SafeGroup

Pełna wersja: Podejrzane strony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jurek

Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawe ile się w nim zmieniło od tamtego czasu.
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?
Serafin napisał(a):Ciekawe ile się w nim zmieniło od tamtego czasu.


Bardzo sporo Smile
Wystarczy przejrzec liste wersji i zmian na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek

mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?


Strona działa i otwiera się bez problemu. Być może posiadasz mbm86za dużo programów zabezpieczających i stąd te utrudnienia Grin
Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?


Strona działa i otwiera się bez problemu. Być może posiadasz mbm86za dużo programów zabezpieczających i stąd te utrudnienia Grin

Ja na strony blokowane przez WOT nie wchodzę
Jurek gdzie ty wynajdujesz te strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jak szukam jakiegoś programu to z zagranicznych zazwyczaj korzystam z softpedii
moze GesWall nie poinformował o mozliwych atakach z tej strony lub próby oszukania.
To dlatego WOT wywala ostrzeżenie
Na stronie mogą być niebezpieczne pliki które jednak nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. WOT czy SiteAdvisor informują o złej renomie strony, nie znaczy to jednak że samo wejście na nią jest niebezpieczne.
Jednak to jest dla mnie wystarczające ostrzeżenie żeby nie korzystać z takiej strony nawet jeśli nie ma na niej wirusów
Jeśli chciałbyś złapać infekcję to musiałbyś ściągnąć zainfekowany plik z tej strony i uruchomić go, w przeciwnym wypadku nic Ci nie grozi Smile Niemniej jednak rozumiem Ciebie.
a no właśnie.. Co się stanie z komputerem z GW, gdy się uruchomi wirusa w systemie?
Plati napisał(a):Co się stanie z komputerem z GW, gdy się uruchomi wirusa w systemie?


Nic jeśli się uruchomi go w trybie niezaufanym.

Jurek

Były niebezpieczne strony a teraz mamy podejrzane.
Może by tak założyć temat: "obsesje userów naszego forum związane z wirusami i niebezpiecznymi stronami" Grin
Jurek napisał(a):Były niebezpieczne strony a teraz mamy podejrzane.
Może by tak założyć temat: "obsesje userów naszego forum związane z wirusami i niebezpiecznymi stronami" Grin


Czyli "kącik hipochondryka", tak? Grin
Hipohondria to chorobaTongue
Ja również nie wchodzę na strony, które blokuje WOT. WOT nie opiera się na opinii kilku użytkowników. Dużo userów musiało zakwalifikować tę stronę jako niebezpieczną aby miała taki status.

Pablosss napisał(a):Jeśli chciałbyś złapać infekcję to musiałbyś ściągnąć zainfekowany plik z tej strony i uruchomić go, w przeciwnym wypadku nic Ci nie grozi Smile Niemniej jednak rozumiem Ciebie.


Chyba nie słyszałeś jeszcze o atakach "drive-by download". Pozwolę sobie zacytować jego definicję wg Kaspersky Lab:
Cytat: Opierają się one na wykorzystywaniu przeglądarki jako mechanizmu, za pomocą którego użytkownicy komputerów łączą z serwerami, na których umieszczono exploity. W ataku "drive-by" szkodliwy program jest automatycznie pobierany na komputer użytkownika bez jego wiedzy oraz zgody . Atak odbywa się w dwóch etapach. Użytkownik odwiedza stronę internetową zawierającą szkodliwy kod, który przekierowuje to połączenie na zainfekowany serwer należący do osoby trzeciej i zawierający exploity itd, itd
N!xau napisał(a):Chyba nie słyszałeś jeszcze o atakach "drive-by download". Pozwolę sobie zacytować jego definicję wg Kaspersky Lab:


Owszem, słyszałem, tylko że w tym przypadku masz jasno pokazane który plik czym jest zainfekowany więc nie ma mowy tutaj o takim typie ataku. Poza tym wydaje mi się iż używając GW i mając przeglądarkę w trybie niezaufanym tego typu ataki nie wyrządzą nam żadnej szkody.
Ściągnijcie światowej marki antywirus:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]