Play i Plus...komórki z niespodzianką
#1
Dla zainteresowanych i używających smartfony

Cytat:Próby pozbycia się aplikacji zainstalowanych w telefonie komórkowym kupionym u operatora mogą zakończyć się utratą gwarancji!


Pan Maciej kupił smartfona Samsung GT-S7560 wraz z abonamentem w sieci Play. W telefonie operator zainstalował kilka aplikacji, np. nawigację lub odtwarzacz muzyki. By z nich dłużej korzystać, trzeba wykupić abonament. Klient nie chciał, więc próbował je usunąć.

- Na infolinii sieci Play powiedziano mi, że to niemożliwe. Jeżeli zajmę się tym na własną rękę, utracę gwarancję - mówi pan Maciej. Podobną informację uzyskał w punkcie obsługi klienta. - Skoro co miesiąc płacę abonament, to dlaczego nie mogę decydować o zawartości własnego telefonu?

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play - Instalujemy aplikacje, aby pokazać klientom dodatkowe możliwości smartfona. Wielu klientów z nich korzysta, a Ci, który nie chcą, mogą je odinstalować. Możliwe to jest w większości telefonów, szczególnie tych nowych - dodaje Gruszka.

Jakie to modele? Nie wiadomo. Usuwanie aplikacji od operatora jest również niemożliwe w sieci Plus - jak twierdzi infolinia firmy. Taką możliwość oferuje jedynie Orange i T-Mobile.

Witold Tomaszewski, ekspert Telepolis.pl - Operatorzy ładują do telefonów coraz więcej aplikacji, licząc na większe przychody. Może to być denerwujące, aczkolwiek taką aplikację można wyłączyć - choć nie usunąć - i nie wpływa ona na działanie telefonu. Użytkownicy w większości się do nich przyzwyczaili. Raczej nie ma co oczekiwać, że operatorzy z tego zrezygnują.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
(05.05.2015, 06:43)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla zainteresowanych i używających smartfony


Cytat:Próby pozbycia się aplikacji zainstalowanych w telefonie komórkowym kupionym u operatora mogą zakończyć się utratą gwarancji!


Pan Maciej kupił smartfona Samsung GT-S7560 wraz z abonamentem w sieci Play. W telefonie operator zainstalował kilka aplikacji, np. nawigację lub odtwarzacz muzyki. By z nich dłużej korzystać, trzeba wykupić abonament. Klient nie chciał, więc próbował je usunąć.

- Na infolinii sieci Play powiedziano mi, że to niemożliwe. Jeżeli zajmę się tym na własną rękę, utracę gwarancję - mówi pan Maciej. Podobną informację uzyskał w punkcie obsługi klienta. - Skoro co miesiąc płacę abonament, to dlaczego nie mogę decydować o zawartości własnego telefonu?

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play - Instalujemy aplikacje, aby pokazać klientom dodatkowe możliwości smartfona. Wielu klientów z nich korzysta, a Ci, który nie chcą, mogą je odinstalować. Możliwe to jest w większości telefonów, szczególnie tych nowych - dodaje Gruszka.

Jakie to modele? Nie wiadomo. Usuwanie aplikacji od operatora jest również niemożliwe w sieci Plus - jak twierdzi infolinia firmy. Taką możliwość oferuje jedynie Orange i T-Mobile.

Witold Tomaszewski, ekspert Telepolis.pl - Operatorzy ładują do telefonów coraz więcej aplikacji, licząc na większe przychody. Może to być denerwujące, aczkolwiek taką aplikację można wyłączyć - choć nie usunąć - i nie wpływa ona na działanie telefonu. Użytkownicy w większości się do nich przyzwyczaili. Raczej nie ma co oczekiwać, że operatorzy z tego zrezygnują.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jaki prezydent taka dyktatura
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#3
Jaki dyskutant, taka odpowiedź...
Jestem pod wrażeniem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
LOL...
Odpowiedz
#5
Jeśli mnie pamięć nie myli niektórzy producenci telefonów dają gwarancję na sprzęt nie oprogramowanie i tyle. W tym przypadku pozwał bym Play i Plus za nielegalne wymuszanie na mnie rozporządzania moim mieniem wbrew mojej woli.
Odpowiedz
#6
Chyba, że kupujesz w salonie i podpisujesz ich gwarancję, nie producenta.
Odpowiedz
#7
Standard. . Na BOK można zawsze liczyć.
1. Idziesz do salonu bo nie chcesz brandowanego crapware'u:
- Panie nie można usuwać i tyle.
2. Idziesz do salonu, bo brand crapware przestał Ci działać:
- Panie nie wiem o co kaman ale ściągnij se Pan ze sklepu jakiś inny soft. Tam jest ich pełno!
Odpowiedz
#8
(05.05.2015, 14:58)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chyba, że kupujesz w salonie i podpisujesz ich gwarancję, nie producenta.


Jak ktoś kupuje w salonie to ma efekty. Od dawna wiadomo że taniej kupić telefon za gotówkę i do niego kartę.
Odpowiedz
#9
Chyba, że kupujesz z Abonamentem 100 zł/miesięcznie Suspicious
Odpowiedz
#10
Przy 2 latach masz 2400 zapłacone za abonament i najczęściej telefon w przedziale 800-1400zł Grin Faktycznie biznes zycia Wink
Odpowiedz
#11
Nie mam pojęcia czemu najeżdżacie na ludzi, którzy kupują telefon z abonamentem...nie każdego stać na kilka stówek i więcej na smartfona...bo bardziej rozbudowanych telefonów starego typu już niemal nie uświadczysz...a system ratalny, bo to jest właśnie coś takiego im to umożliwia. Dzięki temu za niewielkie jednorazowo pieniądze mogą korzystać z rzeczy, której potrzebują.
Pomijam szpanerskie zapędy i chęć imponowania najnowszymi bajerkami, ale po to taki system kiedyś wymyślono, żeby ludziom pomóc w zaspokajaniu potrzeb i przy okazji nie zostać z towarem, na który mało kto może sobie pozwolić. Nie można ludzi traktować jak idiotów tylko dlatego, że są mniej zamożni...mają mniej rozeznania w temacie...nie chcą marnować czasu na szukanie alternatywnych źródeł rzeczy, które potrzebują od zaraz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Ja też raczej myślałem o ludziach, którym to z konta jeszcze schodzi, bo wygadują.... Wiem, dziwne, ale są tacy Tongue
Odpowiedz
#13
Trochę zejdę z tematu, ale może ktoś mnie oświeci Wink Ja się tam nie znam na ofertach "na kartę", ale czy któraś z nich da mi możliwość rozmawiania i smsowania bez limitów do wszystkich sieci oraz pakiet internetów o wielkości 2 GB za około 40 zł/msc? Aktualnie płacę 79 zł/msc i mam to co wyżej + aparat (przykładowa Lumia 925, którą roztrzaskałem) za kilka zł... Jak dla mnie to oferty abonamentowe są całkiem ok - szczególnie jeśli ktoś poza zbieraniem pieniędzy na nowe sprzęty, ma do opłacenia rachunki, paliwo, wyżywienie i poza obowiązkami również przyjemności Smile już wolę zapłacić kilka stów więcej za "system ratalny", czyli abonament, niż pozbyć się jednorazowo 1000 zł. Cóż, te dwie metody opłacania usług mają swoich zwolenników i przeciwników - myślę, że nie ma się co przeciągać z jednej strony na drugą.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#14
Stary pakiet play na kartę z początków ich sieci miał takie coś Wink
Mam taki i za Chiny nie przejdę na abonament - 30zł miesięcznie i mam 30 dni darmowych wraz z smsami do wszystkich + mogę pakiety dokupować Wink
Nawet pozbyłem się już nękaczy z playa z ofertami abo Wink

A co do twoich słów wolę odłożyć pieniądzę i jednorazowo przebidować miesiąc/2 niż potem mieć nerwa jak przeliczam ile już sieć zarobiła na tym moim "tanim" telefonie.
Odpowiedz
#15
(07.05.2015, 23:22)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trochę zejdę z tematu, ale może ktoś mnie oświeci Wink Ja się tam nie znam na ofertach "na kartę", ale czy któraś z nich da mi możliwość rozmawiania i smsowania bez limitów do wszystkich sieci oraz pakiet internetów o wielkości 2 GB za około 40 zł/msc?

Spójrz na pakiet T-Mobile "Jump Surf"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Płacę 50 zł/3 mies w plusie i przejdę do Nju jak mi się tylko skończy karta, bo mi wyjdzie jeszcze taniej. Za pierwszy tel zapłaciłem 500 zł, drugi za darmo Suspicious Abonament mi się nie kalkuluje.

Nikita wygląda na brak pohamowania w inwertowaniu w przyjemności w przypadku posiadania gotówki Suspicious
Odpowiedz
#17
Nikita w LycaMobile jest pakiet "Do Wszystkich 29" gdzie za 29 złotych dostajesz nielimitowane rozmowy i smsy do WSZYSTKICH siecii a także 3 giga internetu. Sam używam już drugi miesiąc i jest świetny a kontakt z biurem obsługi też lepszy niż w T-mobile. Osobiście polecam! 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#18
Phi, ja mam najwyższy abonament, do tego rata za sprzęt i wszystkie możliwe ubezpieczenia Craze

Chciałbym wrócić do pre paida Sad
Odpowiedz
#19
(08.05.2015, 13:14)Eugeniusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Phi, ja mam najwyższy abonament, do tego rata za sprzęt
Pytam z ciekawości, jaką masz ratę za 5s? Mam ten sam abonament.
Odpowiedz
#20
75 złociszy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości