SafeGroup

Pełna wersja: Windows 7 przewidywane ceny w PL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
W ofercie pojawiła się wyłącznie wersja Windows 7 bez "E", czyli pełna ze zintegrowanym Internet Explorerem. Biorąc pod uwagę standardowe, niskie w przypadku oprogramowania marże, można spodziewać się że na polskich półkach sklepowych Windows 7 Home Premium będzie kosztował około 770 zł brutto w pełnej wersji pudełkowej (BOX), około 420 zł w wersji upgrade i około 400 zł w wersji OEM. Windowsa 7 Professional spodziewać można się w cenach około 1200 zł za BOX, około 1120 zł za upgrade i około 520 zł za OEM. Z kolei Windows 7 Ultimate dostępny będzie najprawdopodobniej w cenach około 1250 zł za BOX, około 1170 zł za upgrade i około 720 zł za OEM.

źródło: DP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Polska:
HP BOX: 770PLN
HP Upgrade: 420PLN
HP OEM: 400PLN

Pro BOX: 1200PLN
Pro Upgrade: 1120PLN
Pro OEM: 520PLN

Ultimate BOX: 1250PLN
Ultimate Upgrade: 1170PLN
Ultimate OEM: 720PLN

Dla przypomnienia przedsprzedaz na Amazon UK (jeszcze trwa promocja)
Windows 7 Home Premium BOX: £64.98 (~306PLN)
Windows 7 Professional BOX: £148.00 ( ~696PLN)
Windows 7 Ultimate BOX: £159.85 ( ~751PLN)

po promocji Amazon UK w przeliczeniu na zlotówki:
HP BOX ~705PLN
Pro BOX ~1034PLN
Ultimate BOX ~1081PLN

bez promocji w MS store(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

):
Upgrade
Windows 7 Home Premium Upgrade $119.99 - 352,77PLN
Windows 7 Professional Upgrade $199.99 - 587,97PLN
Windows 7 Ultimate Upgrade $219.99 - 646,77PLN

Full
Windows 7 Home Premium $199.99 - 587,97PLN
Windows 7 Professional $299.99 - 881,97PLN
Windows 7 Ultimate $319.99 - 940,77PLN
na początku ceny z kosmosu ale z czasem cena spadnie
Tak Dozamet1...szczególnie na peb.plGrin
Ja czekam na następcę "siódemki" i zostaję przy Viście, bo siódemka to taka Vista Service Pack 3.
Meir napisał(a):Tak Dozamet1...szczególnie na peb.plGrin


Ha tam na pewno cena spadnieWink
W Anglii tanio 7 stoi.... Smile
I już się zaczęły lamenty na Dobrych Programach że to stanowczo za drogo. Coś w tym jest. Żeby OS kosztował 40-50% pensji wielu ludzi w Polsce ? To się w głowie nie mieści. A i tak za 2-3 lata zaczną pewnie kombinować z następnym systemem żeby tylko bezczelnie wydoić kasę z ludzi. Ceny nie na polskie realia. Trzeba chyba jednak wyjechać za granicę i tam zarobić żeby było człowieka stać na taki "luksus" bo w Polsce gdzie zarabiałem 1400 brutto (a więc 1100 na rękę) to w życiu bym sobie nie mógł pozwolić na taki zakup.

W UK podobno taniej więc może tam sobie kupię jak mi się będzie chciało Wink
W PL mamy drozej bo Ci ktorzy sprzedaja/beda sprzedawac ten system, licza na spory zarobek, sami tak winduja ceny - coz poradzic, u nas kazdy szybko chce sie nachapac - dawne czasy nadal daja znac o sobie w dzisiejszych czasach.

Na szczescie mamy wybor i mozna kupic ten OS za granica, gdzie po doliczeniu kosztow przesylki i tak wychodzi duzo taniej niz w PL z odbiorem osobistym Wink
Mbm86...wydaje mi się czy też ostatnio stałeś się marudny?
Ja Cię nie będzie stać to podam Ci adres pod którym Microsoft rozdaje Ultimate 7 za darmo w imię miłości do bliźniego-ok?
Creer napisał(a):W PL mamy drozej bo Ci ktorzy sprzedaja/beda sprzedawac ten system, licza na spory zarobek, sami tak winduja ceny - coz poradzic, u nas kazdy szybko chce sie nachlapac - dawne czasy nadal daja znac o sobie w dzisiejszych czasach.

Na szczescie mamy wybor i mozna kupic ten OS za granica, gdzie po doliczeniu kosztow przesylki i tak wychodzi duzo taniej niz w PL z odbiorem osobistym Wink


Dokładnie Creer. To jest mentalność Polaków żeby wydoić klienta do ostatniej złotówki. Polski hurtownik/sprzedawca gdy ma do wyboru: sprzedać coś w niższej cenie (wtedy ma szansę że popyt będzie większy) lub sprzedawać od razu po najwyższej cenie wybiera to drugie bo jest chciwy i chce się natychmiast dorobić.

Meir
nie pitol
pokaż mi taki cywilizowany kraj gdzie OS kosztuje od 35 do 50 % pensji przeciętnego zjadacza chleba...
Mbm86-nie popadaj w paranoję,przecież Ci napisałem,że możesz mieć free...
Meir napisał(a):Mbm86-nie popadaj w paranoję,przecież Ci napisałem,że możesz mieć free...


Taa z torrentów chyba ? Grin Zresztą ja nie mówię tylko o sobie bo jak dobrze pójdzie to może mnie będzie stać. To się dopiero okaże. Chodzi o zjawisko w ujęciu ogólnym. Tu nie chodzi tylko o ceny OS
Mbm86...17 wyjeżdżasz i będziesz miał spokój...

Zacytuję Ci końcową scenę z mojego ulubionego filmu"300 mil do nieba"(autentyczna historia legendarnej ucieczki w 1985 r braci Zielińskich(12 i 15 lat) do Szwecji...

"Mamo czy chcecie żebyśmy tutaj zostali?
Jędrek? Jędrek nie wracajcie tu NIGDY! Słyszysz? NIGDY!!!"

I to jest moje szczere przesłanie dla Ciebie Mbm86...nigdy do tego syfu nie wracaj...
Zastanawia mnie czy w PL tak jak w innych krajach Windows 7 bedzie sprzedawany w obu wersjach tj. 32 i 64-bit. W przedsprzedazy Vob*** trzeba bylo zadeklarowac ktora wersje sie zamawia 32 lub 64-bit... kolejne udziwnienie Grin
Creer-nie wierzę żebyś się nad tym zastanawiał siedząc w GenewieSmile
Meir napisał(a):Creer-nie wierzę żebyś się nad tym zastanawiał siedząc w GenewieSmile


Siedzac w Geneve, pewnie ze nie, tyle tylko ze teraz tam nie siedze.
Inna kwestia jest fakt ze w PL na pewno nie kupie 7 Smile
A ja na pewno kupię 7 w Polsce tylko jeszcze nie wiem jaką wersję Smile
Pablosss napisał(a):A ja na pewno kupię 7 w Polsce tylko jeszcze nie wiem jaką wersję Smile


To proste:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ocen wlasne potrzeby i wybierz te ktora je zaspokoi Smile
Według tej tabelki którą podałeś Creer najbardziej odpowiednim dla mnie Win7 byłby Home Premium 64 bit, tylko ciekawe jak będzie ze sterami pod ten system?
Ja z UK będę mieć
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8