza tym ciekawe porównanie
dzięki
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Ja od zawsze Siedem GrinGrinzip.
Odpowiedz
#8
UHARC - em można skompresować nawet 1 GB (więcej nie próbowałem) do wielkości dyskietki Smile
Odpowiedz
#9
Ratatui napisał(a):UHARC - em można skompresować nawet 1 GB (więcej nie próbowałem) do wielkości dyskietki Smile


gdyby tak było program byłby popularniejszy od samego WinRara a ludzie nie musieliby używać Daemon Toolsa.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Plati napisał(a):
Ratatui napisał(a):UHARC - em można skompresować nawet 1 GB (więcej nie próbowałem) do wielkości dyskietki Smile


gdyby tak było program byłby popularniejszy od samego WinRara a ludzie nie musieliby używać Daemon Toolsa.


Ten program jest bardzo popularny Smile Można go używać na normalnych komputerach ale stopień kompresji wtedy nie będzie się różnił od zwykłego WinRara.
Odpowiedz
#11
Używam tylko 7-zip przeważnie do rozpakowywania archiwów bo rzadko zdarza mi się kompresować jakieś pliki
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
Kiedyś się używało WinRara, a dziś się używa 7-zip Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#13
zbyszek napisał(a):Kiedyś się używało WinRara, a dziś się używa 7-zip Smile


Bo 7-zip jest całkowicie za free
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#14
Ja również używam 7-zipa, podobnie jak w wielu przypadkach zadecydowała cena.

Niemniej jednak w teście wypada dosyć słabo, myślałem że stoi wyżej.
Odpowiedz
#15
Ja używam WinRARa i File Rollera.
Odpowiedz
#16
lukasamd napisał(a):Ja również używam 7-zipa, podobnie jak w wielu przypadkach zadecydowała cena.

Niemniej jednak w teście wypada dosyć słabo, myślałem że stoi wyżej.


WinRK - ciekawostka Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#17
Od dawna używam IZArca:

Darmowy kompresor plików posiadający wsparcie dla bardzo dużej ilości archiwów stając się najbardziej kompatybilnym archiwizerem dostępnym na rynku. Oprócz podstawowych funkcji pakowania i rozpakowywania archiwów IZArc umożliwia również otwieranie obrazów płyt CD taki jak ISO, BIN, CDI i NRG. Dodatkowo program może tworzyć samorozpakowujące się archiwa (SFX), wspiera szyfrowanie plików AES 256-bit, umożliwia naprawę uszkodzonych archiwów ZIP, integruje się z menu kontekstowym Windows Explorera, potrafi również konwertować różne formaty plików pomiędzy sobą (również obrazy CD), podglądać i wpisywać komentarze do plików i znacznie więcej.

IZArc 3.81 Build 1550 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


IZArc version 4.0 beta 1 Build 1760 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości