Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ?
#1
Tak jak w temacie. Osobiście nie znalazłem takiej zapory, ale być może ktoś z Was coś znalazł ?
Odpowiedz
#2
Zapora systemowa wszystko to ma.
Odpowiedz
#3
Witam. Tak jak mów zord. Zainstalujsobie tylko Windows Firewall Control

Pobieranie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?
Odpowiedz
#5
wortax napisał(a):Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?
Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)
Odpowiedz
#6
Miquell napisał(a):Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)

Privatefirewall nie ma reguł globalnych.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#7
Zapora PC Tools ma globalne reguły.
Odpowiedz
#8
Houdini napisał(a):Privatefirewall nie ma reguł globalnych.
Dlaczego tak?...PFW ma 3 predefioniowane profile - home" office" i "remote", które wybieramy ze względu na środowisko pracy i globalne ustawienia dostępów/zabezpieczeń. Do tego dochodzą dwie funkcje pozwalające właśnie na odgórne ("default") lub edytowalne ("custom") ustawienia reguł globalnych dla internetu i sieci - "Internet security" i "Network security". Chodzi o jakieś inne reguły globalne?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Comodo Personal Firewall.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
ichito napisał(a):
Houdini napisał(a):Privatefirewall nie ma reguł globalnych.
Dlaczego tak?...PFW ma 3 predefioniowane profile - home" office" i "remote", które wybieramy ze względu na środowisko pracy i globalne ustawienia dostępów/zabezpieczeń. Do tego dochodzą dwie funkcje pozwalające właśnie na odgórne ("default") lub edytowalne ("custom") ustawienia reguł globalnych dla internetu i sieci - "Internet security" i "Network security". Chodzi o jakieś inne reguły globalne?

W Privatefirewall każda reguła odnosi się do konkretnego procesu/aplikacji a nie globalnie.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#11
Outpost na pewno ma.
Odpowiedz
#12
Houdini napisał(a):W Privatefirewall każda reguła odnosi się do konkretnego procesu/aplikacji a nie globalnie.
OK...znalazłem u nas już podobny temat...nie będę kruszył kopii Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę, że do listy zapór z globalnymi regułami można dołożyć jeszcze Rising FW.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Miquell napisał(a):
wortax napisał(a):Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?
Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)

W temacie Online Armor pisali że nie ma takiej możliwości w darmowej wersji.

Tibu 11 napisał(a):Zapora PC Tools ma globalne reguły.

Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

morphiusz napisał(a):Comodo Personal Firewall.

To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Eugeniusz napisał(a):Outpost na pewno ma.

Ale jak już wcześniej pisałem, chodzi mi o Windows 8.1. Outpost w wersji free podadnie jak PCtools nie jest już aktualizowany.
Odpowiedz
#14
Cytat:Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

Działa Grin tak to prawda że od wielu lat nie jest aktualizowana to nie znaczy że jest zła.

Na stronie Avg.pl piszę że dziala do ,,8.1,, zapomnieli napisać że działa nawet na Windowsie 10 (u mnie dobrze śmiga)
Odpowiedz
#15
Tibu 11 napisał(a):
Cytat:Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

Działa Grin tak to prawda że od wielu lat nie jest aktualizowana to nie znaczy że jest zła.

Na stronie Avg.pl piszę że dziala do ,,8.1,, zapomnieli napisać że działa nawet na Windowsie 10 (u mnie dobrze śmiga)


A co ma strona avg.pl do PCtools ?

Tibu 11 napisał(a):Witam. Tak jak mów zord. Zainstaluj sobie tylko Windows Firewall Control

Pobieranie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Z tego co patrzyłem to posiada reguły aplikacji, a nie globalne reguły...
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj piszą że nie działa na 8.1 w komentarzach.
Odpowiedz
#17
wortax napisał(a):To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Argumenty jakieś za taką tezą masz?
Odpowiedz
#18
Cytat:A co ma strona avg.pl do PCtools ?

Chodzi mi o to że nie jest napisane że PC Tools działa na 8.1 tak jak Avg że działa na W 10.
Odpowiedz
#19
No tak, ale na dobrych programach piszą że PCTools firewall nie działa na Windows 8.1. To jak to w końcu jest ? U Ciebie działa PCtools na Windows 10 ?? Na zagranicznych forach też piszą że nie działa na Windows 8.1.
Odpowiedz
#20
lukasamd napisał(a):
wortax napisał(a):To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Argumenty jakieś za taką tezą masz?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstaluj se ten pakiet, a potem se go zdeinstaluj... U mnie nawet po deinstalacji co pewnien okres (nie mówię że codziennie) nadal łączyło się z serwerami COMODO co wydaje się co najmniej dziwne...O przyznawaniu certyfikatów też słyszałeś ?? Poza tym wcześniej przy deinstalacji zachęcało co wersji PRO na 1 rok... Pytanie co oni z tego by mnieli, że za wszelką cenę chcą zatrzymać użytkownika ? W dodatku najnowsza wersja jest przepchana jakimś badziewiem (m.in ich przeglądarką itp.). Co jak co ale żeby sam firewall zajmował ponad 200 MB ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości