Jak lekki jest twój zestaw?
#1
Skuszony...i mile zaskoczony...niskim zużyciem zasobów jednego z moich zestawów, chciałem rozpocząć wątek na temat konfiguracji Waszego zestawu. Chodzi mi o faktycznie istniejące konfiguracje, poparte najlepiej zrzutem z wykorzystania zasobów. Zapraszam do prezentacji wyników Smile
Oto moje z zestawu Filseclab FW + avast! Free AV + SpyShelter Personalna XP SP3
- Filseclab FW: 4,5 MB RAM i 11,5 MB plik wymiany (jeden proces)
- SpyShelter (odpowiednio): 14 i 16,5 (jeden proces)
- avast!: 4,5 i 14 (dwa procesy)...czasem podczas pracy w tle sumaryczne zużycie pamięci zwiększa się do ok. 18 MB
Razem wychodzi:
- w spoczynkuok. 23 MB RAM i 42 MB p.w.
- podczas pracy w tle AVok. 37-38 MB RAM , plik wymiany z minimalną zmianą na plus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



P.S.
Myślę, że mógłbym spokojnie zjechać poniżej 20 MB z pamięci po wymianie obecnej zapory na GhostWall...ta właśnie zapora zużywa raptem niecałe 1,5 MB Smile
---------------------
edit:
zmieniłem jednak tytuł, poprzedni "Ultra lekki zestaw" zwężał za bardzo tematykę i ograniczał wypowiadających się.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ciekawy temat, gratki za pomysł, bo takie zestawienia przyda się nie jednej osobie.

Mój zestaw: WinXP SP3 + SS Premium + firewall na routerze = lekkość.
SS premium ~ 15 MB
Wykoszone wszystkie zbędne usługi, pozamykane dziury dostępnymi programami, pełna optymalizacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Mój zestaw-Win 7 HP 32bit + Eset Smart Security + KeyScrambler + Malwarebytes - na żądanie skan.Zbędne usługi wyłączone,nie jest źle.
Odpowiedz
#4
only 20 mega w stresie
dwpf + SS + immunet
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
polak900 napisał(a):only 20 mega w stresie
dwpf + SS + immunet


Sam Immunet więcej potrafi pobierać, oczywiście mówię o wersji free.
Odpowiedz
#6
u mnie to jest tylko tyle nie wiem czemu u ciebie tak żre
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
podczas normalnej pracy jest to kilka mega, ale ty pisałeś w stresie
daj zrzut użycia pamięci wszystkich procesów tych programów, bo nie wierzę, że wszystkie max 20mb biorą Wink
Odpowiedz
#8
A może zmienić temat na "Jak lekki jest Twój zestaw?" Mam wrażenie, że ten obecny ogranicza zainteresowania i wypowiedzi innych i wypowiadają się tylko użytkownicy z zestawami o ekstremalnie niskim zużyciu. Ma to swoje dobre strony, ale ogranicza "pułap zużycia" i jakby nie ma przekroju w miarę całościowego.
Moim zamiarem nie było ograniczanie wypowiedzi i eliminowanie tych, których zestawy tak lekkie nie są...raczej chciałem żeby powstał wątek na temat faktycznego zużycia różnych konfiguracji włącznie z np. pakietami czy indywidualnymi rozwiązaniami.
Co Wy na to?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Myślę,że masz rację,plus ile ramu posiadają,jaki procesor,jaki system operacyjny,to też jest ważne,w kontekście programów czy pakietów zabezpieczających. None
Odpowiedz
#10
Mój system to Windows XP SP3 z aktualizacjami. Zainstalowane różne programy - Aimp, AllPlayer, Office Professional Plus 2010, czytnik PDF, WinRAR itd.
Zestaw jest obecnie taki: Returnil Virtual System Pro, Prevx 3 z wysokim poziomem heurystyki oraz wieku i popularności aplikacji, SafeOnline wyłączone; PrivateFirewall z wysokim poziomem monitora, czułość to 40%. System jest troszeczkę zoptymalizowany. Na starcie pobiera około 250MB, po dłuższej pracy około 290Mb.
Dodatkowo zainstalowany jest AdMuncher (wtyczka z Opery nie za dobrze działa).
Odpowiedz
#11
Co to jest czułość monitora w Privatefirewall, boniewiem.Gdzietegoszukać?
Odpowiedz
#12
Mój zestaw:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
Mój zestawik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#15
A po kiego DW i AppGuard na 1 kompie? Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
Eru napisał(a):A po kiego DW i AppGuard na 1 kompie? Grin


Nigdy nie warto stawiać wszystko tylko na jeden program Grin
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#17

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#19
Szkoda ze nie dołączacie "CPU Time" (Czas CPU) do swoich screenow.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
U mnie CPU 0% Nie mam procesora?Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości