SafeGroup

Pełna wersja: Jak lekki jest twój zestaw?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Skuszony...i mile zaskoczony...niskim zużyciem zasobów jednego z moich zestawów, chciałem rozpocząć wątek na temat konfiguracji Waszego zestawu. Chodzi mi o faktycznie istniejące konfiguracje, poparte najlepiej zrzutem z wykorzystania zasobów. Zapraszam do prezentacji wyników Smile
Oto moje z zestawu Filseclab FW + avast! Free AV + SpyShelter Personalna XP SP3
- Filseclab FW: 4,5 MB RAM i 11,5 MB plik wymiany (jeden proces)
- SpyShelter (odpowiednio): 14 i 16,5 (jeden proces)
- avast!: 4,5 i 14 (dwa procesy)...czasem podczas pracy w tle sumaryczne zużycie pamięci zwiększa się do ok. 18 MB
Razem wychodzi:
- w spoczynkuok. 23 MB RAM i 42 MB p.w.
- podczas pracy w tle AVok. 37-38 MB RAM , plik wymiany z minimalną zmianą na plus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



P.S.
Myślę, że mógłbym spokojnie zjechać poniżej 20 MB z pamięci po wymianie obecnej zapory na GhostWall...ta właśnie zapora zużywa raptem niecałe 1,5 MB Smile
---------------------
edit:
zmieniłem jednak tytuł, poprzedni "Ultra lekki zestaw" zwężał za bardzo tematykę i ograniczał wypowiadających się.
Ciekawy temat, gratki za pomysł, bo takie zestawienia przyda się nie jednej osobie.

Mój zestaw: WinXP SP3 + SS Premium + firewall na routerze = lekkość.
SS premium ~ 15 MB
Wykoszone wszystkie zbędne usługi, pozamykane dziury dostępnymi programami, pełna optymalizacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Mój zestaw-Win 7 HP 32bit + Eset Smart Security + KeyScrambler + Malwarebytes - na żądanie skan.Zbędne usługi wyłączone,nie jest źle.
only 20 mega w stresie
dwpf + SS + immunet
polak900 napisał(a):only 20 mega w stresie
dwpf + SS + immunet


Sam Immunet więcej potrafi pobierać, oczywiście mówię o wersji free.
u mnie to jest tylko tyle nie wiem czemu u ciebie tak żre
podczas normalnej pracy jest to kilka mega, ale ty pisałeś w stresie
daj zrzut użycia pamięci wszystkich procesów tych programów, bo nie wierzę, że wszystkie max 20mb biorą Wink
A może zmienić temat na "Jak lekki jest Twój zestaw?" Mam wrażenie, że ten obecny ogranicza zainteresowania i wypowiedzi innych i wypowiadają się tylko użytkownicy z zestawami o ekstremalnie niskim zużyciu. Ma to swoje dobre strony, ale ogranicza "pułap zużycia" i jakby nie ma przekroju w miarę całościowego.
Moim zamiarem nie było ograniczanie wypowiedzi i eliminowanie tych, których zestawy tak lekkie nie są...raczej chciałem żeby powstał wątek na temat faktycznego zużycia różnych konfiguracji włącznie z np. pakietami czy indywidualnymi rozwiązaniami.
Co Wy na to?

andrzej76

Myślę,że masz rację,plus ile ramu posiadają,jaki procesor,jaki system operacyjny,to też jest ważne,w kontekście programów czy pakietów zabezpieczających. None

Eugeniusz

Mój system to Windows XP SP3 z aktualizacjami. Zainstalowane różne programy - Aimp, AllPlayer, Office Professional Plus 2010, czytnik PDF, WinRAR itd.
Zestaw jest obecnie taki: Returnil Virtual System Pro, Prevx 3 z wysokim poziomem heurystyki oraz wieku i popularności aplikacji, SafeOnline wyłączone; PrivateFirewall z wysokim poziomem monitora, czułość to 40%. System jest troszeczkę zoptymalizowany. Na starcie pobiera około 250MB, po dłuższej pracy około 290Mb.
Dodatkowo zainstalowany jest AdMuncher (wtyczka z Opery nie za dobrze działa).

andrzej76

Co to jest czułość monitora w Privatefirewall, boniewiem.Gdzietegoszukać?
Mój zestaw:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mój zestawik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A po kiego DW i AppGuard na 1 kompie? Grin
Eru napisał(a):A po kiego DW i AppGuard na 1 kompie? Grin


Nigdy nie warto stawiać wszystko tylko na jeden program Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szkoda ze nie dołączacie "CPU Time" (Czas CPU) do swoich screenow.
U mnie CPU 0% Nie mam procesora?Grin
Stron: 1 2