Niezapamietywanie hasel w firefoxie
#1
Otoz po formacie pojawil mi sie problem, i na wiekszosci stron pomimo zaznaczania przeze mnie opcji "pamietaj haslo" (na stronie nie w przegladarce) i akceptacji cookies po ponownym uruchomieniu musze haslo ponownie wpisywac.
Co moze byc tego przyczyna? Czy moze to bys jakies ustawienie aviry (blokowanie zapisywania tych danych?) albo firewalla zonealarm?
Odpowiedz
#2
Sprawdź w opcjach firefoxa w zakładce "bezpieczeństwo" czy masz odznaczone pole "pamiętaj hasła do witryn". A tak na marginesie...po co zapamiętujesz te hasła? To mało bezpieczne...no chyba, że nie ma Ci kto zajrzeć do komputera i czujesz się wyjątkowo bezpiecznie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
adam1226 napisał(a):Otoz po formacie pojawil mi sie problem, i na wiekszosci stron pomimo zaznaczania przeze mnie opcji "pamietaj haslo" (na stronie nie w przegladarce) i akceptacji cookies po ponownym uruchomieniu musze haslo ponownie wpisywac.
Co moze byc tego przyczyna? Czy moze to bys jakies ustawienie aviry (blokowanie zapisywania tych danych?) albo firewalla zonealarm?


Prawdopodobnie zainstalowałeś FF w trybie prywatnym, dlatego nie zapamiętuje haseł. Wejdź w opcje/prywatność i wyłącz tryb prywatny. Sprawdź również w w opcjach/bezpieczeństwo czy masz zaznaczone zapamiętywanie haseł. Gdyby nie pomogło, to wyinstaluj i zainstaluj FF ponownie.

ichito napisał(a):Sprawdź w opcjach firefoxa w zakładce "bezpieczeństwo" czy masz odznaczone pole "pamiętaj hasła do witryn". A tak na marginesie...po co zapamiętujesz te hasła? To mało bezpieczne...no chyba, że nie ma Ci kto zajrzeć do komputera i czujesz się wyjątkowo bezpiecznie Smile


Nie przesadzajmy z tym bezpieczeństwem. Jeżeli odwiedzasz codziennie różne fora i strony wymagające logowania, to wpisywanie za każdym razem loginu i hasła nie jest komfortowe Smile
Odpowiedz
#4
Apropos hasel zapamietywanych/przechowywanych w przegladarkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Jeżeli ktoś używa bardzo cennych haseł np. wykonując operacje bankowe, to bardzo wygodnym i skutecznym zabezpieczeniem jest Outpost Firewall Pro 2009, który posiada blokadę ID, zapobiegającą odczytowi i wykradaniu wszelkich haseł, bez konieczności wpisywania ich za każdym razem czy używania wirtualnej klawiatury.
Odpowiedz
#6
Myslalem, ze wystarczajaco wyraznie sie wyrazilem, ale chodzi o to, ze nie chodzi mi o zapamietywanie hasel w przegladarce ale na stronach ktore to umozliwiaja!
Ktos napisal ze to malo bezpieczne... tylko ze rownie dobrze ktos moze mi podrzucic keylogera i zobaczyc co wpisuje Tongue
dokladnie to to o co mi chodzi to sie nazywa autologowanie ...
sorry ze wczesniej tej nazwy nie uzylem i wprowadzilem zamieszanie, ale jakos mi umknelo z glowy
Odpowiedz
#7
Dobra.. problem moze byc gdzies w ktoryms z ustawien moich programow zabezpieczajacyh...
czy ktos ma pomysl gdzie to moze siedziec?
moze nie pozwala na zapisywanie sie danych w cookies albo odczytywanie z nich?
Chociaz o ile dobrze rozumiem to zaizolowany program (przez gesswall) pozwala na dzialania w obrebie tego programu (zabrania wykonywania dzialan na zewnatrz?)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości