Defragmentacja
#1
Jaki program do defragmentacji Visty polecacie, panowie? Bo w ten systemowy średnio wierzę.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#2
ja używam vopt
kiedyś diskkeeper i perfect disk
ale za dużo mi zjadały zasobów
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Vopt mało znany ale jest naprawdę dobry,wolny ale bardzo dokładny
Odpowiedz
#4
Gdzieś kiedyś czytałem, że przy obecnych dyskach defragmentacja jest naprawdę zbędnaSmile
Odpowiedz
#5
Paragon Total Defrag™ 2010 defragmentuje dysk systemowy przed załadowaniem systemu i jest bardzo dokładny
Odpowiedz
#6
facecik napisał(a):Gdzieś kiedyś czytałem, że przy obecnych dyskach defragmentacja jest naprawdę zbędnaSmile


Też czytałem, że w systemie plików NFTS to niepotrzebna kosmetyka, ale Microsoft do Visty wrzuca swój defragmentator i zaleca cotygodniową, automatyczną defragmentację.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#7
a nie pomyliło się wam z innym systemem
bo ja nigdy nie wyczytałem, że windowsowski ntfs jest na tyle dobry że nie potrzebuje defragmentacji
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Wszystko możliwe Polak, zaniki pamięci już u siebie parę razy obserwowałem, ale to był prawie na pewno jakiś artykuł o viście.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#9
Też to czytałem NTFS jest mniej podatny...........od FATA
Odpowiedz
#10
tak, ja to też czytałem
ale czytałem też że defragmentacja jest potrzebna
system plików ntfs tak samosię fragmentujeSmile co fat ale z tą delikatną różnicą że te drugie robią sieczkę z dysku kilka razy szybciej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
ignatiusdorn napisał(a):Jaki program do defragmentacji Visty polecacie, panowie? Bo w ten systemowy średnio wierzę.

Od dawna używam Defraggler i jakoś nie mam ochoty na inne programy tego typu Smile
360 TSE
Odpowiedz
#12
Z tego co pamiętam a było już to kilka lat temu , chodziło o to, że dyski są już na tyle szybkie , że nawet pofragmentowany dysk nie powoduje odczuwalnego spadku prędkości pracy systemu .Ile w tym prawdy sami oceńcie Smile
Odpowiedz
#13
Raz na 2 tygodnie, albo raz na miesiąc (w zależności od intensywności korzystania) systemowym przynajmniej jest wskazane Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Nie mam przymulastej Visty, tylko XP Pro i na NTFS, robię defragmentację dysków, używając wbudowanego w system programu, kilka razy w roku.
Odpowiedz
#15
Ja używam defragmentatora z pakietu Ashampoo WinOptimizer 2k10 advanced na swojej Viście x64.
Vences
Odpowiedz
#16
A ja korzystam z defragglera.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#17
Najważniejsze, żeby nie robić tego stale.

Jak się korzysta z innych niż systemowe, warto zdefragmentować plik MFT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, oraz pliki systemowe (offline defragmentation) - coś takiego jest np. w Raxco Perfectdisk, którego polecam obok, albo zamiast systemowego.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#18
w vopt jest opcja do zaznaczenia
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#19
teraz lecę na UltimateDefrag 1.72 ,kurcze dobry jest
Odpowiedz
#20
lunaticdreams dobrze ci działa bo u mnie jakoś dziwnie defragmentował nieraz było dobrze a nieraz przenosił wszystko z początku partycji i układał gdzieś tak od połowy dysku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości