SafeGroup

Pełna wersja: Defragmentacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jaki program do defragmentacji Visty polecacie, panowie? Bo w ten systemowy średnio wierzę.
ja używam vopt
kiedyś diskkeeper i perfect disk
ale za dużo mi zjadały zasobów

lunaticdreams

Vopt mało znany ale jest naprawdę dobry,wolny ale bardzo dokładny
Gdzieś kiedyś czytałem, że przy obecnych dyskach defragmentacja jest naprawdę zbędnaSmile
Paragon Total Defrag™ 2010 defragmentuje dysk systemowy przed załadowaniem systemu i jest bardzo dokładny
facecik napisał(a):Gdzieś kiedyś czytałem, że przy obecnych dyskach defragmentacja jest naprawdę zbędnaSmile


Też czytałem, że w systemie plików NFTS to niepotrzebna kosmetyka, ale Microsoft do Visty wrzuca swój defragmentator i zaleca cotygodniową, automatyczną defragmentację.
a nie pomyliło się wam z innym systemem
bo ja nigdy nie wyczytałem, że windowsowski ntfs jest na tyle dobry że nie potrzebuje defragmentacji
Wszystko możliwe Polak, zaniki pamięci już u siebie parę razy obserwowałem, ale to był prawie na pewno jakiś artykuł o viście.

lunaticdreams

Też to czytałem NTFS jest mniej podatny...........od FATA
tak, ja to też czytałem
ale czytałem też że defragmentacja jest potrzebna
system plików ntfs tak samosię fragmentujeSmile co fat ale z tą delikatną różnicą że te drugie robią sieczkę z dysku kilka razy szybciej
ignatiusdorn napisał(a):Jaki program do defragmentacji Visty polecacie, panowie? Bo w ten systemowy średnio wierzę.

Od dawna używam Defraggler i jakoś nie mam ochoty na inne programy tego typu Smile
Z tego co pamiętam a było już to kilka lat temu , chodziło o to, że dyski są już na tyle szybkie , że nawet pofragmentowany dysk nie powoduje odczuwalnego spadku prędkości pracy systemu .Ile w tym prawdy sami oceńcie Smile
Raz na 2 tygodnie, albo raz na miesiąc (w zależności od intensywności korzystania) systemowym przynajmniej jest wskazane Wink

Jurek

Nie mam przymulastej Visty, tylko XP Pro i na NTFS, robię defragmentację dysków, używając wbudowanego w system programu, kilka razy w roku.
Ja używam defragmentatora z pakietu Ashampoo WinOptimizer 2k10 advanced na swojej Viście x64.
A ja korzystam z defragglera.
Najważniejsze, żeby nie robić tego stale.

Jak się korzysta z innych niż systemowe, warto zdefragmentować plik MFT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, oraz pliki systemowe (offline defragmentation) - coś takiego jest np. w Raxco Perfectdisk, którego polecam obok, albo zamiast systemowego.
w vopt jest opcja do zaznaczenia

lunaticdreams

teraz lecę na UltimateDefrag 1.72 ,kurcze dobry jest
lunaticdreams dobrze ci działa bo u mnie jakoś dziwnie defragmentował nieraz było dobrze a nieraz przenosił wszystko z początku partycji i układał gdzieś tak od połowy dysku
Stron: 1 2