Lekki firewall.
#1
Na komputerze jest zainstalowany Emsisoft Anti-Malware. Poszukuję firewalla który jest nadal rozwijany, lekki oraz darmowy.
Odpowiedz
#2
(16.07.2015, 12:21)koxfx napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na komputerze jest zainstalowany Emsisoft Anti-Malware. Poszukuję firewalla który jest nadal rozwijany, lekki oraz darmowy.

Witaj!
COMODO Firewall to rozwijana, darmowa i w miarę lekka zapora. Sam posiadam na komputerze Emsisoft Anti-Malware + COMODO Firewall, i muszę przyznać, że wszystko działa świetnie! Smile
Osobiście bardzo polecam to combo (EAM+CFW)
Tu masz link do pobrania COMODO Firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tu masz konfiguracje CIS, ale możesz je zastosować tylko bez ustawień dla antywirusa. Wink :

Dla doświadczonych użytkowników -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla przeciętnych użytkowników -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Kiepska sprawa. Coraz mniej tych produktów, a słowa "darmowy", czy "lekki" ograniczają wybór praktycznie do... zera Grin

Mamy Comodo, Privatefirewall z 2013 roku i ZoneAlarm sprzed roku. Istnieją też różnego rodzaju nakładki na zaporę systemową - hm. Prawdę powiedziawszy, ja znalazłem dla siebie dwa rozwiązania - firewall systemowy (Win 8.1) albo zakup SpyShelter. Pierwsza opcja cieszyła się powodzeniem w zasadzie zanim kupiłem SS. Po kilku latach pracy w sieci z bagażem doświadczeń, mogę stwierdzić, że da się korzystać z Internetów bez jakiegoś specjalnie wysublimowanego firewalla, choć kiedyś uważałem go za podstawowy składnik dobrze zabezpieczonego systemu. I oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, że już nie jest to prawdą. Cóż mogę dodać... Jeśli zapora być w systemie musi, to myślę, że warto zainwestować w SpyShelter - niech się firma rozwija. Z drugiej jednak strony istnieje prawdopodobieństwo, że niewiele "stracisz" korzystając jedynie z wbudowanego mechanizmu Windowsa. Sądzę, że pora na część praktyczną, w której instalujesz Privatefirewall i konfrontujesz go z wymaganiami oraz potrzebami Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Z Comodo to jest jeden problem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ma on dość niepokojącą politykę prywatności.
Firewall się przyda. Często programy bez potrzeby łączą się z internetem. (wysyłają statystyki, informują producenta o instalacji )
Odpowiedz
#5
(16.07.2015, 15:50)koxfx napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z Comodo to jest jeden problem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ma on dość niepokojącą politykę prywatności.
Firewall się przyda. Często programy bez potrzeby łączą się z internetem. (wysyłają statystyki, informują producenta o instalacji )

O jej. Sprawdź rok publikacji.

Tu trochę więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym można wyłączyć przesyłanie plików do analizy, oraz wyłączyć wysyłanie statystyk.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Dla mnie liczy się fakt a nie kiedy informacja została opublikowana.
Odpowiedz
#7
(16.07.2015, 12:21)koxfx napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na komputerze jest zainstalowany Emsisoft Anti-Malware. Poszukuję firewalla który jest nadal rozwijany, lekki oraz darmowy.

Dwa...pytania...
jaki masz system?
czy zapora ma zawierać moduł ochrony proaktywnej?
Jeśli zależy Ci na rozwijanych softach, to za darmo będą tylko właściwie nakładki na zaporę systemową, a całkiem niezłą jest TinyWall, ale są również inne. Poza tym...w zaporach nie jest aż tak istotne aktualizowanie programu...no chyba, że wykrytych błędów...u mnie wciąż pracuje na XP zapora z 2004 roku (Kerio), a na Viście mam Look'n'Stop w swojej ostatniej wersji sprzed kilku lat...szczerze powiedziawszy nie narzekam Smile
Poza tym...Nikita powiedział chyba wszystko Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
System: Windows 7 sp1 Ultimate 64bit
Emsisoft Anti-Malware ma wbudowany hips.
Nakładka na firewall systemowy jest troche nieniewygodna oraz mało funkcjonalna.
Odpowiedz
#9
A jakiej funkcjonalności oczekujesz? EAM nie ma wbudowanego HIPSa, ale okrojoną wersję Mamutu - blokera behawioralnego, a to nie to samo, choć pełni podobne funkcje. Pomijając to jednak...spróbuj Lookn'Stop (okres testowy pełnej wersji to 30 dni), ale możesz też spróbować TinyWall...możesz też wypróbować SpyShelter Firewall i ewentualnie potem kupić licencję na rok lub dożywotnią.
Zanim się zdecydujesz możesz też przejrzeć tę listę poniżej i artykuł do niej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
@koxfx
Proszę nie wprowadzać w błąd to jest Behavior bloker nie co rozbudowany w porównaniu do innych firm ale jednak nie jest to hips.

Co do zapory to polecam GlassWire lub TinyWall.
Zapory to nie antywirusy nie muszą być aktualizowane co po chwila..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
@Quassar
Pomyliłem się.

Tylko czy firewall z HIPS nie będzie kolidował z blokadą behawioralną zapewnioną przez Emsisoft Anti-Malware ?
Odpowiedz
#12
Nie, raczej hips rzadko sie koliduje z innymi silnikami, zasada jest prosta zezwól albo blokuj.

EAM miałem dość długo i nadal mam EIS na 2 stanowisku na którym instalowałem różne programy i akurat ten soft mało z czym ma konflikt.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości