Podejrzane strony
#1
Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ciekawe ile się w nim zmieniło od tamtego czasu.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#3
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#4
Serafin napisał(a):Ciekawe ile się w nim zmieniło od tamtego czasu.


Bardzo sporo Smile
Wystarczy przejrzec liste wersji i zmian na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?


Strona działa i otwiera się bez problemu. Być może posiadasz mbm86za dużo programów zabezpieczających i stąd te utrudnienia Grin
Odpowiedz
#6
Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Zobaczcie jaką wersję DefenseWalla znalazłem w necie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co niby mamy zobaczyć skoro strona nie działa a w dodatku wyskakuje ostrzeżenie z WOT-a ?


Strona działa i otwiera się bez problemu. Być może posiadasz mbm86za dużo programów zabezpieczających i stąd te utrudnienia Grin

Ja na strony blokowane przez WOT nie wchodzę
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#7
Jurek gdzie ty wynajdujesz te strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jak szukam jakiegoś programu to z zagranicznych zazwyczaj korzystam z softpedii
Odpowiedz
#8
moze GesWall nie poinformował o mozliwych atakach z tej strony lub próby oszukania.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
To dlatego WOT wywala ostrzeżenie
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
Na stronie mogą być niebezpieczne pliki które jednak nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. WOT czy SiteAdvisor informują o złej renomie strony, nie znaczy to jednak że samo wejście na nią jest niebezpieczne.
Odpowiedz
#11
Jednak to jest dla mnie wystarczające ostrzeżenie żeby nie korzystać z takiej strony nawet jeśli nie ma na niej wirusów
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
Jeśli chciałbyś złapać infekcję to musiałbyś ściągnąć zainfekowany plik z tej strony i uruchomić go, w przeciwnym wypadku nic Ci nie grozi Smile Niemniej jednak rozumiem Ciebie.
Odpowiedz
#13
a no właśnie.. Co się stanie z komputerem z GW, gdy się uruchomi wirusa w systemie?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
Plati napisał(a):Co się stanie z komputerem z GW, gdy się uruchomi wirusa w systemie?


Nic jeśli się uruchomi go w trybie niezaufanym.
Odpowiedz
#15
Były niebezpieczne strony a teraz mamy podejrzane.
Może by tak założyć temat: "obsesje userów naszego forum związane z wirusami i niebezpiecznymi stronami" Grin
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):Były niebezpieczne strony a teraz mamy podejrzane.
Może by tak założyć temat: "obsesje userów naszego forum związane z wirusami i niebezpiecznymi stronami" Grin


Czyli "kącik hipochondryka", tak? Grin
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#17
Hipohondria to chorobaTongue
Odpowiedz
#18
Ja również nie wchodzę na strony, które blokuje WOT. WOT nie opiera się na opinii kilku użytkowników. Dużo userów musiało zakwalifikować tę stronę jako niebezpieczną aby miała taki status.

Pablosss napisał(a):Jeśli chciałbyś złapać infekcję to musiałbyś ściągnąć zainfekowany plik z tej strony i uruchomić go, w przeciwnym wypadku nic Ci nie grozi Smile Niemniej jednak rozumiem Ciebie.


Chyba nie słyszałeś jeszcze o atakach "drive-by download". Pozwolę sobie zacytować jego definicję wg Kaspersky Lab:
Cytat: Opierają się one na wykorzystywaniu przeglądarki jako mechanizmu, za pomocą którego użytkownicy komputerów łączą z serwerami, na których umieszczono exploity. W ataku "drive-by" szkodliwy program jest automatycznie pobierany na komputer użytkownika bez jego wiedzy oraz zgody . Atak odbywa się w dwóch etapach. Użytkownik odwiedza stronę internetową zawierającą szkodliwy kod, który przekierowuje to połączenie na zainfekowany serwer należący do osoby trzeciej i zawierający exploity itd, itd
Odpowiedz
#19
N!xau napisał(a):Chyba nie słyszałeś jeszcze o atakach "drive-by download". Pozwolę sobie zacytować jego definicję wg Kaspersky Lab:


Owszem, słyszałem, tylko że w tym przypadku masz jasno pokazane który plik czym jest zainfekowany więc nie ma mowy tutaj o takim typie ataku. Poza tym wydaje mi się iż używając GW i mając przeglądarkę w trybie niezaufanym tego typu ataki nie wyrządzą nam żadnej szkody.
Odpowiedz
#20
Ściągnijcie światowej marki antywirus:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości