Czy antywirus jest potrzebny na Androidzie?
#1
Cześć. Pytanie trochę kontrowersyjne, bo ilu userów tyle też opinii na podany temat. Co Wy na ten temat sądzicie?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Według mnie raczej nie. Jeżeli nawet korzystasz z bankowości mobilnej to na taki ,,system,, nie potrzeba Ci antywirusa który przymulał by telefon i wykańczał baterie , bo nie ma praktycznie wirów na ten ,,system,, . Zainstalować możesz sobie np : apke do lokalizacji telefonu .
Odpowiedz
#3
Wirusów na androida to jest całe mnóstwo, a nawet google play nie zapewnia 100% bezpieczeństwa.
Inna sprawa, że antywirus na androidzie po prostu niczego nie może.. ot, ma takie uprawnienia, jak i inne appki. Tylko niektóre softy, a i to z odblokowanym rootem mogą coś zdziałać.
Odpowiedz
#4
(10.12.2015, 12:47)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie ma praktycznie wirów na ten ,,system,,

WAT? :o Jak to nie ma?

Mówiło się, że antywirus bez uprawnień roota nie jest w stanie wiele zdziałać. Na rynku mobilnym Android jest najbardziej narażony na infekcje, tak samo jak Windows na rynku PC. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z Windowsa bez antywirusa. Nie jestem stałym bywalcem na Androidzie, ale wiem, że antywirusa nie potrzebuję. Prędzej skupiłbym się na oprogramowaniu takim jak Adguard, bo odnoszę dziwne wrażenie, że poza "dziwnymi" aplikacjami z Google Play, wielu użytkowników spotyka nieprzyjemności przy nieumyślnym klikaniu w durne banery w przeglądarce.

EDIT: Łukasz mnie wyprzedził, więc się nie mylę B-)
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Zapomniałem dodać, że mam Adguarda zainstalowanego. I robi co do niego należy.
Odpowiedz
#6
Jeżeli z telefonu korzystamy w miarę bezpieznie to nie będziemy mieć problemów z virusami.
Odpowiedz
#7
(10.12.2015, 14:02)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli z telefonu korzystamy w miarę bezpieznie to nie będziemy mieć problemów z virusami.

Co dalej nie znaczy, że wirusów na ten system NIE MA, jak to napisałeś w poprzednim poście. Z samym korzystaniem się zgadzam.

(10.12.2015, 14:01)TheSandal11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zapomniałem dodać, że mam Adguarda zainstalowanego. I robi co do niego należy.

Tak więc zrezygnowałbym z poświęcania zasobów na dodatkowe aplikacje - wystarczy trochę rozwagi Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
Jak już poprzednicy pisali - bez roota nie jest potrzebny. Jak chcesz mieć święty spokój to postaw Comodo. Nie jest to antywirus w ścisłym znaczeniu tego słowa. Skanuje potencjalnie niebezpieczne aplikacje ale i tak by z nimi nie mógł nic zrobić. Skanuj to od czasu do czasu...
Odpowiedz
#9
Antywirus ma kilka przydatnych rzeczy. Blokowanie wybranych połączeń i sms-ów. Zabezpieczenie przed kasowaniem danych, blokada aplikacji (jeśli jest więcej użytkowników na jeden telefon). Zdalne blokowanie/kasowanie danych...włączenie syreny Wink Wskazuje  i blokuje niebezpieczne sieci wi-fi  Wink kilka jeszcze innych drobnych funkcji. Część rzeczy da się zrobić w androidzie, w ustawieniach, ale mimo wszystko z poziomu antywirusa jest łatwiej. Aaaa, jeszcze współpracuje z androidową przeglądarką i wskazuje niebezpieczne strony.

Aktualnie używam darmowego McAfee i jestem zadowolony. Działa i fajnie mi blokuje śmieci esemesowe i wszelkiej maści konsultantów , którzy dzwonią z ofertami Wink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#10
(10.12.2015, 15:56)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aaaa, jeszcze współpracuje z androidową przeglądarką i wskazuje niebezpieczne strony.

Właśnie dlatego też wspomniałem o Adguardzie, który na Androidzie (z tego co mówił nawet właśnie Łukasz) spisuje się bardzo dobrze.

(10.12.2015, 15:56)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Działa i fajnie mi blokuje śmieci esemesowe i wszelkiej maści konsultantów , którzy dzwonią z ofertami

Fajnie to brzmi, a jakoś informuje o tym? Jest jakaś lista zablokowanych?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
Na Androida warto wypróbować produkt firmy Sophos który jest darmowy, w pełni funkcjonalny również z możliwością blokowania nie chcianych smsow lub oraz połączeń i co najważniejsze bez żadnej reklamy. Wink
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#12
(10.12.2015, 17:55)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fajnie to brzmi, a jakoś informuje o tym? Jest jakaś lista zablokowanych?

Tak , jest lista, wszystko jest jak należy.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#13
Zupełnie bez związku z wątkiem zacząłem się interesować narzędziami na Androida typu "cleaner" czy AV i kilka udało mi się na szybko przetestować. Mam pozytywne zdanie o McAfee...jest bardzo czytelny (polska wersja ma znaczenie), sporo opcji i większość z nich oferuje bez żadnych dodatkowych rejestracji/aktywacji, a to czego wymaga jest na bazie konta na Googlach, które program wykrywa.
Mogę potwierdzić - faktycznie jest możliwość blokowania połączeń od wybranych numerów (czarna lista) Smile
Co do narzędzi...zostałem przy CCleaner...daje niedużo, ale znam program z Windowsa i jestem w stanie go zrozumieć. Piszę tak specjalnie, bo niektóre programy tego typu mają czasem mało zrozumiale opisane funkcje i naprawdę można sobie narobić problemy...tu mam na myśli głównie poleganie na automatycznych skanowaniu i usuwaniu "śmieci" - niektóre rzeczy śmieciami wcale nie są.
AdGuard...mam zamiast Firefoxa teraz CM Browser i Next Browser...działają u mnie sprawniej, ale mimo wbudowanych mechanizmów blokowania reklam, niestety pokazują reklamy, z tego też powodu zainstalowałem AG. Nie widzę jednak efektów, choc AG jakieś statystyki pokazywał....a może czegos nie umiem ustawić?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
(14.12.2015, 09:09)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zupełnie bez związku z wątkiem zacząłem się interesować narzędziami na Androida typu "cleaner" czy AV i kilka udało mi się na szybko przetestować. Mam pozytywne zdanie o McAfee...jest bardzo czytelny (polska wersja ma znaczenie), sporo opcji i większość z nich oferuje bez żadnych dodatkowych rejestracji/aktywacji, a to czego wymaga jest na bazie konta na Googlach, które program wykrywa.
Mogę potwierdzić - faktycznie jest możliwość blokowania połączeń od wybranych numerów (czarna lista) Smile
Co do narzędzi...zostałem przy CCleaner...daje niedużo, ale znam program z Windowsa i jestem w stanie go zrozumieć. Piszę tak specjalnie, bo niektóre programy tego typu mają czasem mało zrozumiale opisane funkcje i naprawdę można sobie narobić problemy...tu mam na myśli głównie poleganie na automatycznych skanowaniu i usuwaniu "śmieci" - niektóre rzeczy śmieciami wcale nie są.
AdGuard...mam zamiast Firefoxa teraz CM Browser i Next Browser...działają u mnie sprawniej, ale mimo wbudowanych mechanizmów blokowania reklam, niestety pokazują reklamy, z tego też powodu zainstalowałem AG. Nie widzę jednak efektów, choc AG jakieś statystyki pokazywał....a może czegos nie umiem ustawić?
@ichito
próbowałeś już Sophos AV na Androida?
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości