McAfee Total Protection
#1
Cześć,
przejrzałem forum i nie znalazłem wątku o skuteczności pakietu od McAfee. Sam go obecnie używam, jednak za miesiąc kończy mi się licencja. Chciałbym wiedzieć, czy warto ją odnawiać? Może macie jakieś doświadczenia z tym programem - te pozytywne i negatywne, którymi moglibyście się podzielić? Od siebie dodam, że używając McAfee nie miałem do tej pory żadnego wirusa/trojana. Pytanie czy on jest tak skuteczny, czy nie widzi zagrożeń i nawet skanowanie innymi programami przy włączonym McAfee nic nie da?
Mój system: Windows 10, 64 bit, zainstalowany SpyShetler Firewall oraz McAfee Total Protection (któremu niedługo wygaśnie licencja).
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#2
Cześć.

McAfee Total Protection jest na silniku od Avasta.
Co do skuteczności - nie wiem, bo nie miałem go nigdy u siebie. Możesz z naszego forum pobrać paczkę z wirusami i przeskanować ją.
Zawsze możesz doinstalować Hitmana pro lub Malwarebytes Anti-Malware - dla pewności.
Odpowiedz
#3
McAfee ma własny silnik i własną chmurę zresztą chmurę mieli jako jedni z pierwszych.
Odpowiedz
#4
(08.08.2015, 10:35)zord napisał(a): McAfee ma własny silnik i własną chmurę zresztą chmurę mieli jako jedni z pierwszych.

Właśnie napisałem po to wątek, aby to wyjaśnić, bo po sieci krąży taka opinia, jak napisał Tibu 11. Skoro mógłby to być ten sam silnik to po co przepłacać. Znalazłem też testy NSS, gdzie były testowane AVG, F-Secure, Kaspersky, McAfee, Microsoft, Symantec i Trend Micro. Na ich podstawie najskuteczniejsze są Trend Micro, McAfee i Norton, na 4 miejscu Kaspersky. Teraz waham się pomiędzy McAfee, które na razie mnie nie zawiodło, a kilka razy zablokowało coś na stronie, a rozwiązaniem TrendMicro.
Licencja McAfee wydaje się być droższa, zwłaszcza że TrendMicro ma promocję, gdzie ich
("wypasiony") pakiet  zawiera ochronę 3 urządzeń (w tym ochronę telefonu) - a w McAfee w tej cenie jest ochrona 1 urządzenia. Jednak z drugiej strony McAfee już znam i jest ono pod sterami Intela. No i najgorsze, że McAfee nie ma promocji przy odnawianiu licencjiSad
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#5
Oj sorki za ten błąd ktoś na naszym forum napisał że mają silnik od avasta.
Proponuje abyś sobie zainstalował Trend Micro i byś wiedział który AV mniej obciąża system.
Odpowiedz
#6
(08.08.2015, 14:03)Tibu 11 napisał(a): Oj sorki za ten błąd ktoś na naszym forum napisał że mają silnik od avasta.
Proponuje abyś sobie zainstalował Trend Micro i byś wiedział który AV mniej obciąża system.

Na razie wrzucam testy obciążenia z McAfee Total Protection na Windows 10 podczas szybkiego skanowania i od razu po jego zakończeniu. Pierwszy screen podczas skanowania systemu: 64% przeskanowane, McAfee zabiera 214 MB     . Bezpośrednio po skanowaniu antywirus zabiera tylko 72,2MB     , więc na skanowanie przeznacza dodatkowe 142MB. McAfee na razie chwalę za to, że jest skuteczne i nie spowalnia startu czy wyłączania się systemu, jak to jest w przypadku np. avasta. Niektóre z antywirusów miały przypadłość, że start trwał w minutę, bądź jeśli był błyskawiczny, to w zamian czekało się wiekami na poprawne zamknięcie systemu. W McAfee tego nie doświadczyłem. Przeskanowałbym jeszcze skuteczność McAfee jakąś paczką, ale nie wiem jak to zrobić, więc na razie tylko test zużycia zasobów systemowych na Windows10. Wrzucę też niedługo wyniki z Trend Micro w spoczynku (uruchomiona przeglądarka, aimp, SpyShetler Firewall i drobne programy użytkowe) oraz podczas skanowania. Na razie McAfee skanuje dysk 475 GB (512 GB Crucial SSD) w niecałe 4 minuty, przy zajętych 292 GB - zobaczymy jak to będzie w Trend Micro.

edit:
Zainstalowałem na test Trend Micro. Jest on bardzo lekki, tak jak McAfee. Brakuje mi w nim Firewalla i możliwości jego konfiguracji. Niby jakąś opcję pokazuje, ale nie udało mi się znaleźć w nim czegoś więcej, chociażby blokady programów z listy dla dostępu do internetu. Skanowanie szybkie, obciążenie systemu podobne, jednak ten firewall trochę okrojony w porównaniu do McAfee. Sam nie wiem co wybrać..
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#7
Może nie jestem na świeżo w temacie, ale wciąż nie rozumiem po co porównywać obciążenie pamięci/procesora/dysku podczas skanowania. Prawdopodobnie (aczkolwiek nie daje ręki) przyczyna leży w tym, że już długo, dłuugo nie korzystam z tradycyjnych AV, ale czytając posty w tym temacie, pomyślałem:

Cytat:Serio? McAfee? Trend Micro? To w ogóle jest kompatybilne?

Taaa... Jedni z prekursorów zastosowań najnowszych technologii. Producenci, którzy w moich oczach stracili najwięcej pakując na siłę swoje testowe, słabe i wcale nie takie tanie wersje IS do wszystkich preinstalowanych Windowsów. Zresztą już o tym pisałem w temacie o darmowych zestawach zabezpieczających. Wracając do kwestii obciążenia systemu podczas skanowania - czy to naprawdę tak krytycznie ważne? Przecież można puścić pełne skanowanie podczas bezczynności i nie ma zamartwiania się o RAM, czy użycie rdzenia. Najważniejsza jest praca programu zabezpieczającego równolegle z pracą użytkownika, a skanowanie na żądanie jest tu w moim przekonaniu daleko od tematu "wydajności".

(07.08.2015, 21:22)gravity1287 napisał(a): przejrzałem forum i nie znalazłem wątku o skuteczności pakietu od McAfee. Sam go obecnie używam, jednak za miesiąc kończy mi się licencja. Chciałbym wiedzieć, czy warto ją odnawiać?

Moim zdaniem stanowczo NIE. Nie znalazłeś tu wiele o McAfee, bo to produkt mało znany u nas (w przeciwieństwie do Europy zachodniej - przynajmniej w latach 2009-2013). Jeśli ktoś ma kupować licencję, to pewnie wybiera Nortona, Kasperskiego albo ESETa. To, że korzystasz z SSF oczywiście nie zwalnia Cię w żaden sposób od przysługującej Ci w razie potrzeby/chęci ochrony antywirusowej, ale w tej kwestii mam dwa pola widzenia, z czego jednym, szeroko propagowanym jest zastosowanie darmowego oprogramowania. Zaczynając od tego, że masz Windows 10 z wbudowanym Defenderem oraz licencję na porządnego i bogatego w dodatkowe moduły firewalla - może tutaj warto się zatrzymać? Może zabezpiecz USB [SSF] i problem poszukiwania AV sam się rozwiąże? Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowego programu AV, to rzuć okiem na Avasta w darmowej wersji (zdaje się któryś z ostatnich tematów w dziale). A jeśli jesteś przekonany, że chcesz zapłacić za wsparcie techniczne (z którego pewnie nawet nie skorzystasz) i kilka udogodnień, to uważam że kierunek McAfee i Trend Micro jest niewłaściwy.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
(08.08.2015, 22:43)nikita napisał(a): gravity1287przejrzałem forum i nie znalazłem wątku o skuteczności pakietu od McAfee. Sam go obecnie używam, jednak za miesiąc kończy mi się licencja. Chciałbym wiedzieć, czy warto ją odnawiać?

Moim zdaniem stanowczo NIE. Nie znalazłeś tu wiele o McAfee, bo to produkt mało znany u nas (w przeciwieństwie do Europy zachodniej - przynajmniej w latach 2009-2013). Jeśli ktoś ma kupować licencję, to pewnie wybiera Nortona, Kasperskiego albo ESETa.

Cześć. Dzięki za szeroką odpowiedź. Ja nie napisałem że chcę McAfee za wszelką cenę ;-) Szukam alternatywy, bo kończy mi się okres licencji. Avasta nie chcę ze względów jego wykrywalności i problemów jakie miałem używając go. Wiem że było to 1,5-2 lata temu i przeszedł on zmiany, ale uraz pozostał, bo wpuszczał praktycznie co drugiego wirusa z sieciSmile SSF traktuję bardziej jako zabezpieczenie przed keyloggerami itp, a nie jako pełnoprawny firewall - może się mylę. Zamiast Avasta wolę już z darmowych Comodo wybrać.
Na RAM mi nie zależy - mam 16GB, więc trochę zapasu jest. Bardziej mi zależy na długości uruchamiania i zamykania systemu. Avast np. nie spowalnia bardzo startu (jednak jest on dłuższy niż przy McAfee), ale zamykanie systemu jest już mocno odczuwalne. Poza tym nie wiem jak ze skutecznością firewalla w avaście, i czy ma ochronę przeglądarki?
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#9
(08.08.2015, 22:58)gravity1287 napisał(a): Wiem że było to 1,5-2 lata temu i przeszedł on zmiany, ale uraz pozostał, bo wpuszczał praktycznie co drugiego wirusa z sieci

Gdzie Ty przebywasz w sieci? Tongue

(08.08.2015, 22:58)gravity1287 napisał(a): Zamiast Avasta wolę już z darmowych Comodo wybrać.

Jestem fanboyem :c Wole Intela i Nvidię nakręcać korbą, niż wygodnie korzystać z AMD i Radeona. Trochę sprawdza się to w kwestii oprogramowania, a nie będę ukrywał, że za Comodo nie przepadam i raczej nic tego nie zmieni. Rozważ też skorzystanie z Pandy Free - korzystamy na domowym netbooku (cooo to jest?!) i prawie nie widać śladów użytkowania. ALE! Co drugi wirus z sieci to wcale nie tak mało śmieci Smile w takim razie... zapomniałem w pierwszym poście dopisać Emsisoftu - to godny uwagi i polecenia pakiet zabezpieczający.

(08.08.2015, 22:58)gravity1287 napisał(a): Na RAM mi nie zależy - mam 16GB, więc trochę zapasu jest. Bardziej mi zależy na długości uruchamiania i zamykania systemu. Avast np. nie spowalnia bardzo startu (jednak jest on dłuższy niż przy McAfee), ale zamykanie systemu jest już mocno odczuwalne. Poza tym nie wiem jak ze skutecznością firewalla w avaście, i czy ma ochronę przeglądarki?

Avast Free (bo o takim pisałem wcześniej) nie dysponuję zaporą sieciową, ale posiada dodatek Ochrona Przeglądarki (kolumna narzędzia w instalacji niestandardowej). Użyteczność? Do oceny - nie korzystałem. Ponadto nie uważam, że spersonalizowana poprawnie instalacja Avasta spowalnia uruchamianie/zamykanie systemu bardziej niż McAfee - pics or it didn't happen!

PS
Skoro masz RAM i Ci na nim nie zależy, to znaczy, że... nie masz dysku SSD Tongue
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
(08.08.2015, 23:29)nikita napisał(a): PS
Skoro masz RAM i Ci na nim nie zależy, to znaczy, że... nie masz dysku SSD Tongue
Przecież napisałem:


Cytat:Na razie McAfee skanuje dysk 475 GB (512 GB Crucial SSD) w niecałe 4 minuty, przy zajętych 292 GB - zobaczymy jak to będzie w Trend Micro.

Mam jeszcze HDD 1TB na dane typu zdjęcia/video/muzyka, ale to nie na nim jest antywirus, więc pominąłem.

Zainstaluję avasta jak radzisz - sprawdzę czy się poprawił. A w sieci długo nie przebywam, dlatego chcę by antywirus był lekki i skuteczny, bo po co marnować czas na długi start systemu czy usuwanie wirusów jak nieskuteczny. Chcę by wszystko działało, tyle z mojej filozofii Smile
A napisałem że wolę Comodo, bo avast mi przepuszczał trojany, Comodo blokowało wszystko, czasami nawet za dużo i trzeb było szukać jak zdjąć regułę, ale nie wpuszczał tak wirusów jak avast. Może to się zmieniło..

PS.
Szkoda że tak mało użytkowników McAfee czy Trend Micro.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#11
,,Szkoda że tak mało użytkowników McAfee czy Trend Micro.,,

Z tym się nie zgodzę tzn. jeżeli kupujesz laptopa w ,,rtv agd,, (nie wiem jak jest np w media markt) to jest McAfee już zainstalowany na 1 rok.
Co do Trend Micro to rzeczywiście mało użytkowników go ma.
Odpowiedz
#12
Chodzi mi o świadomy wybór, czyli że mało ludzi decyduje się zainstalować McAfee lub Trend Micro;-) Ciekawe jest jednak to, że skoro tyle osób ma zainstalowany McAfee na rok w standardzie, to dlaczego nie można znaleźć wpisów na forum: Mam problem z wirusem - AV jaki posiadam to McAfee?
Na razie zainstalowałem miesięczną darmową wersję Trend Micro. Nie zamula PC, szybki skan poniżej 1 minuty, dodatkowy toolbar do przeglądarki z reputacją stron i szybkim dostępem do ustawień AV. Brakuje mi w nim tylko firewalla z możliwością konfiguracji - niby jest w nim jakiś firewall, ale możliwy do włączenia/wyłączenia, i na tym kończy się konfiguracja. Dobrze że mam jeszcze SSF.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#13
Dlaczego tak jest, ano nie ma McAfee aż tak dobrej reputacji. swego czasu, nie wypadał dobrze, nie wiem jak jest teraz, musiał bym go przetestować na paczkach i linkach, to moze jakiś pogląd by był w tedy na jego skuteczność. Chodź koledzy dużo powiedzieli, a w szczególności nikita.
Odpowiedz
#14
Dlaczego osoby chcą sobie zainstalować np Avasta ? bo jego kolega go posiada Smile
Odpowiedz
#15
(09.08.2015, 17:58)dolar444 napisał(a): Dlaczego tak jest, ano nie ma McAfee aż tak dobrej reputacji. swego czasu, nie wypadał dobrze, nie wiem jak jest teraz, musiał bym go przetestować na paczkach i linkach, to moze jakiś pogląd by był w tedy na jego skuteczność. Chodź koledzy dużo powiedzieli, a w szczególności nikita.
Nikita napisał też, że nie lubi Comodo, a przecież to skuteczny pakiet.
Powiedz proszę jak po kolei przeprowadzić test skuteczności antywirusa na paczkach i skąd je wziąć (żeby się nie zainfekować na koniec jeśli AV okaże się nieskuteczny), a chętnie podzielę się wynikami z Trend Micro, który teraz zainstalowałem na testy, jak i McAfee, który mogę jeszcze używać na pełnej licencji.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#16
1.Najpierw robisz nowy folder (do którego bedziesz wypakował wirusy)
2. Wypakujesz folder z wirusami do nowego utworzonego folderu. Skanujesz ten nowy utworzony folder


Jeżeli odpalisz exe z wirusem to możesz mieć problem na kompie chyba że AV go przechwyci.
Odpowiedz
#17
(09.08.2015, 19:12)Tibu 11 napisał(a): 1.Najpierw robisz nowy folder (do którego bedziesz wypakował wirusy)
2. Wypakujesz folder z wirusami do nowego utworzonego folderu.


Jeżeli odpalisz exe z wirusem to możesz mieć problem na kompie chyba że AV go przechwyci.

A paczkę z wirusami w miarę aktualnymi to skąd pobrać?Smile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#18
Z naszej strony.

https://safegroup.pl/temat-paczki-malwar...#pid200769

Przy wypakowaniu wirusów wyłącz ochrone na czas wypakowania. I skanujesz ten nowy folder z wirusami.
Odpowiedz
#19
To ze nie lubi to zapewne przez politykę trochę Comoda, ale strzelam, to jego subiektywna opinia.
Co do skuteczności bym polemizował, na ustawieniach domyślnych daleko mu do skuteczności, co pokazałem w tescie który jest u nas na forum, dokładnie w Video-testach.

Paczki znajdują się u nas na forum w dziale Malware Labs, wchodzisz pobierasz paczkę, wyłącz wcześniej ochronę antywirusa przy wypakowywaniu, i z prawo kliku przeskanuj folder wypakowany. Nic nie uruchamiając co jest w folderze. Po czym wejdź w właściwości i zobacz ile zostało, dla upewnienia przed skanem też zerknij ile jest w folderze plików. I podaj ile na ile jak i oblicz procent.

A tak naprawdę wypadało by sprawdzić jak mu idzie blokowanie linków stron, albo po odpaleniu pliku z wirusem czy sobie tez radzi, ale to najlepiej na wirtualnej maszynie.
Odpowiedz
#20
Pobrałem i przeskanowałem paczkę MWP_2015-07-29.rar. Trend Micro rozpoznał 18/33, czyli 54,5% - co wg mnie daje słaby wynikSad Nie uruchamiałem żadnego z pobranych plików, może by antywirus zablokował przy uruchomieniu/działaniu, ale wolę nie ryzykowaćSmile Zrobię jeszcze test tej samej paczki McAfee.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości