Czy Bitdefender Total Security 2015 jest dobrym wyborem?
#1
Dzień dobry jestem nowy tu ale mam parę pytań więc tak :
Testowałem wiele av np : Avast,avg,norton,eset,kaspersky,emsisoft powiem tak tylko 1 był dobry : norton Smile to chyba nie jest zaskoczenie ok ok do tematu
Posiadam teraz bitdefender TS 2015 nie testowałem go ale widzie że zabezpieczenie w przeglądarce to wysoki poziom Smile ale jak jest z usuwaniem i wykrywaniem virusa albo np firewall nie będę zmieniać ip co 5 minut jak działa firewall dobry ? czy to tylko systemowy ? zależy mi na ocenach ludzi co go używają albo używali bardzo cenie ludzi którzy odp dokładnie i na temat proszę nie odp 1 zdaniem albo 1 słowem że np lepszy free bo kasa dla mnie nie gra roli w av nie pisać też proszę że nailpeszy to ten i koniec odp sora za te prośby że tak nie pisać ale znam już z innych forum ludzi że lubią się czepiać albo pisać 1 słowo albo zdanie. Więc tak suma tego to :
Jaki jest ten firewall ?
i jak jest z wykrywaniem i usuwaniem wirusów ?
może ktoś opisze jestem nowy na tej stornie więc proszę o np: porady jak mam napisać tu do ludzi by zrozumieliCraze
albo że coś zile jest.
sora za orto jak są błędy.

EDIT:
Czemu nie kaspersky bo
mimo to że mam 8gb ram gtx970 win 8.1 a6 6660k 4.2 ghz i dysk hybrydowy to spowalnia bardzo pc.
Odpowiedz
#2
Witaj serdecznie kolego.

Podstawa to to co chcesz uzyskać od danego programu pakietu.

Czy ma być lekki dla systemu, mało komunikatów, czy wersja język Polski ma być czy może być w Angielskim.
Co zamierzasz robić na tym komputerze, bankowość, przeglądanie internetu, granie ?
Czy komunikatów od programu się nie boisz, ma być on automatyczny ?

To wszystko składa się w jakimś sensie na dobranie optymalnego programu.

Tak wiec co do samego Bitdefendera.
Co do wykrywalności, Bitdefender to czołówka w wykrywalności antywirusów, gdyż jego silnik jest wykorzystywany w wielu innych antywirusach, czy to darmowych a nawet i płatnych.
Co do usuwania, tez radzi sobie on dobrze, ale tak naprawdę służą tez do tego inne dokładniejsze narzędzia.

Co do firewall, jak testowałem działa on automatycznie, po cichu, można podejrzeć co wychodzi.

W brew pozorom cały pakiet jest dość automatyczny.
Odpowiedz
#3
Cytat:Jaki jest ten firewall ?
i jak jest z wykrywaniem i usuwaniem wirusów ?
może ktoś opisze jestem nowy na tej stornie więc proszę o np: porady jak mam napisać tu do ludzi by zrozumieli Craze
albo że coś zile jest.
sora za orto jak są błędy.

EDIT:
Czemu nie kaspersky bo
mimo to że mam 8gb ram gtx970 win 8.1 a6 6660k 4.2 ghz i dysk hybrydowy to spowalnia bardzo pc.

1. Firewall to jakiś produkt Bitdefendera - na ten moment nic złego się z kompem nie dzieje więc chyba działa.
2. Wykrywa dobrze, na testach jak robię na próbkach oscyluje w górnych wartościach(90% wykrytych i więcej).

3. Ludzie którzy używają Kasperskyego zapominają o embargu na jabłka Wink
Odpowiedz
#4
Dziękuje all za odb używam komputer do 4 gier: DayZ sa i mod i arma , rust i tez do Visual studio i przeglądam Internet i zaglądam do banku wolę leki Av ale w bitdefender nie zauważyłem obciążania PC. Co mnie leko denerwuje to ze bitdefender ogranicza się do suwaka Malo ma ustawieni dla użytkownika.
Dziękuje bardzo all za odb 1 forum gdzie normalne odb Smile
Odpowiedz
#5
Witam.

Jeżeli chodzi o sam av to on jest w pierwszej 4-ce (według mnie)
Firewall w Bitku jest chyba dobry- chodz nie mam zdania. Najlepszym Firewallem jest ten od Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sam jestem zaskoczony że Bitek jest na końcu , co do pierwszego miejsca to nie jestem zaskoczony bo zawsze był dobry.

(Od jakiegoś czasu Kacper jest lżejszy tak samo jak cały pakiet od Comodo.)
Odpowiedz
#6
Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

S

Tibu płacisz za test to masz wyniki jakie chcesz, bitek nie płacił i wyszedł ostatni Smile
Odpowiedz
#7
Ta sama sytuacja kiedyś avast był dobry a teraz jest dziurawy jak ser sz.Grin
Odpowiedz
#8
Tu też się mylisz Avast zawsze był dziurawy Smile
Jedyne co miał dobre to dźwięk o aktualizacji bazy wirusów - jak ci net padał to wiedziałeś kiedy go włączyli Smile
Odpowiedz
#9
Autorze mówisz, że wolisz jak program ciebie informuje. To może zamiast jednego pakietu zabezpieczającego to może tak zwany "składak" by ci odpowiadał ?

Przykładowo Spyshelter Firewall, i jakiś darmowy antywirus, by chronił, plus kilak innych programów, i dodatków do przeglądarki.
Lekko, ale dobra ochrona, i będziesz ty podejmował decyzje.
Czy przykładowo Online Armor też.


Co do testu, typowo sponsorowany, co do lekkości Kaspra, oj tu się nie do końca zgodzę, bo zaledwie od nie dawna się go akurat pozbyłem bo miałem licencje na 90 dni.
Odpowiedz
#10
Tibu 11 napisał(a):Najlepszym Firewallem jest ten od Comodo
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Comodo to dobry soft, jednak ma na tyle mocną konkurencję - chociażby w postaci Online Armor''a, że trudno o jednoznaczne stwierdzenie, że to właśnie on jest najlepszy.
Tibu, mam nadzieję, że jest to subiektywne stwierdzenie, które ja w pełni szanuje jako inny uzytkownik.
Mam również głęboką nadzieję, że nie wraca znowu przesadny "fanboizm"Comodo i te wszystkie peany, ochy, achy i cukieraski, jaki to jest boski soft, które już kiedyś przerabialiśmy i było trochę dyskusji na ten temat Wink

Wracając do tematu Bitdefendera - Marku - używałem Bita w wersji 2015 przez klika tygodni i nie miałem zbyt wielu powodów do narzekań.
Silnik skanujący to jak już wspomniano ścisła czołówka (dlatego niektórym producentom bardziej opłaca się kupić prawa do korzystania z niego, niż tworzyć coś od podstaw, co może być ryzykowne i okazać się niewypałem)
Z maksymalnymi ustawieniami program zapewnia wysoki poziom ochrony, nie jest ciężki dla zasobów sprzętowych, raz skonfigurowany (wedle potrzeb użytkownika) działa w tle i robi to co powinien Wink
W zasadzie największym mankamentem tego softu pozostaje jego wsparcie techniczne, które leży i kwiczy na tle konkurencji i nikt nie przekona mnie, że jest inaczej, bo sam to wielokrotnie to sprawdzałem.

Dlaczego zrezygnowałem z Bita? Złożyło się na to kilka powodów, a wśród nich m.in. częste blokowanie dynamicznych kafelków, których akurat używałem (choć to jeszcze mógłbym przeboleć), ale przede wszystkim notoryczne czepianie się aplikacji, z których korzystam bardzo często - soft do aktualizacji map i dodatków do nawigacji Garmina lub praktycznie codziennie - soft Samsunga zapewniający mi współpracę między laptopem, telewizorem, tabletem i smartphonem.
Mimo, że wspomniane aplikacje pochodziły z oficjalnych źródeł i były podpisane, Bit za każdym razem skutecznie blokował albo utrudniał ich pracę - dodawanie wyjątków nie przyniosło żadnego efektu.
Jak chciałem z nich korzystać to zwyczajnie musiałem wyłączyć Bitdefendera - dlatego wyleciał z mojego pokładu. Oczywiście mógł być to jednostkowy przypadek, który akurat miał miejsce tylko u mnie.
Być może od tamtego czasu, a było to już ładnych parę tygodni temu sytuacja się zmieniła - tego nie wiem - bo aktualnie używam innego oprogramowania, z którego jestem zadowolony i żadne zmiany raczej się nie szykująWink
Poza wspomnianymi okolicznościami mógłbym polecić ten Bitdefendera praktycznie z czystym sumieniem Smile
Odpowiedz
#11
Cytat:Najlepszym Firewallem jest ten od Comodo

To jest moja ocena + ,,to co czytałem o nim kiedyś,,
Odpowiedz
#12
Tibu 11 napisał(a):
Cytat:Najlepszym Firewallem jest ten od Comodo

To jest moja ocena + ,,to co czytałem o nim kiedyś,,
Ok, rozumiem, to zmienia postać rzeczy Smile
Odpowiedz
#13
Myślę, że COMODO Firewall i Emsisoft Online Armor to czołówka Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
rogacz napisał(a):
Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

S

Tibu płacisz za test to masz wyniki jakie chcesz, bitek nie płacił i wyszedł ostatni Smile

Mam takie same zdanie! Beer

Wracając do tematu.

Marku

Korzystałem z wersji 2015 BitDefendera (Internet Secruity) i niestety bardzo opózniał mi start Komputera, - został wywalony a na jego miejsce wstąpił EIS
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#15
Widzę że polecacie Emsisoft is dobry ? testowałem go raz ale nie wykrywał wirusa np w .java albo w 1 hacku a bitdefender to wykrywa nie będę zakładać nowego postu bo to bez sens spytam się tu jak tam jest z emsisoft wiem że ma silnik bitka ale jak tam z wykrywaniem nie mogę w google znaleźć bitdefender vs emsisoft poza tym wszyscy wiedzą że testy są opłacane i ten kto 1 ten lepiej płaci XD jak tam opinie na temat tego emsisoft zależy mi na Wykrywaniu i ochrone przeglądarki.Bitdefender nie przeszkadza mi tym startem pc 2,5 minut bo potem jest leki Smile
Odpowiedz
#16
Zerknij sobie tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Inna sprawa, program może mieć i 100% wykrywalności, ale nici z tego jeżeli użytkownik nie pomyśli i coś przepuści.
Nie ma programu który wykrywa wszystko od A do Z i pilnuje od A do Z, bo użytkownik o tym decyduje.

Sa ludzie którzy w ogóle antywirusów nie maja i maja komputery czyste ? Dla tego ze myśla co robią, i te zabezpieczenia co mają, i pokazują im alerty, czytają i wybierają odpowiednie akcje.

Wiec jak by nie patrzeć to Człowiek jest najważniejszym i najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa, swojego komputera/systemu.
Odpowiedz
#17
Ja uważam nie wchodzę na nie znane linki ale sam chyba wiesz że wirus może być np na forum albo w jakimś pliku np od kolegi na pc mam tylko programy znane np: steam,origin,visual studio,dev++,eclipse,winrar,total comander,action! a w internecie to jest dużo zagrożeni np : przez napisy google te na stronie były infekowane pc wiem że ja muszę mieć rozum ale też i AV dobry np grałem se w cs go wbiłem na server gdzie grało 12 osób pobiera się mapa i nagle bum bitdefender pokazuje wykryto wirusa i plik od mapy od servera :/
Odpowiedz
#18
dolar444 napisał(a):Wiec jak by nie patrzeć to Człowiek jest najważniejszym i najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa, swojego komputera/systemu.
To prawda, nic nie daje takiej pewności w kwestii bezpieczeństwa jak zdrowy rozsądek użytkownikaSmile
Odpowiedz
#19
BitDefender jest programem , który funkcjonuje na rynku długo. Rumuński zresztą. Kiedyś dawno temu posiadałem jedną z pierwszych wersji. Chodziła świetnie. Co do wykrywalności / skuteczności to nie ma idealnych rozwiązań. Czasami żądzą też przypadki, bo akurat ktoś przesłał plik do analizy, który okazał się szkodliwy i producent natychmiast podesłał wszystkim aktualizacje ze swojej chmury.
Ja aktualnie używam polskiego ArcaBit z technologią zapożyczoną od BitDefendera...
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#20
Marek Wojtulewski napisał(a):że wirus może być np na forum albo w jakimś pliku np od kolegi na

Od tego jest hips/antyexe

Marek Wojtulewski napisał(a):a w internecie to jest dużo zagrożeni np: przez napisy google te na stronie były infekowane pc

A od tego otwieranie przeglądarki w piaskownicy i MBAE Wink

Marek Wojtulewski napisał(a):np grałem se w cs go wbiłem na server gdzie grało 12 osób pobiera się mapa i nagle bum bitdefender pokazuje wykryto wirusa i plik od mapy od servera :/

Zdarza się, ja chyba przygodę na forum zaczynałem od FP w instalatorze gry.

Możesz wyłączyć heurystykę w AV i znikną podobne alerty, ale jeśli jeden na 50 czy 100 takich przypadków okaże się prawdziwym malware nie będzie dobrze. plik można zeskanować na virustotal albo przeskanować innym AV na żądanie (np. MBAM) a od 10 minut bez nałogu się nie umiera Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości