Dostawca Internetu zabrania dostępu do routera w domu
#1
Cześć,

Sytuacja jest taka: dostawca Internetu (światłowód) zainstalował w moim domu swój Router, ale odmawia jakiegokolwiek do niego dostępu. Oczywiście mam podane hasło Wi-Fi i je znam, ale nic ponadto.

Nie mogę ani zwiększyć ani zmniejszyć mocy sygnału Wi-Fi, ani ustawić sobie QoS, ani dosłownie zrobić niczego.

Dostawca kategorycznie odmawia udzielenia dostępu do ich sprzętu.


Jak rozwiązać taką sytuację? Czy mogę ich czymś postraszyć (prawo?), albo w jakiś sposób dostać się do Routera na lewo?

Aha, słyszałem, że oni w tych Routerach często sami zdalnie grzebią, ale nie wiem czy to prawda.

Czy nie powinienem mieć chociaż jakiegoś konta abonenckiego, z ograniczonymi uprawnieniami na router?

Czy jest możliwym rozwiązaniem wpięcie drugiego Routera przez zwykłą sieciówkę, i to na nim ustawienie sobie porządnego WiFi oraz QoS dla domowej sieci?
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#2
Mam podobną sytuację i jedynie rozwiązanie umowy i przejście do kogoś innego.Problem tylko w tym że nikt nie oferuje takiego łącza jak obecny dostawca.
 Ελευθερία ή θάνατος
Odpowiedz
#3
(30.01.2016, 16:46)narvego napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć,

Sytuacja jest taka: dostawca Internetu (światłowód) zainstalował w moim domu swój Router, ale odmawia jakiegokolwiek do niego dostępu. Oczywiście mam podane hasło Wi-Fi i je znam, ale nic ponadto.

Nie mogę ani zwiększyć ani zmniejszyć mocy sygnału Wi-Fi, ani ustawić sobie QoS, ani dosłownie zrobić niczego.

Dostawca kategorycznie odmawia udzielenia dostępu do ich sprzętu.


Jak rozwiązać taką sytuację? Czy mogę ich czymś postraszyć (prawo?), albo w jakiś sposób dostać się do Routera na lewo?

Aha, słyszałem, że oni w tych Routerach często sami zdalnie grzebią, ale nie wiem czy to prawda.

Czy nie powinienem mieć chociaż jakiegoś konta abonenckiego, z ograniczonymi uprawnieniami na router?

Czy jest możliwym rozwiązaniem wpięcie drugiego Routera przez zwykłą sieciówkę, i to na nim ustawienie sobie porządnego WiFi oraz QoS dla domowej sieci?

Pewnie możesz sobie kupić swój router, i od routera dostawcy podpiąć kabelkiem swój router, i tam poustawiać zabezpieczenia, i urządzenia podłączyć do swojego routera.

Choć dziwne to jest, bo powinieneś mieć dostęp do swojego routera który zainstalował u ciebie dostawca.
Ale w tym zakresie tego nie wiem, wiec się nie wypowiadam.

Ale masz zapewne prawo do tego by poprosić dostawcę by wyłączył wifi na tym routerze lub poprosić o sam modem, i od modemu właśnie do routera swojego pociągnąć kabel i na nim zarządzać.
Odpowiedz
#4
"Pewnie możesz sobie kupić swój router, i od routera dostawcy podpiąć kabelkiem swój router, i tam poustawiać zabezpieczenia, i urządzenia podłączyć do swojego routera."


A nie wpływa to na opóźnienia np. przy grach sieciowych? Ping na światłowodzie i tak jest niski, no ale wtedy pakiety idą przez dwa Routery...

Będę musiał tak chyba właśnie tą sieć skonfigurować, na dwa routery, przy czym ten mój drugi prywatny dopiero będzie bramą dla sieci domowej.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#5
Jeśli nie jest to jakiś specjalny router to wystarczy wymienić go na inny.
Odpowiedz
#6
(30.01.2016, 17:48)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli nie jest to jakiś specjalny router to wystarczy wymienić go na inny.

To chyba najprostsza metoda...przecież nie będą przychodzić do Ciebie na kontrolę, a jeśli już to takie wizyty serwisanta powinny być uzgadniane wcześniej. Problem w tym, że ich firmowy ruter może się jakoś zawsze po ichniemu przedstawiać w sieci, więc jak ktoś robi okresowy zdalny przegląd takich urządzeń u klienta...bo może robi...to ewentualnie zobaczy coś nietypowego.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
pytanie jak jest podłączony ich ruter ?
zwykłym kabelkiem ethernet czy tak jak w UPC zwykła ante nówką do swoich modemów ruterów podłączają internet.

Wiec wyjścia, po prosić o sam modem i do swojego routera, poprosić by w tym routerze co ma wyłączyli mu wifi, i do swojego routera podłączyć, by nie miał 2 wifi, Zrezygnować z dostawcy, albo jak wspomnieliście zastąpić tamten router.

Z tego co mi wiadomo nie powinno w grach to jakoś kolidować. Tamten ich router by robił jako switch, rozdzielacz.
Odpowiedz
#8
(30.01.2016, 17:48)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli nie jest to jakiś specjalny router to wystarczy wymienić go na inny.

W moim przypadku jest to Dasan H640GW
 Ελευθερία ή θάνατος
Odpowiedz
#9
Alternatywnie poszukaj na metasploicie jak się włamać :3
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
Mój kolega z pracy opowiadał mi, jak Vectra domagała się podania na piśmie (sic!) do zmiany SSID...
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
Jeśli to model H640GW, to jest możliwość zalogowania się do urządzenia.

Pewnie założyli swój login i hasło tak więc należy go najpierw zresetować, potem pobrać tą instrukcję i przeczytać początkowy dostęp do sieci Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można też bez problemu podpiąć pod lan inny router.
Odpowiedz
#12
(30.01.2016, 18:10)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zrezygnować z dostawcy...

Alternatywą dla tego światłowodu jest u mnie 1-10 megabitowa neostrada lub podobnej zawrotnej prędkości radiówka... więc niestety nic z tego.

Wymiana routera w całości na inny (własny) chyba też nie wchodzi w grę.


(30.01.2016, 18:10)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiec wyjścia, po prosić o sam modem i do swojego routera, poprosić by w tym routerze co ma wyłączyli mu wifi, i do swojego routera podłączyć, by nie miał 2 wifi (...) Z tego co mi wiadomo nie powinno w grach to jakoś kolidować. Tamten ich router by robił jako switch, rozdzielacz.

I tak trzeba będzie zadziałać, skoro nie ma na to przeciwskazań Smile
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#13
O co Ci chodzi Neo 10 mbit to szybki net jest Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości