SafeGroup

Pełna wersja: Online Armor++
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
kto wie jakie silniki av ma Online Armor++ ?
tam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nic nie znalazłem.

Jurek

asg napisał(a):kto wie jakie silniki av ma Online Armor++ ?
tam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nic nie znalazłem.


Wielokrotnie już była o tym mowa na forum, że Ikarus.
to jeden - a drugi?

Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!

aSquared? czy to też do antimalware czy jest jeszcze coś?
więc ma jeszcze jeden oprócz Ikarusa??? może skaner od spyware samego asquaredaWink

Jurek

asg napisał(a):to jeden - a drugi?

Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!


Z tego co się orientuję, to Ikarus posiada takie same dwa silniki jak A-squared. Antywirusowy i antyspyware.
Nie polecam ze względu na FP.
Jeśli się dokładnie człowiek popatrzy jak coś wykryje, czy nie jest FP, jest się zdeczka ogarniętym człowiekiem to a-squared nie narobi szkód, trzeba zachować tylko uwagę i nie sugerować się w 100% co programpokaże. Ja używam a-squareda free na bazie silnika Ikarusa i nic mi złego nie zrobił. Wywalił parę Fp i tyle. W sumie każdy program wywali prędzej czy później zależnie od sytuacjitylko jeden więcej a drugi mniej. Ja polecam za skuteczność i szybkość skanowania która jest bardzo przyzwoitaSmile Więc w OA++ powinna być podobnie a skuteczność bardzo wysoka.
Cytat: Online Armor++ comes with all of the power of Online Armor, but additionally includes the award-winning dual Emsisoft/Ikarus Dual Antivirus and Antimalware engine!


2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.

Akurat wczoraj się tym softem bawiłem. Na pakach od wykrywa Ikarus mnóśtwo wirów, jakich Kaspersky nie widzi. Możliwe, że to FP. Ciekawy ten Ikarus i że się na niego zdecydowali w OA ++.

Co do samego Ikarusa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przeskanowałem nim partycję systemową i nie znalazł żadnego wirusa i nie było żadnego FP Smile Jednym słowem - jest dobrze. A spodziewałem się, że będzie sypał FP.

Jurek

tommy504 napisał(a):2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.


To jak wytłumaczysz fakt, że wszystkie te same wirusy na VT są wykrywane zarówno przez Ikarusa, jak również A-squared?
Jurek napisał(a):
tommy504 napisał(a):2 silniki, jeden od A-squared, drugi to Ikarus.


To jak wytłumaczysz fakt, że wszystkie te same wirusy na VT są wykrywane zarówno przez Ikarusa, jak również A-squared?


Bo teraz w wersji free a-squared free dodany od jakiegos czasu zostały bazy Ikarusa. Dawniej byly wylacznie sygnatury od spyware samego a-squareda wynosily okolo 700 k przed aktualizacja ktora nie zawierala bazy Ikarusa. Teraz posiada swojesygnatury i Ikarusa na chwile obecna wynosza lekko ponad 3 mln sygnatur. Roznia sie tylko w nazwie tym, ze w samym Av Ikarus w przeciwienstwie do a-squared free oraz Anti-malware nie ma koncowki IK!Smile

Jurek

LikwidatoR napisał(a):Bo teraz w wersji free a-squared free dodany od jakiegos czasu zostały bazy Ikarusa. Dawniej byly wylacznie sygnatury od spyware samego a-squareda wynosily okolo 700 k przed aktualizacja ktora nie zawierala bazy Ikarusa. Teraz posiada swojesygnatury i Ikarusa na chwile obecna wynosza lekko ponad 3 mln sygnatur. Roznia sie tylko w nazwie tym, ze w samym Av Ikarus w przeciwienstwie do a-squared free oraz Anti-malware nie ma koncowki IK!Smile


A-squared Anti-Malware 4.5 posiada dwa silniki skanujące, antywirusowy i antyspyware. Z tego co piszesz, można wnioskować, ze ich silnik antywirusowy korzysta z sygnatur Ikarusa. W takim razie jakie dwa skanery posiada Ikarus, występujący w OA AV+? Czy analogicznie jest wyposażony we własny skaner antywirusowy i skaner antyspyware A-squareda?
A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile

Jurek

LikwidatoR napisał(a):A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile


A-squared Free ma też dwa silniki skanujące:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyglada na to, że różni się tylko brakiem ochrony real-time od A-squared Anti-malware.

OA AV+ posiada Ikarusa z bazami antyspyware A-squareda a nie dwa silniki skanujące? Wydaje mi się, że jednak ma antywirusa Ikarus i drugi skaner antyspyware A-squareda.Firmy chyba po prostu wymieniły się skanerami i tak na prawdę Ikarus i A-squared Anti-malware, to ten sam program, tylko pod innymi szyldami Smile
Jurek napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):A-squared ANti-malware posiada wlasny skanerspyware oraz antywirusowyIkarusa. A-squared free posiada swoj skaner spyware z wlasnymi bazami. Jakis czas temu podczas aktualiacji zostaly dodane sygnatury Ikarusa, lecz nie ma w wersji free ochrony real-time i automatycznej aktualizacji, dla mnienie ma wiekszego znaczenie, wazne , ze posiada bazy takie jak ma platna wersja Anti-malware. Online Armor++ posiada skaner antywirusowy Ikarusa jego sygnatury oraz od spyware od asquaredaWink Wiec posiada 2 zrodla sygnatur dla swojego produktuSmile


A-squared Free ma też dwa silniki skanujące:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyglada na to, że różni się tylko brakiem ochrony real-time od A-squared Anti-malware.

OA AV+ posiada Ikarusa z bazami antyspyware A-squareda a nie dwa silniki skanujące? Wydaje mi się, że jednak ma antywirusa Ikarus i drugi skaner antyspyware A-squareda.Firmy chyba po prostu wymieniły się skanerami i tak na prawdę Ikarus i A-squared Anti-malware, to ten sam program, tylko pod innymi szyldami Smile


hahahaa, ale mętlik powstał już rachubę idzie stracićWink OA AV ma silnik skanujacy antywirusa Ikarusaczyli posiada jego sygnatury, tak samo as-quareda tez posiada jego silnik z sygnaturami wiec posiada 2 silniki Ikarusa ia-squaredaSmile Tak samo robi a-squared Anti-Malware jak OA Av pozycza skaner antywirusowy od Ikarusa i uzupelniany jest swoim silnikiem anty-spywareasquared. Tylko a-squaredAnti-malwarema tyle lepiej, ze 1 silnik ma swój a OA AV+ korzysta 2pożyczonych . A do samego produktu Ikarus antywirus nie wiem czy sygnatury udostepnia im firma a-squared byc moze robia wymiane w ramachwspolpracySmile
Czy jest dobra strona po polsku z konfiguracją i opisem, co do czego, po chłopsku, jak skonfigurować OA++?

Eugeniusz

Nie widziałem takiej. Aczkolwiek planuję zrobić temat na forum OA/blogu.
Dołanczam się do prośby.
Gienek to czekamy Grin

Eugeniusz

W takim razie wykonam... w przyszłym roku Grin
Mam pytanie, gdzie w OA++ mogę ukryć porty 135, 137, 138 czy 139, które są widoczne jako zamknięte?
Skad masz pewność ze w/w przez Ciebie porty są "tylko" zamkniete a nie ukryte?
BTW. Zamkniety port to takie samo (z punktu widzenia bezpieczenstwa) zabezpieczenie jak port ukryty juz na ten temat pisalem chociażby tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stron: 1 2