Toshiba Satellite Pro C850-1j4 Jak pozbyć się aplikacji producenta?
#1
Cześć. Mam lapka Toshiba Satellite PRo C850-1J4. Z Windows 7 z oprogramowaniem typu Toshiba Tempro. Nie mam raczej płytki by zrobić format. Chciałbym go przeczyścić, także z tych programów od producenta. Lapka fizycznie będę miał dopiero jutro. Jednak może już dziś ktoś mi powie bez skanowania kompa dla logów FIRST itp jakie programy te od producenta mógłbym usunąć z dodaj usuń programy?
Odpowiedz
#2
PC Decrapifier w tym pomoże.

Na pewno będą do apki monitorujące stan komputera, menedżery zasilania, czasami to są jakieś aplikacje do DVD serii Cyberlink. Większość apek ma w nazwie słowo toshiba.
Odpowiedz
#3
Tak w nazwie tego oprogramowaniajest własnie Toshiba. Tylko czy jeśli usunę je wszystkie to czy laptop dalej będzie działał sprawnie?
Odpowiedz
#4
Tak, zostaw tylko te ze słowami "recovery", "backup", "warranty". Resztę można skasować bo dubluje funkcje systemowe - np. wskaźnik baterii możebyć ten od Windowsa Wink
Odpowiedz
#5
Przede wszystkim zrób kopię systemu producenta na DVD lub pendrajwa. Pomoże ci w tym program dostarczony od producenta: START -> WSZYSTKIE PROGRAMY -> TOSHIBA -> TOSHIBA RECOVERY MEDIA CREATOR. Program wskaże ci ile będzie potrzebnych płyt DVD lub jaki pendrajw.

Następnie ustal kolejność uruchamiania. Pomoże ci w tym program Toshiby o nazwie: HWSetup uruchomiony z menu START. Wejdź na zakładkę: KOLEJNOŚĆ URUCHAMIANIA i ustaw 1)CD/DVD2)USB3)Stacja CD/DVD USB 4)DYSK HDD/SSD.
Myślę , że takie programiki znajdziesz.

Teraz, mając kopię fabrycznego systemu, możesz zacząć się bawić w kasowanie niepotrzebnych programów. Osobiście programik do ochrony dysku twardego bym zostawił (jeśli jest) i zarządzane energią ... resztę możesz raczej usuwać. Z doświadczenia wiem , że np.Config Free jest do wywalenia w pierwszej kolejności-pochłania dużo zasobów. Zauważ , że niektóre programy Toshiby mają możliwość wyłączenia ich startu wraz z systemem, więc może to wystarczy.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości