SafeGroup

Pełna wersja: Co polecacie do gruntownego czyszczenia rejestru?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Konto usunięte

Witam,
co możecie polecić mi do gruntownegoi naprawdę dokładnego wyczyszczenia rejestru? Korzystałem / korzystam z:

- Comodo System Cleaner
- CCleaner
- jv16 Power Tools

Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink
Wise Registry Cleaner 4, Quicksys RegCleaner, Comodo, CCleaner tego używam i polecam..
MV RegClean,CCleaner,Registry Life,Free Windows Registry repair,Vit Registry Fix,Bytessence Registry Cleaner-wszystko jest za friko
Eusing Free Registry Cleaner
do gruntowego tylko jv16 tylko niestety trzeba sie znac zeby nie zepsuc czegos Wink
Argente registry cleanerSmile
czyszczenie, czyszczeniem,dużo zależy także od deinstalatorów aplikacji,a te nie są doskonałe i należy korzystać np z Total Uninstall lub Revo Uninstaller.

lunaticdreams

dokłądnie........
format Grin
oprócz czyszczenie rejestru,oprócz tego trzeba używać programu do defragmentacji rejestry Registry Life ma moduł defragmentacji rejestru.

lunaticdreams

ja tamrejestru nie defragmentuję.............defragmentuję cały dyski przy okazji rejestr się defragmentuje.......
przy defragmentacji dysku rejestr sie nie defragmentuje

lunaticdreams

to dziwnebo za każdym razem jak defragmentuję rejestr i sprawdzam w registry life,czy AWC pokazuje mi że rejestr jest zdefragmentowany
zobacz co sam napisałeśGrin
lukasamd napisał(a):Witam,
co możecie polecić mi do gruntownegoi naprawdę dokładnego wyczyszczenia rejestru? Korzystałem / korzystam z:

- Comodo System Cleaner
- CCleaner
- jv16 Power Tools

Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink

Co polecam do rejestru? - Nic.
Wyjasnienie dlaczego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lunaticdreams

tez kiedyś czytałem artykuł gdzie pisaliże te programy nic nie dają..............szczerze te artykuły to brednie.
powiem tyle o ile po czyszczeniu rejestru nie widać jakiegoś przyśpieszenia to na pewno na viście i win 7 po kompaktowaniu system szybciej się uruchamia u mnie to było widać gołym okiem
Było juz sporo o tym na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer...nie czyszczenie rejestru to chyba trochę przesada...mało kto, ma wciąż ten sam soft na komputerze, a te co wyinstalowujemy zawsze po sobie coś zostawiają. Po jakimś czasie są absolutnie zbyteczne...jak śmieci. Wyszukiwanie i usuwanie ręczne jest czasochłonne i nigdy nie usuniemy wszystkiego do końca...no chyba, że ktoś pamięta wszystkie wpisy w rejestrze swojego komputera Smile
Po wielu latach i próbach mam kilka programów, którym zawsze ufam i usuwam, to co proponują...ale i tak wszystko sprawdzam Smile To np. Eusing Registry Clenaer, Argente Registry Cleaner. Jeśli chodzi o pakiety to np. Vit RegistryFix, CCleaner, Glary Utilities. Kiedyś (za czasów Win 95 i 98) było super narzędzie do czyszczenia i naprawy (!!!) rejestru, które stworzył sam Microsoft i które ku zdumieniu wszystkich userów nigdy nie zostało dodane (podobnie jak Tweak UI) do płyty instalacyjnej Windowsa...to Microsoft RegClean dostępny jeszcze na niektórych portalach np. tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do kompaktowania rejestru...moduł Vit registry Fix, RegCompact Pro i NTREGOPT.

Jurek

Zdecydowanie polecam Eusing Free Registry Cleaner. Znakomicie czyści a co najważniejsze nie popełnia błędów.
lukasamd napisał(a):Niestety, w rejestrze ciągle siedzi bardzo dużo wpisów z softu, którego już nie mam (np. pozostałości po kasperskym czy virtualboxie). Ręczna zabawa w czyszczenia jakoś mi się nie widzi, rejestr natomiast coraz bardziej tyje i tyje Wink

Śmieci po Kaspersky''m powinien usunąć Kaspersky Remover.
Stron: 1 2