SafeGroup

Pełna wersja: Wykryto potencjalne szkodliwe oprogramowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka wszystkim. Mam do was prośbę. W prawym dolnym rogu na pasku w ikonce takiej flagi jest krzyżyk biały na czerwonym kółeczku. Gdy nacisnę, wyświetla się komunikat (wiadomośc jedna z trzech) - Wykryto potencjalne, szkodliwe oprogramowanie (Ważne)- gdy na to naklikam wyświetla się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(trzeba pobrać obrazek)
Wiecie o co może chodzić?
kliknij pokaż szczegóły i będzie widać co to jest i nie wrzucaj obrazków na hotfile jest tyle różnych hostingów nawet mamy swój własny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tak tylko ze ja sie na tym nie znam, to jedyna strona o której wiedziałam ale dzieki za link. No wlasnie bralam pokaz szczegoly i nic sie wlasciwie nie dowiedziałam -,- byla pokazana lokalizacja bodajze (juz nie pamietam, a komunikat zniknąl, ale znowu sie pojawi za jakis czas) wracajac do tej lokalizacji to nie ma takiego pliku ;/ na kompie

Eugeniusz

Zainstaluj i zaktualizuj Malwarebytes Antimalware (bezpłatny, po polsku). Przeskanuj na szybko system. Jak coś wykryje, daj znać.
oo to MSE wykrył. To może być coś poważniejszego.
Miałem podobny problem, jeśli to to samo to trudno ten wirus wyłapać, ale nic się nie martw. Używałem F-S AV 2009.
hej, weszłam w "pokaż szczegóły" i się wyswietlilo to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prosze pomozcie, ja nie mam zielonego pojecia o co chodzi ;(

Konto usunięte

Po postach sądzę, że nie jesteś zbyt zaawansowanym użytkownikiem (jeżeli się mylę, oczywiście przepraszam).
Pobierz MS Security Essentials, to narzędzie proste do obsługi, a zarazem zapewniające znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż Defender:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest on darmowy, po instalacji będzie chciał aktualizować bazy wirusów, zatwierdź. Potem wykonaj pełne skanowanie systemu.
Jeżeli nic nie wykryje, będziemy kombinować dalej.
tak tak masz racje, nie jestem zaawansowana :-) Dziekuje bardzo za link, juz instaluje.


Dodano: 09 lut 2011 12:45

lukasamd wiesz mam jeszcze jedno pytanie. Ten program zaleca usunięcie programów antywirusowych, czy to oznacza ze muszę usunąć Avire??:OOO

Konto usunięte

Najlepiej jeżeli usuniesz.
Avira ma lepszą wykrywalność, ale nie jest dostępna polska wersja, która tutaj raczej jest sporym atutem.
Aha, wiesz jednak pozostanę przy Avirze. W sumie nie mam problemów z jej opanowaniem. Zrobię nią skan i napisze Ci jaki bedzie rezultat.


Dodano: 09 lut 2011 15:49

Wiesz ja juz zrobilam skan Avira i nic nie wykryło. Jednak na pewno coś jest nie tak bo sie strasznie zacina. Nie wiem o co chodzi, bo do tej pory chodził naprawdę świetnie (dodam ze nie ma jeszczu roku ten komp).Ostatnio zaczeło się cos dziac, np dwa razy (podobno ściagnełam chociaz całkiem nieswiadomie) System Tool 2011 i Antivirus Net, usunęłam te programy i przezx pare dni był spokój. Teraz znowu się zaczeło Sad Ja juz nie mam siły do tego. Nie wiesz o co moze chodzic??
Standardowo, daj logi z: OTL (2 pliki), RSIT i TDSSKiller i wklej je na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
jedyne co zrozumiałam to :standardowo, daj, wklej Smile
masz zainstalowane na kompie 2 programy fake av
i dlategosię tak komp zachowuje
musisz zrobić to co kolega napisał, wtedy Ci pomożemy
przejrzyj forum jak nie wiesz jak to się robi , jest wszystko opisane.
np tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


/Poprawiłem pierwszy link - juz dziala /Creer
jej, dziękuje ze próbujecie mi pomóc, ja postaram się Was zrozumieć. Więc tak, pierwszy link nie działał, weszłam na drugi i zrobiłam dokładnie tak jak było w poleceniach i rzeczywiście automatycznie otworzył się notatnik, a w nim jakis raport. Na pulpicie pojawiły się dwa pliki OTL i Extras ( więc tak jak miało być), ale nie wiem co mam robić dalej Sad Nie jestem niekumata, ale to dla mnie czarna magia. O co chodzi z tymi plikami RSIT i TDSSKiller ??
ściągnij ten program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ustaw skanowanie katalogu i wybierz dysk c

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po skanowaniu usuwasz tylko to czego jesteś pewna ze to virusjak nie będziesz wiedziała czy usunąć to wstaw obrazek z wynikami skanu
ale przeciez mam avire i skanowałam i nic nie wykryło Sad
ale ten program wykrywa o wiele więcej niż avira
jego działanie opiera się na białych i czarnych listach plików które znajdują się na serwerach Symanteca w ten sposób jest w stanie wykrywać nawet to czego nie ma w bazach antywirusa może wykryć nawet plik który powstał przed chwilą z tym ze z programu trzeba korzystać umiejętnie bo może wskazać jako szkodliwy zdrowy plik