O dysku SSD
#1
Wiadome że ssd nie defragmentujemy. Gdzieś wyczytałem że dobrze jest wyłączyć indeksowanie  na owym dysku. Co jeszcze pomaga w utrzymaniu naszego dysku w dobrej kondycji? Potrzebna jest jakaś optymalizacja czy to co napisałem wystarczy. Ostatnio zrobiłem nawet update firmawre. Dysk mam tylko do systemu + programy. Poniżej screen 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Moim zdaniem nic nie potrzeba robić

Odpowiedz
#3
Moim zdaniem też nie ma to sensu, wyłączanie tych funkcji nic nie daje w dłuższej perspektywie. Musisz ostro dysk katować aby wykorzystać limit zapisu, ja mam 1,5 roku dysk i przy normalnym użytkowaniu może z 5 TB zapisu. Najwięcej zapisały ciągłe formaty pod instalacje systemu Wink

Mówimy o Win8 w górę, bo one już wstępnie są przystosowane do SSD.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Również uważam, że nie ma sensu się bawić.
Nawet wyłączanie indeksowania odpuściłem, bo na W10 upośledza to Menu Start Smile
Odpowiedz
#5
Witam.Dysk jest używany od maja i już 2 procent z żywotności poleciało? Czy to nie za szybko?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Daj sobie spokój z tymi monitorami i po prostu go używaj. Ważne dane wgraj na chmurę. Jak Ci padnie za 6 lat to i tak będą dyski 10TB SSD za 200 :-).
Odpowiedz
#7
Dokładnie. A spadło tylko dlatego, że masz już 6 TB zapisów.
W sumie sporo jak na tak krótki czas używania i ledwie 148 godzin.

Często instalujesz / reinstalujesz systemy?
Bawisz się np. VirtualBoksem?
Odpowiedz
#8
Często przywracam system z kopii Acronisem i wirtualna maszyna jest na tym dysku.Czy to jest przyczyna tak dużej ilości zapisów?
Odpowiedz
#9
Tak, możliwe, że właśnie to za to odpowiada.
Odpowiedz
#10
Masz kopie o pojemności 200gb~
5x wczytasz i masz 1TB~

Do tego dochodzi tymczasowe pliki i dane który zgrywasz lub tworzy system podczas pracy
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości