Jaki lekki av dla visty 32x
#1
System operacyjny:
Windows Vista home prmium x32


Zastosowanie:
Filmy,internet bankowość

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
1,5gb ramu geforce Nvidia GeForce 6100, Mobile AMD Sempron Processor 3400+ 1.80Ghz

Siemanko ponownie. Co moglibyście polecić z AV dla tego laptopa? Im lżejszy tym lepiej obecnie mam Avg Internet Security ale on strasznie zamula. Coś lekkiego doradźcie proszę.
Odpowiedz
#2
Mój zestaw na taki system (mam taki laptok) - Online Armor (zapora, HIPS, ograniczone uprawnienia dla wybranych aplikacji, ochrona stron logowania do banków/poczty, sprawdzanie w chmurze uruchamianych procesów)...do tego w tle Crystal Security albo jeśli wolisz ExeRadar beta- jest to darmowa wersja. W takim układzie nie masz AV pracującego w tle...skaner na żądanie - może być MBAM, EEK, Panda Cloud Cleaner.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Witam.

Bierz zapore - Online Armor + 360 total security (lub internet security)
Odpowiedz
#4
Webroot
Odpowiedz
#5
Skoro to Vista, to ja polecę PC Tools Firewall Plus Smile
Odpowiedz
#6
1)To tak Zapora Online Armor lub comodo jak za ciężkie dla staruszka to TinyWall
2)Jakiś monitor procesów "HIPS" czy też plików EXE możesz korzystać z OA lub Comodo a jak nie to osobno polecam darmowego SpyShelter dla 32bit systemu oraz NVT EXE RADAR Pro(beta), oba softy bardzo lekkie i warte uwagi
3)
bit napisał(a):Siemanko ponownie. Co moglibyście polecić z AV dla tego laptopa? Im lżejszy tym lepiej obecnie mam Avg Internet Security ale on strasznie zamula. Coś lekkiego doradźcie proszę.
Polecam takie zestawienie Zemana AntiMalware + Malwarebytes bardzo lekkie i mocne zestawienie skanerów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- rejestracja dalej działa Grin
Dodatkowo Sandboxie darmowe na żądanie choćby dla samej przeglądarki, nie zapomnij o kopi systemu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
OA Free + EMET + MBAM

Dodatkowo do przeglądarki NoScript i Bitdefender Traffic Light

Tapnięte z użyciem Tapatalk''a
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#8
W takim układzie zrezygnowałbym z ochrony AV w czasie rzeczywistym i postawił na Online Armor + VoodooShield.
Na upartego można jeszcze dorzucić MCShield (jeśli często w użyciu są pendrivy), choć myślę, że wymieniony wyżej duet w zupełności wystarczy.
Do przeglądarki uBlock (z podstawowymi choćby listami), jako skaner na żądanie MBAM.
Można również zastanowić się nad Shadow Defenderem.
Jeśli ochrona AV ma jednak funkcjonować w trybie real-time to wówczas postawiłbym - z uwagi na wspomnianą lekkość - tylko na Webroot''a.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości