Pendrive do 100zł
#1
Witam, chciałbym od Was porady jaki kupić pendrive do około 100zł z jak największą pojemnością i żeby był w miarę wydajny, ale w tej cenie chyba nie kupie nic pod usb 3.0?

kupiłem już to:

Kod:
http://allegro.pl/pendrive-twister-128gb-w-swietnej-cenie-gwarancja-i5027383049.html

ale to jakiś no name i do tego lipa tylko około nastu giga faktycznej pojemności i większość plików nie dawała się odczytać - były uszkodzone, na szczęście gościu zwrócił kasę.



Bardziej jestem za pojemnością niż za wydajnością. interesuje mnie pewny sprzęt a nie z wątpliwych aukcji na allegro. Może ostatnio sami coś kupiliście i możecie polecić?



Jak na razie znalazłem w sklepie Carefour pendrive 64 GB za 70zł o taki:

Kod:
http://allegro.pl/nowy-pendrive-intenso-usb-drive-rainbow-line-64-gb-i5169280353.html

i znalazłem 2 ciekawe ale podejrzewam że to nie są sprzęty te co w opisie i na foto -napisałem do obu allegrowiczów i żaden nie odpisał -więc pewnie lipne

ten pewnie nie będzie GOODRAMA (swoja drogą dobra polska firma, mam kilka rzeczy od nich ostro eksploatowane i działają świetnie

Kod:
http://allegro.pl/flash-usb-pendrive-128gb-godram-kolory-drive-i5170959810.html
oraz też pewnie nie to co na foto bo za taki $ i na usb 3.0 to aż nie możliwe:

Kod:
http://allegro.pl/pendrive-sandisk-ultra-64gb-80mb-s-usb-3-0-i5181943596.html

Proszę podrzućcie klika ciekawych propozycji pendrivów o jak największej pojemności. Dzięki
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#2
Uważaj na pendrive z allegro. Często można trafić na chińskie podróbki.
Odpowiedz
#3
Osobiście polecam pendrive''y Toshiby i Kingstone''a - żywotne, mam kilka lat i wszystko trzymają, w przyzwoitej cenie a pojemność jest dla mnie "akuratna" (mam 2x8gb, 1x16gb, 1x32gb)
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#4
Ja mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Robiłem testy, ale na moim netbooku nie mógł rozwinąć skrzydeł. Te opisywane prędkości pena zależą od używanego laptopa.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#5
Mój głos idzie również na sandisk''a. Ten, który podałeś w ostatnim linku to dobry stosunek ceny do wydajności i wielkości.
Odpowiedz
#6
abaspt napisał(a):Teraz w MM są pendrive 16GB za 15 zł i chyba są z SanDiska
Sandisk Sandiskowi nie jest równy, tamten model to top i praca na plikach z czymś takim to przyjemność.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
A ja polecę Corsair Voyager - USB 3.0, 32 GB, gumowa obudowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#8
Nie wiem jak inne ale Kingston ma dożywotnią gwarancje.
Odpowiedz
#9
Wolałabym wolniejsze 64Gb....
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#10
Goodram też ma dożywotnią gwarancję.

Wolniejsze 64 GB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zwracaj przede wszystkim uwagę na markę.
...
Odpowiedz
#11
preter napisał(a):Goodram też ma dożywotnią gwarancję.
Poza Austrią, Francją i Niemcami Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
SANDISK CRUZER ULTRA USB 3.0 64GB na alledrogo do 100 z przesyłką dostaniesz.
Odpowiedz
#13
Jeden mniejszy, powiedzmy 16GB ale szybki, a drugi może być wolniejszy, ale za to z większą pojemnością.

Co na 2016?
Odpowiedz
#14
(26.03.2016, 12:59)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeden mniejszy, powiedzmy 16GB ale szybki, a drugi może być wolniejszy, ale za to z większą pojemnością.

Co na 2016?

Sandisk Cruzer Extreme USB 3.0 Pendrive 32GB  / 59.90 (bez przesyłki) Na alledrogo.

Maks. prędkość odczytu 190 MB/s
Maks. prędkość zapisu 170 MB/s
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#15
Potwierdzam bierz Sandisk Cruzer Extreme USB 3.0, ostatnio testowałem i spisał się znakomicie.
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ZA 39.90 może być. SanDisk Ultra 32GB.
Odpowiedz
#17
Jaki pendrive do Macrium oraz tego typu zastosowań włącznie z MediaCreationTool?

4GB/ 8GB może być brzydki byle był USB 3.0

GOODRAM CL!CK 3.0?

Goodram EDGE 3.0?
Odpowiedz
#18
Podejrzanie atrakcyjne peny w niskich cenach po nabyciu zawsze należy zweryfikować przy pomocy np
H2Testw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


UWAGA
Jeśli na penie znajduje się jakiekolwiek oprogramowanie zalecam wykonać lustro/mirror nośnika do pliku np używając
HDD Raw Copy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub
TestDisk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ewentualnie
USB Image Tool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ponieważ procedura testu za pomocą H2Testw niszczy dane.
Odpowiedz
#19
Chodzi o zastosowanie do bootowalnych PE i linux zamiast DVD płyt z racji braku dvd-rom.

Zatem który byście wzięli?

ADATA UV150? Sandisk Cruzer Extreme USB 3.0?
Odpowiedz
#20
Sandisk bierz , bardzo dobry pendrive .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości