SafeGroup

Pełna wersja: Heurystyka Kisa 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Dziś w wolnej chwili postanowiłem potestowac na własna reke wykrywalnoscnajnowszego Kaspra. Posciagalemsporo wirusow z forum Malwarebytesgdzienie wykrywa niby silnik skanujacy kasprawersja 7 na Virus Total. Zajeło mi pare ładnych godzin ale warto było potestować. Pobierałem tylko tetrojany, wirusy co niby nie wykrywa kasper z silnikiem wersji 7. Wiec na podstawie sygnatur 9 tez nie ma prawa bo ma te same co wersja 7. Wiec zostaje heurystyka. Na ponad 30-40 Wirusach co 7 nie wykrywaani bazami ani heurystykaPrzy sciaganiu zawirusowanych plikow juz podczas sciagania z rapidshare Kaspersky 2010 w locie wykrywal wirusazawsze o takiej nazwie Heur Trojan-Downloader.win32.generic co wskazuje ze wykrywa pieknie za pomocaHeurystyki. Widac jak zdecydowanie poczynili postepod wersji 7 w tym aspekcie. Na ponad30 zagrozeniach okolo 40co silnik 7 nie wykrywapominielo tylko 3 zagrozenia . Probowałem jeszcze zeskanowac bo nie zawsze musi w locie podczas pobierania ale nie zauwazyl . wybieralem wirusy losowo z forum bo jest tam tyle tego ze głowa mala. Pablosss pisał niedawno ,że tez testował nie wiem jak on moze leciał po kolei ja z kazdej stronki z działu nowe zagrozenia wybieralem po troche nawet dawno wydane ale mimo tego dalejwedlug Vt wiele antywirówniektorych wiele zagrozen nie widzi. Wiec w testach rzetelnych tez powinno byc to udokumentowane wysoka skutecznoscia. Jak posiadałem avire czasem tez wybieralem wiry ktorych nie widzi wedlug Vt i wiecej nie wykrywala za pomoca heurystyki .Przekonamy sie dokladniej na ponad milionie szkodliwych programow co z tego bedzie. W sumie bardzo mnie ucieszylo , że Kasper mocno ruszył z kopyta jako jego uzytkownikSmile Po poprawieniu Firewallu, Hipsu teraz heurystyka to cieszySmile Pozdrawiam

p!otr@$

kasper zawsze był w czołówce przynajmniej trzymał poziom pewien.

Jurek

@ LikwidatoR

W Twoim teście trzeba uwzględnić fakt, że wirusy na forum MBAM nie są raczej najmocniejsze a wyniki skanu na VT często nieprawidłowe. Dlatego trudno tu mówić o rzetelnej ocenie skuteczności heurystyki. Gdybyś uruchamiał w systemie niewykryte przez skaner wirusy, to co innego.

Ciekawi mnie również, czy Kasperski dorobił się wreszcie ochrony proaktywnej w postaci heurystki dynamicznej (analiza zachowań) oraz czy posiada opcje umożliwiającą całkowitą automatykę czyli bezobsługowość?
hehehe Ja ściagałem wirusy tylko te co wersja skanera 7 nie wykrywała. Chicałem porówać skuteczność KAV2010 na tlewirusów, które nie rozpoznaje na VT skanerKAVA 7. A , że wykrywaaż taka ilość to jest poprawa bo jakby dalej byli w tyle nic nie robili bypoprzez heurystyke niewykrywal nic lub mała ilośc z testowanych przeze mnie wirów. Porownujac 9poczyniła duze postepydo wersji 7 ktora byla udana bardziej niz 8 wiec jestdobrze, heurystyka jest poprawiona. A co wprowadzili nowego w serii produktow 2010 masz w opisieproduktu, co nowego wprowadzono co ulepeszono, na torentach tez wszystko pisze i przetestuj to sie przekonasz do jakoscikaspra i jego mechanizmow ochronnych . Masz 30 dni triala w zupelnosci dla Ciebie Jurkuuu starczy znajac czestotliwosc wymieniania przez Ciebie softowbezpieczenstwaSmileSmile PozdrowiłTongue

Jurek

LikwidatoR napisał(a):hehehe Ja ściagałem wirusy tylko te co wersja skanera 7 nie wykrywała. Chicałem porówać skuteczność KAV2010 na tlewirusów, które nie rozpoznaje na VT skanerKAVA 7. A , że wykrywaaż taka ilość to jest poprawa bo jakby dalej byli w tyle nic nie robili bypoprzez heurystyke niewykrywal nic lub mała ilośc z testowanych przeze mnie wirów. Porownujac 9poczyniła duze postepydo wersji 7 ktora byla udana bardziej niz 8 wiec jestdobrze, heurystyka jest poprawiona. A co wprowadzili nowego w serii produktow 2010 masz w opisieproduktu, co nowego wprowadzono co ulepeszono, na torentach tez wszystko pisze i przetestuj to sie przekonasz do jakoscikaspra i jego mechanizmow ochronnych . Masz 30 dni triala w zupelnosci dla Ciebie Jurkuuu starczy znajac czestotliwosc wymieniania przez Ciebie softowbezpieczenstwaSmileSmile PozdrowiłTongue


Testowanie programów antywirusowych coraz mniej mnie już interesuje.

Moje eksperymenty dotyczą raczej programów typu HIPS i piaskownicy, najlepiej w wersji darmowej. Nie ulegam juz złudzeniom Smile
Bawiłem się trochę NISem 2010. Piękny, kolorowy z elementami 3D ale niestety niezbyt skuteczny.

To dobrze, że KIS robi postępy ale mogliby dać jakiś fajny soft za darmochę.
Chyba nie dadzą za darmoche nigdy nie przypominam sobie zeby dali za free cos tylko skaner online do testowania i jakies moze narzedzia ze strony. Ostatnio tylko obnizyli ceny za produkt wersji 2009 moze tylko dlatego ze juz era serii 2009 sie konczyla a wchodzila 2010. Ruscy sie ceniaSmile
Gadacie tak jakby nigdy nie było promocji na K Tongue Wystarczy trochę poszukać by znaleźć klucz do K na kilka miechów, oczywiście mam na myśli legalne promo.
teraz nie ma takiej promocji bo szukałem na kis ale nic nie znalazłem
Wiadomo kiedy wyjdzie wersja PL K ?
Znając życie i opierając się na dotychczasowych obserwacjach max w przeciągu 2 tygodni.
Promo na KIS było ze 3 razy w przedziale styczeń-maj 2009. Jak mi się skończy legal key w grudniu, to mam w zapasie nieaktywowane keye z promo na 2 lata, ciekawe czy będą działać Tongue
ja właśnie ma taki nie aktywowany klucz z promocji że stycznia inie działa
Nie działają klucze z KIS 2009 na KIS 2010...już ja dobrze sprawdziłemSmile
Ale w najbliższym czasie na pewno będzie jakieś promo,więc-relaxSmile

Jurek



Przetestuj swój znakomity pakiecik na tych wirusach Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi keye na 180 dni kav z wersji 2009 z legalnego promo dzialaja na Kav wersja 2010 nie wiem jak KISSmile zaraz potestujemyte zagrozenia zobaczymy co pokaze heurystykaSmile
u mnie klucze z wersju 2009 KAV działająale KIS nie działa dziwne
Dozamet1-u mnie jest tak samo...może dlatego,że promocja KAV była niedawno...a KIS-a już jakiś czas temu...
trzeba czekać na jakąś promocję bo chętnie bym przetestował KIS ale jak będzie PL a 30 dni to trochę mało
dla niektórych starczyłoby z naszego forumSmile Podobno wprowadzili jakis build nowy do Kaspra naprawiajacy błędySmile

Jurek

LikwidatoR napisał(a):Mi keye na 180 dni kav z wersji 2009 z legalnego promo dzialaja na Kav wersja 2010 nie wiem jak KISSmile zaraz potestujemyte zagrozenia zobaczymy co pokaze heurystykaSmile


Jakoś nie mogę się doczekać wyników Twoich testów LikwidatoR .
Czyżby nastąpiło rozczarowanie skutecznością nowoczesnych rozwiązań Kaspersky''ego? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS.
Prawdopodobnie czekacie aż Lab wstawi sygnatury Wink
Stron: 1 2