aktualizacje, nieaktywny guard
#1
Witam!
Napisałam o tym też na forum Wiruszone, ale nie zaszkodzi i tutaj. Niedawno zmieniłam Avasta na Avirę i mam 2 pytania.

Po pierwsze: Kiedy program sprawdza, czy są dostępne aktualizacje i je instaluje, wyskakuje mi komunikat, że nie mógł uzyskać połączenia z serwerem i prawdopodobnie jest to spowodowane przez firewall (Jetico). W Jetico jest puszczony i nie powinno być problemów. Co ciekawe, w oknie Aviry widzę, że jednak pobrał nowe definicje i wszystko jest ok. Tak jest przy każdej aktualizacji.

Po drugie: Zawsze kiedy komp wychodzi ze stanu hibernacji, widzę że Guard nie działa (zamknięta parasolka na pasku stanu, po najechaniu też wyświetla opis, że jest nieaktywny). Po wejściu do programu natomiast twierdzi, że jest aktywny. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu Guarda parasolka się nie otwiera. Zazwyczaj nie wyłączam kompa tylko jest zahibernowany i nie chcę go drugi raz uruchamiać tylko po to, żeby się załadowała Avira.

Niedawno czyściłam rejestr, logi były sprawdzane i są ok.

Co o tym sądzicie?
Dzięki za pomocSmile
Odpowiedz
#2
Ad. Po pierwsze
Czy możesz dać screena z tego komunikatu ?

Ad. Po drugie
Nie które programy tak mają problemy z hibernacją...

Czym czyściłaś rejestr :?:

pzdr!
Odpowiedz
#3
Wrzuce screena jak tylko się pojawi, narazie nie ma dostępnych aktualizacji więc go nie widzę, ale program z serwerem łączy się bez problemu.

W sumie po hibernacji już jest ok, parasolka otwarta :wink: Ustawiłam go po prostu dokładnie tak jak jest w "konfiguracji" i chyba pomogło.

Rejestr czyściłam jv16 PowerTools.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc Smile
Odpowiedz
#4
A nei jest to czasem komunikat notifier''a ?
Odpowiedz
#5
Avnotify jest w Application Trusted Zone, jak cała reszta Aviry która się dopominała o dostęp do neta :wink:

EDIT: jeszcze jedno. Czy to normalne, że guard zajmuje czasem nawet poniżej 1 mb, dochodzi max do 4 mb przy małym obciążeniu systemu (np. sam ff)? właśnie przed chwilą to zauważyłam Smile
Odpowiedz
#6
To chyba normalne.:wink:

U mnie na przykład avguard zajmuje czasem nawet prawie 7 mb, a potem
około 1,5 mb.

więc wszystko jest raczej ok.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#7
Wszystko zależy od Ciebie Smile

pzdr!
Odpowiedz
#8
Dzięki i pozdrowienia dla Was Grin


Pojawił się ten dziwny komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


więc co mu dolega?Smile
Odpowiedz
#9
Tym się nie przejmuj. To wyskoczyło info że notifier jest zablokowany na firewallu. Jak jest odblokowany to wyskakuje reklama aby zakupić wersje Premium Tongue
Odpowiedz
#10
Jarek napisał(a):Tym się nie przejmuj. To wyskoczyło info że notifier jest zablokowany na firewallu.


Niekoniecznie:wink:

Mi ten komunikat też wyskakiwał, ale nie miałem wtedy firewall''a
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
Oki, niech sobie wyskakuje. Może go w końcu przeinstaluje i zobaczę. Tylko uparty jest, bo jak daje "nie pokazuj więcej", to też nic nie daje. Ale bazy aktualizuje Smile
Odpowiedz
#12
Joan napisał(a):Tylko uparty jest, bo jak daje "nie pokazuj więcej", to też nic nie daje.

Daje ale po ponownym starcie systemu znowu wskoczy Tongue
Odpowiedz
#13
Ale głupi błąd. Powinni to usunąć Smile
Odpowiedz
#14
Joan napisał(a):Ale głupi błąd. Powinni to usunąć Smile


Może kiedyś usuną Smile
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#15
To nie błąd to jest zamierzone Tongue
Odpowiedz
#16
Tylko niepotrzebnie wprowadza człowieka w błąd taki głupi komunikat. Dobra, to chyba temat przewałkowaliśmy ze wszystkich możliwych stron, dziękiSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości