Najlepszy program do defragmentacji dysku
#1
Witam co możecie polecić do defragmentacji dysku?Od dłuższego czasu używałem Puran defrag i ogólnie byłem zadowolony,ale program nie jest rozwijany od 7 Września 2013 nie ma nowej wersji do tego dorzucili ''''niespodziankę'''' której nie można odhaczyć przy instalacji a nazywa się -Adware.Win32.InstallMon jakiś Install Manager się ściąga.
Ważną opcją jest optymalizacja dysku cokolwiek to znaczy i defragmentacja MFT itd tzn boot time defrag.
Odpowiedz
#2
Auslogics Disk Defrag Pro. Korzystam parę lat i sobie chwalę. Jest parę wariantów optymalizacji. Akurat trwa promocja i można dostać go za trochę ponad 30 zł.
Odpowiedz
#3
Także polecam Auslogics Disk Defrag, ale może być free.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Jak koledzy wyżej, najlepszy jest Auslogics.
Odpowiedz
#5
Jeśli masz jakąś odłożoną kasę to najlepszy będzie zakup dysku SSD i po problemie zwanym defragmentacja to tak ode mnie .
 Ελευθερία ή θάνατος
Odpowiedz
#6
pewnie tak,ale kasy nie mam na takie rzeczy Wink
Odpowiedz
#7
To postaraj się coś odłożyć wiem ciężko ,ale naprawdę warto Wink
 Ελευθερία ή θάνατος
Odpowiedz
#8
Swego czasu przerobiłem praktycznie wszystkie i wniosek był jeden - Diskeeper. Dlaczego? Poza algorytmem defragmentacji najlepszy system działania w tle. Jednym słowem "Set & Forget". Wada to napewno cena. Polecam rownież darmowy Mydefrag. Ma bardzo dobre wbudowane algorytmy oraz możliwość ustawienia jako wygaszacz ekranu. Ponadto posiada system skryptów, dzięki któremu możemy w dość prosty sposób zrobić własny scenariusz defragmentacji.
Odpowiedz
#9
Nie jestem do końca przekonany na ile agenty defragmentatorów powinny działać w tle. Pewnie jakiś tam zysk z bieżącej defragmentacji jest, ale wykorzystanie zasobów również się zwiększa, czy potrzebnie? Nie mnie oceniać Smile w kwestii wyboru to też chyba nie jest tak, że Puran jest lepszy od Defragglera i znacząco to widać podczas korzystania z komputera po defragmentacji. Te darmowe rozwiązania są sobie bliskie i większość ze znanych produktów jest po prostu dobra i wykonują swoją pracę. Chętnie zobaczyłbym jakąś miarodajną różnicę po defragmentacji programem systemowym, a innym darmowym, np. Piriform Defraggler. Skoro już jesteśmy w tym miejscu, to ja korzystałem właśnie z tego ostatniego i nie miałem większych zastrzeżeń.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
A że tak spytam nieco spóźniony...a jaki system? Bo na XP, Vistę i W7 jest bardzo defragmentator - UltimateDefrag Free 1.72, który jest do znalezienia w sieci, albo jego najnowsza płatna wersja 4 oferuje znacznie bardziej rozbudowane możliwości.
Podobny wątek jest tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i krótka monografia (no dobra...moja Smile)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Windows 7 64 bit

Zainstalowałem Auslogics disk defrag-darmową wersję i jest całkiem ok tylko brakuje mi boot time defrag
Odpowiedz
#12
Defraggler takową opcje posiada jeśli tego potrzebujesz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#13
Powiem wam, że Auslogics disk defrag i Defraggler są bardzo dobre, tylko, że Defraggler długo defragmentuje według mnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Defraggler jest strasznie wolny w porównaniu do Auslogics
Odpowiedz
#15
Myślę że Puran będzie bardzo dobry przez dobrych paręnaście lat od wydania ostatniej wersji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości