SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw pakietów ochronnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy dobrym rozwiązaniem jest uzywanie antywirusa Aviry + zapory Pc Tools + Malwarebytes'' Anti-Malware? Czy taki pakiet chroni komputer teoretycznie w 100% jak płatne antywirusy Internet Security? I czy dobrym rozwiązaniem było by zastąpienie ich CIS-em albo czyms innym co polecacie?
Nie mam jakoś specjalnie dobrych doświadczeń z Avirą...ale to raczej sprawa prywatnych preferencji Smile
Umówmy się, że to o czym piszesz to raczej zestaw, nie pakiet Smile Jeśli chodzi właśnie o pakiet, to coraz bardziej pozytywne opinie zbiera darmowa wersja pakietu Outposta -Outpost Security Suite Free.

ugedej77

Witam.
A jak mocno zaawansowany jesteś (?) , bo CIS nie jest dla początkujących. Ja osobiście bym CIS''a nie polecił ale to nie znaczy , że jest zły.
Po prostu może lepszym wyjściem byłoby połączenie Avasta/Aviry z Comodo Firewall. Zapora Comodo jest lepsza niż zapora PC Tools.
Natomiast PC Tools Internet Security to bardzo dobry , choć niedoceniany ( płatny ) pakietzabezpieczający.
Poza tym jest pełno darmowych 3/6 miesięcznych licencji do płatnych programów. Pozdrawiam.Cool
P.S. Zresztą jak napisał kolega powyżej - ilu użytkowników , tyle opinii - różne antywirusy i pakiety zabezpieczające mogą pasować mniej lub więcej i nie zawsze wykrywalność jest głównym kryterium doboru ...
ugedej77 napisał(a):Zapora Comodo jest lepsza niż zapora PC Tools

Moglbys napisac jasniej w czym firewall w Comodo jest lepszy od firewall-a w PCTools?

ugedej77

Być może wyraziłem się nieprecycyjnie : w mojej subiektywnej ocenie zapora Comodo ( a nie jestem miłośnikiem tej firmy ) jest lepsza od zapory PC Tools. W moim przekonaniu - po przetestawaniu na moim kompie. I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Ok rozumiem.
ugedej77 napisał(a):I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem

wg. tego testu PCTools FW Plus nie posiada modulu HIPS :)
Creer napisał(a):Ok rozumiem.
ugedej77 napisał(a):I nawet nie sugeruję sie przykładowym i średnio profesjonalnym testem

wg. tego testu PCTools FW Plus nie posiada modulu HIPS Smile


Bo może testerzy nie mogli go odnaleźć ? Grin

ugedej77

Ludzie żeście sie uczepili jak rzep psiego ogona. Po co te cytaty ? To już nie można wybrać innej zapory niż PC Tools ? Napisałem wyraźnie i jeszcze raz powtórzę : to jest moja subiektywna ocena. A test podałem przykładowo - i też napisałem wyraźnie , że jest średnio profesjonalny ( jest też ten test trochę stary - i dlatego nie warto się nim sugerować ). Zamiast odpisywać i się czepiać - wystarczy czytać ze zrozumieniem ...Suspicious
ugedej77 napisał(a):Ludzie żeście sie uczepili jak rzep psiego ogona. Po co te cytaty ? To już nie można wybrać innej zapory niż PC Tools ? Napisałem wyraźnie i jeszcze raz powtórzę : to jest moja subiektywna ocena. A test podałem przykładowo - i też napisałem wyraźnie , że jest średnio profesjonalny ( jest też ten test trochę stary - i dlatego nie warto się nim sugerować ). Zamiast odpisywać i się czepiać - wystarczy czytać ze zrozumieniem ...Suspicious


Sorry ale my się akurat lubimy doczepaić do różnych testów Grin
ugedej77 napisał(a):Witam.
A jak mocno zaawansowany jesteś (?) ,
jestem zaawansowanym userem jeśli chodzi o sprzęt i oprogramowanie. Miałem CiS-a 5 nie narzekałem ale denerwowała mnie zapora, zbyt dużo komunikatów. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie wrócić do niego albo do wymienionego w wątku Outposta -Outpost Security Suite Free. Bardzo często korzystam z kont internetowych i potrzebuję solidnej ochrony prywatności danych. Sam nie wiem co wybrać. Czy ten pakiet, który zaproponowałem w pierwszym poście czy właśnie CIS-a czy Outposta.
Możesz zainteresować się jeszcze programem o nazwie SpyShelter - występującym w 2 wersjach: Premium oraz Personal Free.
SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę
adell1877 napisał(a):SpyShelter? Podobno jest PL? a nie widzę linka w google do wersji PL


Podczas instalacji wybierasz sobie język - jest to multi-instalator.
Chyba jednak wróce do Comodo, zrezygnowałem z niego bo mnie wkurzała zapora - jej komunikaty ale nie widze nic bardziej sensownego za free na dzień dzisiejszy
adell1877 napisał(a):SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę

Ta awersja niektórych producentów do PL zaczyna być co raz bardziej irytująca. A zwłaszcza w przypadku gdy producent też jest PL.
Tutaj masz ładny przegląd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to pomoże wybrać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

asg napisał(a):
adell1877 napisał(a):SpyShelter? a cóż to takiego? pierwszy raz słyszę

Ta awersja niektórych producentów do PL zaczyna być co raz bardziej irytująca. A zwłaszcza w przypadku gdy producent też jest PL.
Tutaj masz ładny przegląd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to pomoże wybrać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A mnienajbardziej irytuje, że dp.pl ani inne bardziej znane polskie strony z programami do tej pory nie umieściły SS''a w bazie Tongue
Swoją drogą masz AV polski z polską stroną - ArcaVir - i co jest powód do dumy ? Grin
Jak ty masz uprzedzenia jakieś dziwne że polski program nie ma polskiej strony to spoko - ale np mi to nie przeszkadza ważne że jest skuteczny Tongue
bo dp jest do dpy
Nie mam uprzedzeń. Dziwi mnie ignorancja dla rynku wielkości 37 mln dusz. Ale może goście są wyższych idei i kasa ich nie interesuje. Wtedy szacun jak dla każdego filantropa. Ale coś mi szepce o zawalonym marketingu.
asg napisał(a):bo dp jest do dpy
Nie mam uprzedzeń. Dziwi mnie ignorancja dla rynku wielkości 37 mln dusz. Ale może goście są wyższych idei i kasa ich nie interesuje. Wtedy szacun jak dla każdego filantropa. Ale coś mi szepce o zawalonym marketingu.


No 37 mln to bardzo bużo w porównaniu ze światowym tym bardziej że w PL to dalej większościowe przekonanie jest że sam AV jest wystarczający albo "po co mi program zabezpieczający - przecież odwiedzam tylko zaufane strony" - a tak naprawdę łazi gdzie popadnie i klika w co popadnie Grin

ugedej77

Jeżeli rzeczywiście ludzie klikają gdzie popadnie to łatwo mogą zawirusować komputer. Ale jeżeli użytkownik komputera i Internetu jest rozsądny i ostrożny to do zwykłej eksploatacji naprawdę nie trzeba mieć zestawu : Internet Security + skaner na rządanie + antilogger + coś tam jeszcze. Po prostu wszystko trzeba robić z głową a nie na głowie ... Wink

Edytowane ze 20 minut później : a na jednym z forów w opisie pewnego forumowicza znalazłem coś takiego :

Kaspersky Internet Security 2011 11.0.2.556(a,b,c)+ Zemana AntiLogger 1.9.2.240+ KeyScrambler Premium 2.7.1+ Malwarebytes Anti-Malware 1.50+ Hitman Pro 3.5+ KeePass Password Safe+ Panda USB Vaccine+ WWDC+ McAfee SiteAdvisor+ + Mozilla Firefox 3.6

No to chyba już nie ma żadnych pytań ...Tongue
a czy Comodo posiada jakieś zabezpieczenia rezydenta w sieci, zapobieganie wykradaniu tożsamości i bezpieczne logowania na stronach bankowych?
Stron: 1 2